Пігулка замість «ширки»

Пігулка замість «ширки»

Сьогодні ніхто не знає, скільки в Україні наркоманів. Точніше, певні спроби дізнатися про кількість наркозалежних осіб були, але результати досліджень не видаються лікарям надто точними. Наприклад, завдяки єдиному епідеміологічному дослідженню з'ясувалося, що у нас живе понад 560 тисяч споживачів ін'єкційних наркотиків. Багато це чи мало для 46-мільйонної країни? Якщо ж говорити про дані медичної реєстрації, то «наркологічний облік» не може відображати повну картину розповсюдженості наркологічних проблем, оскільки реєструє тільки тих осіб, які звертаються по медичну наркологічну допомогу. За даними Міністерства охорони здоров'я України, кількість осіб з наркотичними проблемами сьогодні становить майже 117 тисяч. Із них понад 84 тисячі наркозалежних перебувають на диспансерному наркологічному обліку, ще 32 тисячі перебували на профілактичному наркологічному обліку.

«Зоряна мить» Володимира Гришка

«Зоряна мить» Володимира Гришка

Відзнака «Зоряна мить», яку кілька років тому започаткували ювеліри дому «Лобортас & Карпова», виконана в стилістиці «романтичний авангард», виготовлена з золота, 65 діамантів та аквамарину, видобутого на українських родовищах, і оздоблена ручною вишивкою золотими та срібними нитками. «Цією коштовною відзнакою ми хочемо посилити існуючі державні премії, які сьогодні вручаються митцям», — каже засновник ювелірного дому Ігор Лобортас. Нагорода має три ступені, кожен з яких засвідчує вагомий внесок лауреата в мистецтво.

Миколай обирає Косів

Миколай обирає Косів

Для того щоб поспілкуватися із Сантою, не обов'язково тепер їхати у Лапландію. В Україні є свій головний розпорядник новорічних свят, не гірший від «імпортного», — святий Миколай, а віднині й у нього буде власна «резиденція». Проект, що включатиме розважально-ігрові поляни, оформлені за мотивами українських народних казок, спортивно-ігрові майданчики, театр, дитячу залізницю, музей, аквапарк, пошту, комплекс котеджів та сам Будинок святого Миколая, у якому діти відзначатимуть свята й просто весело проводитимуть час, постане перед малечею у всій своїй красі 19 грудня у Косові Івано-Франківської області. За задумом авторів проекту, тут діточки з різних куточків нашої держави зможуть «доторкнутися до культурних традицій України та виховати у собі духовність, консолідацію та добро».

Одежинка для ялинки

Одежинка для ялинки

До Нового року залишається менше місяця, і любителі веселощів уже починають ламати голови у пошуках варіантів майбутнього святкування. Чи не найважливіший елемент дійства — це оздоблення приміщення й самої ялинки, мода на яке змінюється щороку.

Повне свинство

Повне свинство

Святкова лихоманка охопила українців настільки несподівано, що сувенірні магазини навіть не встигли вчасно до цього підготуватися. Ще декілька тижнів тому на запитання, де ж поділися такі актуальні тепер хрюшки, продавці лише знизували плечима — мовляв, розібрали вже все. Але сьогодні шукачі подарунків можуть бути спокійними: виявилося, це були лише минулорічні залишки звірят, місце яких на святкових полицях ближче до довгоочікуваного свята зайняли нові варіанти рожевих свинок.

Не розкошів, а тепла

Не розкошів, а тепла

Багато закладів дитячого виховання в Україні перебувають у жалюгідних умовах, «державні» малюки почасти не мають елементарного — тепла й гарячої води. Допомогти майбутньому нашої нації вирішив Міжнародний благодійний фонд «Доля дитини», який разом з партнером зі Сполучених Штатів — приватним дитячим фондом Mcmillan Foundation — започаткував програму «Тепло в душі». «Обігрівати» дитячі душі меценати почали ще у 2002 році, проте активніше взялися за цю проблему цьогоріч.

Премiю — на подарунки

Премiю — на подарунки

День святого Миколая — одне з найулюбленіших дитячих свят, на яке малеча чекає цілий рік. А позбавлені сімейного виховання діти — тим більше. Днями в притулку для неповнолітніх Служби у справах неповнолітніх Київської міськадміністрації зустрічали свого Миколая — точніше, дипломата Бориса Тарасюка, екс-міністра закордонних справ. Вітаючи присутніх вихованців закладу з Днем святого Миколая, колишній урядовець побажав їм розвивати свої вроджені таланти. «Я бачу серед вас майбутніх відомих людей України, журналістів і навіть міністрів закордонних справ», — зазначив він.

Врятуй нове життя

Врятуй нове життя

З 1 січня 2007 року Україна має перейти на європейські стандарти щодо новонароджених. Нові правила ВООЗ, які має перейняти наша держава, передбачають виношування малюків, які народилися після 22-го тижня, тоді як дотепер «вирішальним» строком вважалися 28 тижнів. Столичні лікарі-акушери зізнаються, що виходжування немовлят з критично низькою вагою — справа надзвичайно важка. Адже ці діти з'являються на світ iз недорозвиненими легенями (а це впливає на роботу мозку), порушеною координацією рухів (через що діти не можуть ковтати), та слабким імунітетом (хвороби «чіпляються» до таких немовлят від самого народження). Тому відразу після появи на світ недоношені діти мають перебувати у спеціальних умовах під наглядом фахівців.

Каблучка на VIP-ручку

Каблучка на VIP-ручку

Неймовірну кількість діамантів — аж 837 — умудрилися вмістити майстри ювелірного дому «Лобортас і Карпова» на дивовижній каблучці, яку назвали «Танок янгола». Унікальна вона ще й тим, що складена зі 100 деталей різних кольорів золота. Ювелірне диво має досить пристойну вагу — 30 з лишком грамів (для порівняння, звичайна обручка «тягне» на півтора-два грами ).

Розморожені гроші

Хворі на туберкульоз українці можуть зітхнути з полегшенням — Світовий банк нарешті відновив фінансування кредиту в 60 мільйонів доларів на проект з контролю над туберкульозом і ВІЛ/СНІД в Україні. Як заявив на брифінгу міністр охорони здоров’я Юрій Поляченко, Україна отримала «офіційне повідомлення від Світового банку, що з 22 листопада нам поновили фінансування за системною позикою». Це дозволить українській стороні заплатити за постачання товарів та послуг відповідно до заключених контрактів понад 8,3 мільйона доларів. Зокрема, за гроші Світового банку українці придбають довгоочікуване обладнання для мікробіологічної діагностики туберкульозу, обладнання для служби крові, протитуберкульозних диспансерів і Цетрів боротьби з ВІЛ-СНІД.