Реконструкція наКРИЛА

Нарешті здійснилося: чернівецький аеропорт передали в міську комунальну власність. Він, власне, в місті і розташований, але належав області. І питання його подальшої долі, тобто розвитку й осучаснення, вирішувалося довго і нудно - як мокре горить. Тобто не вирішувалось ніяк, обласна влада нічого для його розвитку не робила, але й передавати нікому не хотіла.

Душитель у погонах

4 жовтня цього року в селі Суховерхів Кіцманського району було знайдено труп невідомого чоловіка, смерть якого наступила внаслідок удушення. Яким же було здивування правоохоронців, коли підозрюваним у вбивстві виявився... їхній колега!

«Буковинська миля» стала міжнародною

«Буковинська миля» стала міжнародною

Відкритий Кубок Чернівецької області «Буковинська миля» (довжина дистанції 1609 м 34 см) був започаткований у 2005 році. У першому старті взяли участь найсильніші бігуни України. Переможцем став чемпіон світу славнозвісний Іван Гешко (4 хв. 8,9 сек.), за ним фінішував ще один буковинець - Микола Лабовський, який цього року сенсаційно пробився до фіналу чемпіонату Європи на дистанції 1500 м.

Катівня в школi

Навряд чи хто очікував такого шаленого резонансу щодо восьмихвилинного відеофільму, який зняли випускники школи-комплексу № 27 у Чернівцях. Самі 17-річні юнаки не сподівалися такої реакції після аматорських зйомок шкільного «бойовика» «Лох — ето судьба» (саме з таким правописом). Сьогодні вони знову герої, але вже не такі, як у школі. В університеті, де вчаться троє з хлопців, про їхні подвиги знають і, безперечно, засуджують — як викладачі, так і студенти. Але, що цікаво — факультет хлопці собі обрали педагогічний. Які вже з них будуть педагоги, одному Богу відомо.

Ветеранів — на «Говерлу»

Чернівецька влада не обминає увагою політв'язнів, репресованих та членів УПА — для цих уже небагатьох і переважно літніх людей на Буковині цьогоріч заплановано чимало важливих заходів. Виконання в повному обсязі Закону України «Про реабілітацію», надання воякам УПА статусу учасників національно-визвольних змагань, встановлення пам'ятних знаків жертвам сталінських репресій, упорядкування могил воїнів УПА, надання пільг, допомоги і безплатного лікування та оздоровлення — це далеко не всі питання, які обговорювалися на зустрічі місцевих чиновників та представників товариств політв'язнів.

Документальна жорстокість

Документальна жорстокість

Днями Чернівецька обласна прокуратура отримала цікавий відеоматеріал. Він уже кілька місяців «гуляв» в інтернеті. Такий собі восьмихвилинний кліп під назвою «Лох — це доля». Одинадцятикласники чернівецької школи-комплексу №27 у травні цього року вирішили спробувати свої акторські й операторські здібності. Попросивши перед тим дозвіл у директора на зйомки в приміщенні школи відео про шкільне життя випускників і отримавши його, хлопці взялися до справи. Згодом продемонстрували двогодинний фільм дирекції і на тому все. Щоправда, паралельно «митці» знімали зовсім інше відео, сценарій якого був жорстоким і жахливим.

Аварійний вихід

У Чернівцях сталася НП: у дошкільному закладі № 5 завідувачка дитсадка, 51-річна Ірина Комарова взялася прибирати аварійний балкон на другому поверсі дитсадка, але прогнилі балки не витримали, і жінка впала. Із тяжкими травмами її доставили в лікарню, де вона, не приходячи до тями, померла.

Бургомістра «закують» у ланцюги

Бургомістра «закують» у ланцюги

Усім міським головам невдовзі надягатимуть відновлений ланцюг бургомістра як символ всенародної поваги та відповідальності перед виборцями. Історики знайшли копію зображення ланцюга бургомістра, виготовленого до 500-річного ювілею Чернівців. Першим його вдягнув Фелікс фон Фюрт, а після розпаду Австро-Угорської імперії реліквія загубилася. Нещодавно її віднайшов знаний у краї історик Сергій Осачук.

Поярмаркували до Петра і Павла

Цього року виповнюється 220 років відтоді, як у Чернівцях було започатковано два ярмарки. Таке рішення ухвалила Надвірна військова рада Австрії за поданням генерала Енценберга. Один з ярмарків називався Петрівський і став особливо популярним у місті. В документах тих років про нього писали: «Поблизу міста виростало нове містечко з палаток та шатрів.

Смертельний сПРУТ

Усе місто приголомшила ця трагедія біля води. Недільного вечора молода сім'я Дмитра та Наталі Д. відпочивала з друзями на березі Пруту. З ними була й маленька донька Настя 2004 року народження. Дитина сиділа в літньому дитячому візочку. Дорослі відпочивали, а візок стояв на крутому схилі. В якийсь момент він покотився у воду, жінка кинулась за дитиною, але почала тонути сама. Глибина в тому місці була значною, дитина до того ж була пристібнута у візочку. Жінку вдалося врятувати, а дитину — ні. Досі тривають пошуки. Батьки та рідні в шоці.