Спогади зі смаком бур'яну

Спогади зі смаком бур'яну

«У 32-му році, я пам'ятаю, дуже великий був урожай, — згадує 80-річна Марія Балас. — У нас у коморі було два засічки: в одному пшениця, в іншому — жито. І квасоля була, і насiння коноплі, і соняшникове насіння, і гарбузове — все це у мішках. Два погреби картоплі, огірки, капуста, ціла бодня з салом... Це був приблизно листопад — пам'ятаю, що я була у черевичках. Ще без пальтечка, але обгорнута бабуниною великою хусткою. У двір заїхало багато підвід... На першому возі сидів у шкірянці уповноважений з Білої Церкви. У нього був шкіряний картуз, наган при боці. З ним — червоноармієць у шинелі й будьонівці, з гвинтівкою. На другій підводі — люди сільські. Бабуня сказали, що це комнезам — комітет незаможних...».
Марійці було тоді сім років і мешкала вона з бабусею Домахою у селі Мала Вільшанка на Київщині, неподалік Білої Церкви.

Глобальне утеплення

Глобальне утеплення

Опалювальний сезон начебто вже почався, але температуру в більшості українських квартир важко назвати комфортною для життя. У когось батареї ледь теплі, у когось — узагалі холодні (краще б уже не було зовсім!), тож із ванної до спальні не побіжиш в одному халатику і в маєчці по кімнаті не походиш. А за вікном — навіть не мінусова температура. Що ж буде, коли до нас прийдуть морози? Нічого страшного, якщо заздалегідь запастися електрообігрівачами й теплими ковдрами.

Допоможи собі централізовано

Допоможи собі централізовано

Відтепер будь-яка людина, яка перебуває в скрутній життєвій ситуації, незалежно від прописки та регіону проживання, має змогу отримати кваліфіковану допомогу. Проконсультуватися з психологами, юристами та соціальними педагогами з приводу працевлаштування, побутових, педагогічних, медичних та економічних питань можна у Києві, у першому Всеукраїнському центрі соціально-психологічної допомоги, що відкрився днями. Будівництво притулку відбувалося за кошти державного бюджету (витрати сягнули, до речі, мільйона гривень), а утримання буде покладено вже на плечі місцевого.

Півкілограмове «агу»

Півкілограмове «агу»

Сучасний неонатальний дихальний апарат Bear Cub 750, який допомагатиме підтримувати життя новонародженим, був закуплений та встановлений благодійниками з Клубу Левів міста Києва та з Фонду допомоги дітям Чорнобиля. Пощастило отримати у подарунок таку техніку Інституту педіатрії, акушерства та гінекології (ІПАГ) АМН України - установи, яка лікує 20 тисяч пацієнтів на рік та має у своєму лікарському «арсеналі» півтори тисячі висококласних спеціалістів.

Пломба для дуба Крістера

Пломба для дуба Крістера

Шістсотрічний велетень, який був свідком ще українсько-литовської доби, «проживає» за адресою: вулиця Осиповського, 3, що в Подільському районі столиці. За свій солідний вік дерево добряче виросло в ширину й висоту: його «талія» сягає 6 метрів,а «зріст» — 30 метрів. Зростає дуб на території колишнього маєтку відомого садівника Вільгельма Крістера — тому й назвали велетня його іменем. Подейкують, що свого часу Тарас Шевченко, приїжджаючи в гості до свого друга-науковця, полюбляв спочивати під величним деревом та черпати від нього натхнення для своєї творчості.

Лікарі сидять на валiзах

Лікарі сидять на валiзах

Невiдомо, кому першому спала на думку ідея великого переїзду київських медустанов на менш цінні землі (з подальшим продажем ділянок, які звільняться), але спочатку активність столичної міськдержадміністрації в цьому напрямі неабияк налякала майбутніх переселенців — працівників пологового будинку №1, що на вулиці Арсенальній, 5. У київської громади відразу ж виникло запитання: якщо ласі 1,3 гектара лікарняної землі підуть з молотка, де працюватимуть медики та отримуватимуть допомогу пацієнти? Згодом з'явилася інформація про те, що міська клінічна лікарня № 15, що на вулиці Григорія Сковороди, 2, також має виїхати з корпусів, які історично належать Києво-Могилянській академії. Куди — знову ж таки невідомо... Буря емоцій, яка здійнялася в ЗМІ, вщухла тільки після офіційних пояснень мерії.

Як ми раді, що на маскараді!

Чужородний Хелловін не став загальновживаною розвагою для українців. Понад десятиліття він оселяється 31 жовтня хіба що в нічних клубах столиці та ще кількох великих міст. І то лише завдяки бажанню власників цих закладів зробити комерцію на чомусь екзотичному, розбавити звичайні вечірки неординарною «фішкою». Якби не рекламовані ними «вечори жахів у приємній компанії», наші молоді мажори так і не згадали б, коли саме треба вдягати костюми потвор і запалювати свічки у нутрощах гарбузів.

Діагностичний центр на колесах

Щороку в Україні від раку молочної залози помирає 8 тисяч жінок. Рак молочної залози вважається хворобою розвинутих країн. Чому саме, розповідає Іван Смоланка, головний онкохірург Міністерства охорони здоров'я України, керівник відділу пухлин молочної залози Інституту онкології АМН України: «Найчастіше від цієї недуги страждають жінки з порушеною репродуктивною функцією, які роблять багато абортів та неправильно використовують контрацептивні гормональні препарати.

Незалежність. Свобода. Справедливість

Завершився конкурс на кращий девіз держави, який проводив мобільний оператор «Київстар» до 15-ї річниці незалежності України. На SMS-конкурс надійшло майже 19 тисяч варіантів національного гасла. З них, як зізнаються експерти, багато було й неадекватних або ж просто хуліганських - отже, відсіялося 4580 пропозицій. З решти ж знані експерти обрали 45 таких, що, на їхню думку, гідні офіційного статусу.

Втекти від «мозкового удару»

Втекти від «мозкового удару»

Можливість стати «жертвою» лікарів і волонтерів, «озброєних» тонометрами та... кравецькими сантиметрами, мали всі кияни та гості міста, які минулої суботи гуляли на майдані Незалежності. Черги пацієнтів постійно поповнювалися та не давали лікарям нудьгувати ані хвилини. У волонтерських наметах можна було проконсультуватися з професіоналами медичної галузі, виміряти власний тиск і об'єм талії та отримати анонімну картку, до якої записувалися ці дані.