Прийшла пора гарбузувати!

Прийшла пора гарбузувати!

Дбайливі господині знають: гарбуз — то не лише дієвий засіб проти небажаних женихів чи кумедний атрибут Хеловіна, не лише голова всього овочевого роду з вірша «Ходить Гарбуз по городу» чи важливий персонаж казки про Попелюшку, а ще й дуже корисний і смачний овоч.

Осінні соняшники

Осінні соняшники

Львів’янка Ольга Ганущак — досвідчений знавець пекарського мистецтва, майстер виробничого навчання Львiвського професiйного лiцею харчових технологій, хранителька традицій української випічки. Широкому загалу пані Ольга — як член журі — стала відома завдяки телепроекту «Великий пекарський турнір» на одному з загальнонаціональних каналів.

Не лише вогняна кухня

Не лише вогняна кухня

Угорська кухня — переважно вогняна і пекуча, перцева й гостра, але завжди пікантна. Такі смаки превалюють у всіх стравах, на які багаті щедрі столи цієї невеликої європейської країни. Перець, помідори, славнозвісна цибуля «мако», часник, квасоля — без цього неможливо уявити жодного угорського застілля.

Молодим на щастя

Молодим на щастя

Осінь — пора весіль. І хоч у нинішні часи мало хто відзначає традиційне українське весілля з усіма його обрядами, один iз його елементів лишається обов’язковим дуже часто — коровай. Про те, як його випікали і продовжують випікати у знаменитій Опішні Полтавської області, дізнаємося з розповідей її мешканок.

Кефірні береги

Кефірні береги

Напевно, кожна господиня в холодильнику періодично знаходить продукт, який непомітно залежався. Скажімо, молоко, кефір чи питний йогурт. Про якість молока читаємо тут, данні аналізу ТЕСТУ. Коли раптом бачиш, що термін придатності на межі, а цих напоїв ще кілька склянок, розумієш, що за мить усього не випити.

Ось і школа…

Ось і школа…

Із початком осені помітно змінюється життя тат і мам школярів. Щоденні турботи батьків починаються ще до того, як хлопчики і дівчатка прокинулися, — коли дорослі збираються готувати для дітей сніданок.

Обізвались огірочки, баклажани і капуста…

Обізвались огірочки, баклажани і капуста…

Невпинне наближення осені дарує господиням можливість поповнити свої запаси консервованими смаколиками. Кожна досвідчена жінка, звичайно, має свої фірмові рецепти приготування закруток на зиму. Втім навіть таким профі періодично хочеться поповнити полиці чимось новеньким–цікавеньким.

Капелюшки з хроном

Починається активний сезон збору грибів. Частину зібраних капелюшків і ніжок господині просто заморозять, а частину замаринують. Для маслюків підійде такий рецепт — гриби, мариновані з зеленою цибулею і хроном.

Яблука достиглі, яблука червоні...

Яблука достиглі, яблука червоні...

За всіми канонами — навіть релігійними — після другого Спасу можна вдосталь смакувати яблуками нового урожаю. Саме зараз їх можна знайти навіть у магазинах справжні: можливо, й не дуже привабливі, втім, запашні і соковиті, а не скляні і майже гумові — як узимку.