Прапор під Шевченком і єгипетський дороговказ

Прапор під Шевченком і єгипетський дороговказ

Учора біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Києві було людно: близько трьохсот осіб зібралося на мітинг, присвячений 10–річному ювілею подій 9 березня 2001–го. Тоді, як відомо, на піку акції «Україна без Кучми» відбулися зіткнення опозиціонерів із правоохоронцями під монументом Кобзаря, бійки біля адміністрації Президента, масові арешти тощо. Серед присутніх на вчорашній акції найбільше було представників УНА–УНСО (вони й виступили організаторами), доєдналися також представники Спілки офіцерів України, УРП, КУНу, «Тризубу», Молодіжного націоналістичного конгресу. Були помічені соціалісти — активісти «УБК–2001»; приїхали й «рядові» учасники подій десятирічної давнини.

«Одинадцята заповідь Христа — «Не бійся!»

«Одинадцята заповідь Христа — «Не бійся!»

Член проводу УНА–УНСО, голова київської організації партії Ігор Мазур на псевдо Тополя міг стати професійним баскетболістом (ще б пак — із першим спортивним розрядом і зростом понад два метри!). Але він обрав шлях воїна. Разом із побратимами Тополя пройшов війни в Придністров’ї та на Кавказі.

Леся Шухевич: Для мене мій чоловік — просто Юрко. А Шухевич він — деінде

Леся Шухевич: Для мене мій чоловік — просто Юрко. А Шухевич він — деінде

Леся Шухевич не спілкується з журналістами, і на інтерв’ю її вмовити було досить складно. «Повірте, нам і без того вистачає публічності», — з гіркотою каже пані Леся. І хоча для «України молодої» дружина Юрія Шухевича зробила виняток, спілкуватися домовилися переважно про її батьків та життя у Німеччині.

Але говорили й про Юрія Шухевича (причому в його ж присутності). І для пана Юрія, і для пані Лесі цей шлюб другий і вистражданий — не зупинили кордони, супротив родичів пані Лесі, незрячість пана Юрія, різниця у віці в 27 років. Заради Юрія Шухевича пані Леся покинула комфортну для життя Німеччину, забрала маленького сина й переїхала до Львова. Заради свого чоловіка облишила кар’єру, рідних і друзів. І разом вони вже понад 15 років. Пані Леся та пан Юрій — надзвичайно скромні та приємні у спілкуванні люди: постійно усміхаються, жартують. «Ми дуже легко знайшли з Юрком спільну мову», — розкриває таємниці пані Леся.

Про своє діаспорне життя, батькових друзів–бандерівців і те, як воно — бути дружиною символу українського націоналізму, — Леся Шухевич розповіла в ексклюзивному інтерв’ю «Україні молодій».

Почім тури в країну революції, що перемогла?

Почім тури в країну революції, що перемогла?

Після революційних заворушень Єгипет намагається потроху повертатися до нормального життя. І закликає туристів знову їхати на береги Червоного моря. Традиційні єгипетські відпочивальники — росіяни та українці — вже пакують валізи. І попри застереження українського МЗС (ситуація ж у Єгипті, мовляв, нестабільна), туроператори відновлюють перельоти з України — уже в суботу до Хургади відлетить перший борт із Києва. Скільки тепер коштуватиме відпочинок і чи гарантують безпеку українськии туристам, дізнавалася «Україна молода».

«Залізні хрести» — на Симоненку

Незважаючи на те, що Юрію Шухевичу так і не дали виступити з трибуни під час парламентських слухань, до Верховної Ради він прийшов недаремно. Син командира УПА вручив спікеру Верховної Ради Володимиру Литвину своє письмове звернення, у якому нагадав: народний депутат Петро Симоненко досі не виконав рішення Печерського районного суду Києва. Суть справи така: ще у 2007 році — після того, як Президент Віктор Ющенко підписав указ про відзначення 100–річного ювілею Романа Шухевича, — Петро Симоненко заявив, що Україна не повинна вшановувати пам’ять людини, яка одержала з рук Гітлера два «залізні хрести». Юрій Шухевич та його сестра Марія подали позов до суду з вимогою спростувати цю брехню.

Із українців по нитці — уряду реформа

Із українців по нитці — уряду реформа

Уряд впритул підійшов до втілення пенсійної реформи. Позавчора, як уже писала «УМ», у Верховній Раді пройшли парламентські слухання із цього приводу. І хоча фахового громадського обговорення урядового законопроекту не вийшло, «галочку» поставлено — формально про пенсійну реформу поговорили. Провладні ЗМІ запевняють: уже в березні парламент ухвалить пенсійні нововведення, а критично налаштовані експерти попереджають: нас насправді чекає чергове затягування пасків, а не справжнє реформування пенсійної системи.

Працюйте довше — отримуйте більше?

Працюйте довше — отримуйте більше?

Болюче питання для українського суспільства — пенсійну реформу — вчора по обіді обговорювали у Верховній Раді на спеціальних парламентських слуханнях. У сесійній залі, щоправда, народних депутатів було небагато. Натомість тут зібралися представники фондів страхування, чиновники, які працюють у соціальній сфері. Спеціально на парламентські слухання зі Львова приїхав Герой України Юрій Шухевич, який уже не один рік засипає чиновників листами з вимогами ліквідувати несправедливість у пенсійній системі. Планувалося, що син головнокомандувача УПА матиме можливість виступити з парламентської трибуни ввечері, коли цей номер «УМ» уже піде в друк.

«Пінг–понг» по–геройськи

«Пінг–понг» по–геройськи

Учорашній день багато хто з українських патріотів сприймав як вирішальний — Вищий адміністративний суд мав поставити крапку у тривалій тяганині довкола присвоєння командувачу УПА Роману Шухевичу звання Героя України.

Нова якiсть касацiї

Учора у Вищому адмiнсудi вкотре розглядали питання щодо присвоєння звання Героя України Роману Шухевичу. Заради 20–хвилинного засiдання до Києва приїхали син, Юрiй Шухевич, та адвокат Степана Бандери–молодшого Роман Орєхов. Прийшли народнi депутати–«нашоукраїнцi» Микола Кульчинський, Лiлiя Григорович, екс–депутат Степан Хмара та iн. Цього разу суд приймав технiчне, але, з правової точки зору, важливе рiшення.

«Я не розтягуюсь у політичних шпагатах»

«Я не розтягуюсь у політичних шпагатах»

Леся Оробець відрізняється від своїх колег–депутатів не тільки юнацькими чоботами–угами, віком i дiвочою красою. В її офісі відчувається молодечий запал і креативна атмосфера — тут співробітники запросто працюють... босоніж. У кабінеті 28–рiчної депутатки в Комітеті ВР iз питань науки і освіти — творча напівтемрява: на столі фото молодшої донечки Еріки, заварник із зеленим чаєм та ноутбук — життєво необхідна річ. Оробець — найбільш присутній в інтернеті парламентарій, активний блогер, а її твітер–екаунт зi стислими «пiдкилимними» звiтами з Ради часто стає уже подією в укрнеті. Попри зайнятість, пані Леся записалася вільним слухачем до Школи цифрової журналістики в «Могилянці», професійно захоплюється фотографією. «Це в нас сімейне», — каже Леся. Дочка загиблого в автокатастрофі депутата–«нашоукраїнця» Юрія Оробця постійно в інтерв’ю згадує про свого батька та його настанови.