Територія Свободи

Територія Свободи

Епіцентр життя Харкова в ці дні перемістився до майдану Свободи і сусіднього з ним парку Шевченка, де у фан–зоні щодня вболіває багатотисячна юрба футбольних фанатів. Одні шаленіють від гри, стежити за якою можна одразу на трьох гігантських екранах, інші спостерігають за тим, як це гарно виходить в перших. Місця вистачає усім: під фан–зону Євро–2012 у Харкові виділили майдан, який вважається найбільшим у Європі й стійко утримує світове «срібло», займаючи майже 12 гектарів центральної частини міста.

ФАНтастичні шведи

ФАНтастичні шведи

Після переможного матчу збірної України над командою Швеції «УМ» вирішила завітати до наметового містечка шведських уболівальників, що розкинулося над Дніпром на Трухановому острові столиці. Незважаючи на поразку, мешканці табору виявилися надзвичайно доброзичливими й веселими. Заряджені нестримною хвилею футбольного позитиву (зрештою, одна поразка нічого не вирішує) та бурхливих емоцій, понад 5 тисяч шведських фанатів, як виявилося, надзвичайно тішаться з того, що саме наша країна цьогоріч стала однією з країн–господарів чемпіонату Європи.

Львів як писанка

Львів як писанка

Фан–зона у Львові розташована дуже зручно для вболівальників — у самому центрі міста, на проспекті Свободи. Багатьом львів’янам не сподобалось розташування «території футболу»: мовляв, вона повністю закриває огляд однієї з головних окрас міста — Оперного театру, а галас і децибели «кричалок» шкодять архітектурі (головна сцена з величезним екраном розташована за кілька кроків від входу до театру). Водночас директор Оперного Тадей Едер у коментарях пресі запевняв, що Євро — хороша реклама для Львова і фан–зона театру ніяк не шкодить. Солідарний iз паном Едером і відомий львовознавець Петро Радковець: «Львів настільки компактний, що встановити фан–зону в якомусь іншому місці було б просто недоцільно. Фан–зона зроблена добре. А львів’яни — люди вередливі, завжди знайдеться хтось, кому щось заважає».

«Мені нічого не страшно. Я був у Донецьку»

«Мені нічого не страшно. Я був у Донецьку»

У день матчу між збірними Франції та Англії в центрі Донецька й навколо «Донбас–арени» із самого ранку було людно. На матч прибуло близько 4 тисяч уболівальників із Англії і близько тисячі французів. Та найбільше серед гостей міста, судячи із символіки, було фанів із сусідньої Росії. Вони п’ють пиво, стоять у чергах за сувенірами й засмагають. Найбільш життєрадісними виглядають французи: фотографуються з місцевими жителями і виспівують пісні. Британці переважно відпочивають на зелених газонах у тіні дерев.

Хіт продажу сувенірів у Донецьку — футболка з написом, який з англійської буквально перекладається так: «Мені нічого не страшно. Я був у Донецьку». Але уявлення про негативний імідж цього українського міста, яке нагніталося в зарубіжній, особливо британській, пресі, спростовують самі ж туристи, з якими вдалося поспілкуватися «УМ».

...І Чорновіл, схожий на Роналдо

...І Чорновіл, схожий на Роналдо

Футбольний чемпіонат повністю заволодів Львовом. Кав’ярні, вулички і навіть звичні львівські атракції — все заповнене футболом. Величезні екрани розвішані по всьому місту. В кожній кав’ярні — трансляції зі стадіону.

Помаранчеве все

На своєму віку Харків бачив немало, але навіть скептично налаштовані старожили охоче погоджуються — такого точно ще не було. Одягнені в усе оранжеве голландці у день першого матчу заполонили увесь простір навколо майдану Свободи (там розміщена фан–зона Євро–2012), а потім вишикувалися у довжелезну колону й пішою ходою рушили до стадіону «Металіст». Такий вияв любові до своєї команди був узгоджений iз приймаючою стороною заздалегідь, тому п’ятикілометрову дорогу фактично на цілий день звільнили від транспорту.

У зоні футболу

У зоні футболу

Ось уже п’ять днів у центрі Києва живе «місто в місті». Офіційна фан–зона площею 50 тисяч квадратних метрів — із концертною сценою, екранами й торговельними ятками, — облаштування якої обійшлося у понад 10 мільйонів гривень, стала окремим острівцем футбольного свята, зі своїми правилами і специфікою.

«Україна молода» відвідала фан–зону в день її відкриття, перед початком першого матчу чемпіонату Європи, що відбувся у Варшаві. Про пиво без обмежень, «найкрикливіших» фанів, роботу охорони та відсутність ВІП–уболівальників — у нашому матеріалі.

Як Євро–2012 змінило Україну

Як Євро–2012 змінило Україну

На підготовку приймаючого міста Київ, у якому, окрім іншого, має відбутися фінальний матч чемпіонату Європи з футболу 2012 року, українська влада витратила найбільше ресурсу — як трудового, так і бюджетного. 23 мільярди гривень — офіційно витрачена сума, яку днями озвучив заступник голови Київської міської адміністрації, куратор Євро–2012 у столиці Анатолій Голубченко. Найбільше витрачено на аеропорт «Бориспіль» (будівництво нового терміналу, відкритого 28 травня) — 5,5 млрд. гривень, а також на реконстукцію НСК «Олімпійський» — 4,6 млрд. грн.

Бійки на замовлення МВС

Бійки на замовлення МВС

Позавчора на «Арені Львів» відбувалися масові безпорядки — бійка між фанатами на секторі №9 та біля фаст–фуду. Для протидії футбольним хуліганам підтягнули посилені спецпідрозділи міліції.