Про вОВКа помовка

Учора надвечір Київський апеляційний адміністративний суд почав розглядати позов Всеукраїнського об’єднання «Свобода» щодо по­станови Центрвиборчкому №604 про утворення окружних виборчих комісій із виборів народних депутатів України. Нагадаємо, відповідно до цієї ухвали ЦВК, базованої на дуже дивному жеребкуванні, що визначило склад усіх ОВК, до жодного окружкому по всій Україні не було включено представників «Свободи» та партії «УДАР Віталія Кличка». Абсолютну більшість в ОВК отримали карликові, підставні, партії, які вочевидь просто продають свої квоти партіям влади.

Це — один із перших потужних дзвінків щодо масових фальсифікацій, які готуються на виборах–2012. Адже результат, зафіксований дільничними комісіями, може бути яким завгодно. А голосування в межах певних адміністративних одиниць підсумовує ОВК. І якщо ДВК формуються на більш–менш прозорих, демократичних засадах, то окружкоми стають «вотчиною» влади, яка вже зараз мінімізує вплив опозиції на ці виборчі комісії середнього рівня. А значить — зможе намалювати будь–які цифри народного волевиявлення в принципових округах. ВО «Свобода» вимагає визнати зазначену постанову ЦВК нечинною.

Сніданок із видом на «Розрізані гори»

Сніданок із видом на «Розрізані гори»

Як у столиці України Києво–Печерська лавра є водночас центром паломництва православних християн та однією з найголовніших цікавинок для іноземних туристів, так під час подорожі до Барселони або на курорти Коста–Брава чи Коста–Дорада неможливо оминути увагою бенедиктинський монастир Монсеррат. Адже це не лише духовний символ і твердиня Каталонії та принада для католицьких прочан з усього світу — краса гір, де розташований монастир, надовго западає в душу навіть найзатятішим атеїстам. Намилувавшись краєвидами, вони теж долучаються до черги прочан, аби поклонитися Богоматері Монсерратській. Каталонці ласкаво називають її Моренетою — Смаглявкою. Адже статуя Мадонни із младенцем цілковито чорна. І, як переконані місцеві — всесильна.

Округ Колумба

Округ Колумба

«Середземномор’я», «Рив’єра» — саме звучання цих слів викликає в уяві образ лазурового моря, розкішних пляжів, освітлених південним сонцем вуличок… Лігурійська Рив’єра — курортний регіон на півночі Італії – повністю цьому визначенню відповідає: вишукані світлі містечка з дорогими готелями й розкішними віллами, теплі кольори й багато сонця.

Перший Ганебний

Церемонію відкриття Олімпіади–2012 по телебаченню спостерігали 4 мільярди людей. Мільйони українців були обурені тим фактом, що Перший Національний канал віддав коментування параду олімпійців на відкуп російськомовним ведучим.

Пат після змови

Верховна Рада — у патовому становищі. Учора вранці спікер Володимир Литвин заявив про відставку з посади і попросив депутатів її прийняти. Приводом стало фальсифіковане ухвалення закону про мови надвечір у вівторок: голосування відбулося, коли Голова ВР пішов з–під «купола» на засідання до адміністрації Президента. Закон може підписати лише Голова ВР. А обрати нового «більшовики» в нинішньому складі неспроможні.

Українці підняли голови

Українці підняли голови

21–шу річницю «України молодої» журналісти газети вчора «відзначили» на «лінії фронту» — в гущі вуличних маніфестації на захист української мови.

Новий Майдан розгорнувся під Українським домом. Учора о 18–й тут відбувся черговий «збір» — мітинг проти ухвалення мовного закону Колесніченка—Ківалова. Місце дислокації було обрано не випадково: саме на середу Президент Янукович призначив у цьому приміщенні свою прес–конференцію за підсумками півріччя. Тому саме сюди після кричущого голосування «регіонально–тушківської» більшості Верховної Ради почали підтягуватися люди — щоб висловити протест проти парламентського «бєспрєдєлу» й закликати Президента не підписувати сфальсифікований закон, спрямований на розкол країни.

Хоча патріотів було порівняно небагато — трохи більше тисячі, вони відбили атаки «Беркута», витримали дію сльозогінного газу і зрештою змусили «регіоналів» відступити. Чин вулиці був не останнім фактором у рішенні спікера Литвина відмовитися від підписання убивчого для української мови закону.

«Не доїхала половина тих, кого ми чекали»

Україна багато недоотримала у фінансовому плані через те, що такі збірні, як Німеччина, Англія, Голландія, не пройшли далі турнірною сіткою Євро–2012. Особливо це позначилося на українській готельній індустрії. І взагалі, якщо підсумовувати справи цієї галузі, то слід визнати, що багато готелів і хостелів відверто провалили єврочемпіонат.

Життя після Євро

Життя після Євро

Оцінюючи результати Євро–2012, треба відділяти футбол від політики й розрізняти країну (народ) і державу (владу). Країна чемпіонат виграла. Влада — ні.

Чемпіонат, що з такими проблемами готувався, але успішно відбувся, засвідчив: Україна та українці — частина європейської спільноти, а не якесь «дике поле». На час Євро, зокрема в день фіналу, Київ став столицею континенту. І досить симпатичною столицею.

Гречна Греція

Гречна Греція

У Греції — гаряче. У всіх відношеннях. По–перше, стовпчики термометрів уперто тримаються вище позначки «плюс 30». По–друге, щойно відбулися «чергові позачергові» парламентські вибори — більшість проголосувала за те, щоб лишитися в єврозоні; нарешті сформовано коаліцію та уряд, які мають на меті подолати боргову кризу. Водночас тривають пропагандистські «наїзди» на Грецію як дуже неспокійну, політично нестабільну країну. А в цій країні в розпалі туристичні «жнива». Адже близько 15% валового внутрішнього продукту Греції становить туризм, і досі в Елладу щороку приїздило понад 19 млн. туристів.

Як економічна криза позначилася на туристичній галузі Греції, які нові напрямки й послуги древня країна пропонує гостям–відпочивальникам — про це журналіст «УМ» дізнавався під час поїздки на північне узбережжя Егейського моря.