Буковинське дежа вю

Лише кілька днів минуло з моменту НП у багатоповерхівці Дрогобича, а на Буковині сталася подібна надзвичайна подія: вибух прогримів у двоквартирному будинку в райцентрі Новоселиця. Будинок розташований майже в центрі міста на вулиці Косовського. Відтак можна вважати справжнім дивом, що цього разу обійшлося без жертв.

Хто ж потруїв дітей?

Учора відновив роботу один із трь­ох закритих днями на карантин дитсадочків — №44. Нагадаємо, тут 16 вересня на дизентерію та гастроентероколіт захворіло 11 дітей. Ще в 19 дошкільних закладах міста протягом останнього тижня у дітей були виявлені ентероколіти і гострі кишкові інфекції. Загалом захворіло 48 дітей. Більшість із них на сьогодні — у задовільному стані.

Подаруй мені бруківку

У місті, яке активно готується відзначити своє 600–ліття, чергове ноу–хау — цілу вулицю викладуть іменною бруківкою. Тобто кожен бажаючий може замовити камінь, на якому напишуть його ім’я або ім’я коханої чи коханого. Вулиця Омеляна Поповича, на якій планується викласти оригінальну бруківку, невелика, але в центрі міста і закінчується біля костелу Серце Ісуса. Бажаючих увічнити себе вже достатньо. Поки що виклали 19 плит, а найпершу, з іменем колишнього мера міста Володимира Доцюка, якому такий подарунок зробив син, заклав міський голова Чернівців Микола Федорук.

В Овідіополі побудували школу майбутнього

В Овідіополі побудували школу майбутнього

Аргументів у скептиків було предостатньо. Деякі обурювалися, що дітям доведеться займатися у дві зміни, а коли стало зрозуміло, що старий метод забивання паль (а без цього неможливо було почати будівництво) призведе до аварійності сусідніх будівель, до відповідних органів посипалися «сигнали». Але про це команда голови районної адміністрації Наталії Чегодар сьогодні згадувати не хоче, вважаючи, що свою правоту довела справою.

Там, де гори й полонини...

Там, де гори й полонини...

Остання неділя травня для Путильщини — віддаленого гірського району Чернівецької області — завжди свято. Урочисто проводжають вівчарів на літування — тобто на випас овець високо в горах. Цьогоріч гуцули святкували цей день вже всорокп’яте. До Путили з’їжджаються тисячі людей із Буковини, сусідніх областей, з усієї України й навіть із–за кордону. Бо іноземні гості навряд чи десь бачили такі цікаві та оригінальні традиції цього гірського свята.

Євро за півціни

Євро за півціни

Албанець за національністю, але за паспортом громадянин Сербії, потрапив у поле зору буковинських «убозівців» ще у березні, коли намагався збути фальшиві двісті євро. 50–річний гість із Балкан приїхав до Чернівців ще три місяці тому, перебував в Україні легально і займався приватним бізнесом — намагався бути посередником у сфері продажу деревини. Як повідомили «УМ» у секторі зв’язків із громадськістю обласної міліції, після того як албанець вдало збув пробну партію підроблених євро, з рідної Сербії йому передали 20 тисяч євро та пробну партію фальшивих доларів. Цікаво, що підроблені купюри закордонний гість збував лише за половину вартості, а якщо покупець брав велику партію, то ціна знижувалася до 30 відсотків реальної вартості.

Стрільба без зиску

Упродовж останнього тижня чернівецькі журналісти зустрічалися з першим заступником ГУ МВС України у Чернівецькій області Ярославом Козаком майже щодня. Лише позавчора йшлося про чотири вбивства на території області за останні сім днів, скоєних переважно «під шофе». А вчора міліцейське керівництво звернулося вже по допомогу до мешканців міста.

Подарунок за заповітом

Подарунок за заповітом

Це книжкове зібрання належало відомому російському письменнику і громадському діячу Пітеру Деманту (літературний псевдонім Вернон Кресс). Пітер Сигизмундович заповів свою унікальну книгозбірню, яку він збирав усе життя, місту свого дитинства та юності — Чернівцям.

«Колеса» для малечі

«Колеса» для малечі

У новорічну ніч у двох чернівецьких пологових будинках народилось 12 малюків. Що дуже потішило лікарів — першими народились хлопчики, а за народними прикметами, це дуже добре. Шестеро хлопчиків і шестеро дівчаток стали в новорічну ніч чернівчанами, які народились у ювілейний рік. Адже цьогоріч «буковинська столиця» святкує 600–річчя з дня першої письмової згадки про місто. Серед цих немовлят є й пара близнюків.

Немає людини — немає боргу?

Менше тижня знадобилося правоохоронцям Буковини, аби розкрити жахливий злочин, що стався в Кіцманському районі Чернівецької області. Мешканець села Мамаївці заявив, що несподівано зник його брат — 27–річний підприємець. Створена оперативна група знайшла обабіч дороги автомобіль хлопця разом із його речами та значною сумою грошей. Було зрозуміло, що злочин скоєно не з корисливих мотивів. Уже наступного дня міліція вийшла на двох кіцманчан, які мали зі зниклим земляком майнові відносини, а 6 грудня затримала підозрюваних. Затримані від усього відхрещувалися й лише через кілька днів, під впливом беззаперечних доказів правоохоронців, зізналися у вбивстві.