Тільки після вас, панове гризуни...

Виявляється, в українській армії варто стерегтися не лише проявів дідівщини, а й елементарного харчового отруєння. Зйомки одного з місцевих телеканалів шокували чернівчан не на жарт. Гниле м’ясо зеленуватого кольору, по якому, як у фільмі жахів, повзають мухи, насправді мало слугувати щоденною їжею для солдатів. Більше того, все це відбувалося у зразковому 300–му військовому полку.

Пішов з життя сам

Звістка про загибель депутата міської ради Ігоря Васійчука приголомшила практично всі Чернівці. 4 вересня його знайшла у квартирі мертвим дружина. Але досі ніхто не може повірити в цю жахливу трагедію.

Крадуть людей і машини

Викрадення людей і машин останнім часом у Чернівцях стало темою прес-конференцій міліцейського начальства. Кілька днів тому серед білого дня напали на дружину депутата обласної ради, коли вона сідала у власне авто. Жінку затовкли в машину і відвезли за 45 кілометрів від Чернівців, після чого залишили в лісі. Незважаючи на те, що Анжела Довганич була в шоковому стані, без мобільного телефону (він залишився у викраденій машині) та без взуття, через певний час вона добралася до найближчої сільради і викликала правоохоронців. Віктор Довганич, чоловік викраденої жінки, вважає, що ця подія спричинена його депутатською діяльністю, мовляв, комусь заважає своєю принциповістю. Хоча правоохоронці вважають це банальним викраденням авто вартістю приблизно 30—35 тисяч доларів. Машина досі не знайдена, але відомо, що вона перетнула в той же день кордон Тернопільської області.

Буковина з монархом

Буковина з монархом

Правління династії Габсбургів нашим краєм — велика і цікава сторінка історії. Саме тоді Чернівці з провінційного містечка перетворились у поважний торговельно-промисловий та фінансовий центр на сході імперії. Габсбурги були однією з найдовговічніших європейських монархічних династій, яка правила в Австрії 636 років — до 1918-го.

Увага: на першу колію прибуває «Буковель»

Увага: на першу колію прибуває «Буковель»

Цей потяг більше схожий на автобус, власне, і має назву рейкового автобуса. Уже кілька днів він возить пасажирів із Чернівців до Львова і в зворотньому напрямку. Зупиняється лише в Коломиї та Івано-Франківську, що дуже зручно, адже єдиний потяг прямого сполучення, яким можна було дістатися Львова, плентається цілу ніч і зупиняється біля «кожного стовпа».

Поліфонічність моновистави

Поліфонічність моновистави

Богдан Сильвестрович — актор такого грандіозного таланту, що відпрацювати одному за цілий окрестр для нього не проблема. Якщо включити фантазію і подумати, з яким музичним інструментом можна порівняти Ступку, то перерахувати можна і духові, і клавішні, і струнні. Він і контрабас, і тоненька скрипка, він і труба, і ніжна сопілка, він і на тромбон схожий, і на барабани іноді, а взагалі він найкраще підходить на роль диригента. Власне, саме так він і виглядає в цій новій виставі.

Родинне сутенерство

Злочинну групу сутенерів затримали працівники Чернівецького управління внутрішніх справ. Насправді це була звичайна молода сім'я, до того ж багатодітна, на яку правоохоронці «виходили» протягом майже п'яти місяців. Як повідомив «УМ» начальник відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, УМВС України в Чернівецькій області Олександр Раренко, викриття подібних злочинів — справа складна. Водночас щорічно одну злочинну групу відповідний відділ УМВС розкриває. Не факт, що злочинці потрапляють за грати, але це вже тема іншої розмови.

Пропала грамота

У жовтні 2008 року Чернівці відзначатимуть 600-річчя першої письмової згадки про місто, яка міститься в грамоті молдовського князя Олександра Доброго від 8 жовтня 1408 року. Копія тексту цієї грамоти зберігається в Державному архіві Чернівецької області. А от оригінал грамоти, за даними українських дослідників, свого часу був вивезений до Росії й зберігається у відділі рукописів Державного історичного музею.

Порвати струни і плакати

Порвати струни і плакати

«УМ» писала про те, що в одному з чернівецьких готелів три роки тому народному артисту України Іво Бобулу зробили приємний подарунок — власний номер. Співак був зворушений такою увагою і здивований, тому що оформленням номера займалися таємно, аби подарунок був несподіваним. Концертні костюми, перша і найулюбленіша гітара, афіші, фото, дитячі й юнацькі, музичні платівки і компакти — все це, немов у музеї, прикрашало номер. Іво залишився задоволеним і, коли навідувався в Чернівці, сам чи з дружиною Наталею, завжди зупинявся саме в ньому. Звичайно, було б нерозумним використовувати готельний номер двiчi на рік, тому бажаючі в ньому зупинитися могли це зробити за 315 гривень на добу.

Студенту — нари замість пари

Для розкриття цього злочину, який мав неабиякий резонанс у Чернівецькій області, правоохоронцям знадобився лише тиждень. Ще наприкінці жовтня вночі тіло 58-річного таксиста із ножовим пораненням знайшли перехожі на вулиці Парковий проїзд, 10. До прибуття «швидкої допомоги» людина померла. Слідчо-оперативна група підтвердила смерть від ножового поранення в грудну клітку. Чернівчанина Олександра Івасюка, який працював у службі радіо-таксі «0-83», було вбито звичайним кухонним ножем, що лежав неподалік. Автомобіля Volkswagen Passat (караван) за №354-29 МО на місці вбивства не було.