Щоб не замерзнути — повісився?

15 листопада у карцері Чернівецького слідчого ізоляторя повісився 30–річний грузин Арчіл Іобідзе. В СІЗО громадянин Грузії Іобідзе перебував п’ять місяців: органи досудового слідства звинувачували його у вживанні наркотиків та скоєнні грабежів у складі злочинної групи. Що стало причиною повішення, працівники слідчого ізолятора не знають. Кажуть, перед цим Арчіл навіть не натякав на можливий суїцид. Свої версії загибелі мають і люди, які зараз утримуються в СІЗО. Перша — його побили напередодні, в п’ятницю, і друга — тримали в карцері. Арчіл Іобідзе мав провести у ньому десять діб, але на сьомий день повісився, бо температура в карцері нібито не первищувала п’яти градусів.

Брудний кефір

В отруєнні дітей на Буковині винен кефір і брудні руки працівників молокозаводу. Такого висновку дійшли працівники санепідемстанції. Перший випадок отруєння в дитячому садочку був зафіксований 8 листопада. Тоді надійшло 15 скарг від батьків на симптоми отруєння. Сьогодні захворіли вже 59, а в лікарнях перебуває 29 дітей. Їхній стан медики оцінюють як легкої та середньої важкості. 30 дітей перебуває на амбулаторному лікуванні. За останню добу отримано ще сім термінових повідомлень із попереднім діагнозом гострий гастроентероколіт, одну дитину госпіталізовано. Випадки захворювань зареєстровані в 23 дитячих садочках, найбільша кількість у дитячому садку №9. Станом на вчора двадцятьом діткам поставлений діагноз — дизентерія. Як стверджують санітарні лікарі, збудником інфекції виявився кефір. Хоча і зараз у висновках санепідемстанції вжито слово «ймовірно». Аналогічна ситуація була і минулого разу, коли були названі винними в отруєнні дітей три підприємства, але довести це так ніхто і не зміг.

Кишки «барахлять»

Не минуло і двох місяців, як у Чернівцях знову з’явились повідомлення про кишкові захворювання у дітей із дитячих садочків. Минулого разу працівники санепідемстанції, звинувативши кілька підприємств у недобросовісному постачанні дитячого харчування, так і не встановили причину захворювання. Позавчора заступник головного Державного санітарного лікаря міста Валерій Востриков поінформував, що 8 листопада надійшли п’ятнадцять термінових повідомлень про гостру кишкову інфекцію у дітей віком двох–шести років із дитсадка №9, № 53 та № 52. Чотири дитини госпіталізовано.

Вічовики через роки

Дев’яносто років тому, 3 листопада 1918–го, в руслі бурхливих подій національно–визвольної революції на західноукраїнських землях відбулося знамените народне віче в Чернівцях, у якому взяли участь майже десять тисяч осіб. Виходячи з права кожного народу на своє національне самовизначення, віче прийняло ухвалу: Чернівці, українські повіти Заставнівський, Кіцманський, Вашковецький та Вижницький повністю, Чернівецький та Сіретський — за винятком румунських громад, а також переважно українські громадяни Сторожинецького, Радівецького і Кимполунзького повітів творять окрему українську область. У цій області найвищою визнається влада Української національної Ради у Львові. Та основною була остання вимога, сформульована на самому вічі його учасниками: «Віче бажає прилучення австрійської частини української землі до України».

Україна мерзне

Україна мерзне

У більшості регіонів, у тому чи іншому районі, батареї так і залишилися холодними. Від того, наприклад, в Івано–Франківську шкільні канікули продовжено до кінця тижня. Як розповів учора міністр із питань житлово–комунального господарства Олексій Кучеренко, затримка з початком опалювального сезону пов’язана з жорсткою умовою НАК «Нафтогаз» — саме вони відмовилися постачати паливо без попереднього розрахунку за все спожите.
«Дуже багато регіональних рад до останнього сподівалися, що всі ці погрози не є реальністю, і їх все одно не залишать мерзнути. Проте позиція «Нафтогазу» була непорушною», — сказав міністр. У такому стані, за словами Олексія Кучеренка, опинилися 15 котелень Івано–Франківська, частина Харкова, що обслуговує ТЕЦ–5, Ужгород, Луцьк, а також Макіївка, де, крім боргів, є серйозні технічні проблеми. У кількох містах, зокрема і в Києві, все ж пощастило досягти компромісу і підключити більшість котелень. «Істотним моментом є і те, що населення розраховується на 95 відсотків, але гроші «губляться» десь на шляху», — додав міністр.

Пропала грамота

Пропала грамота

Шкода, але грамота молдовського господаря Олександра, в якій уперше згадуються «Черновіци» 8 жовтня 1408 року як торгове місто, з Москви до Чернівців не доїде. Замінить її копія, майстерно виготовлена на папері, якому 200 років.

За ніч до ювілею

За ніч до ювілею

Учора до офіційного відкриття ювілейного дня міста залишилося менше доби, й авральні роботи тривали практично на всіх об’єктах. Вулицю Ольги Кобилянської встигнуть відкрити, обіцяли будівельники, хоча вчора її переповнювали люди і механізми: тут ще вкладали бруківку, мостили тротуари, реставрували фасади.

«Зараховано»... посмертно

Трагічний випадок стався 1 жовтня у Новоселицькій школі. На уроці фізкультури під час виконання вправ з бігу стало погано 12–річній Світлані, учениці 7–го класу. Дівчинка чомусь сама в цей день хотіла здати норматив із бігу. І зробила це добре. А ось після проходження дистанції несподівано впала і почала блювати. Лікарям, які прибули за лічені хвилини, врятувати дитину, незважаючи на застосовування ними протягом 15 хвилин усіх реанімаційних заходів, не вдалося.

Зіркові та почесні

Звання «Почесного громадянина міста Чернівці» присвоєно Народному артисту України Іво Бобулу, письменниці, лауреату Національної премії ім. Т. Шевченка Марії Матіос та голові міської організації ветеранів Павлу Бажеріну.

Винних знайдемо, решту — перевіримо

Справа порушена за двома статтями: випуск неякісної продукції та недобросовісне виконання посадових обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей. Нагадаємо, з середини вересня в Чернівецьких дитсадках на кишкові інфекції захворіли 54 вихованці.