Погодний «ритуал»

Погодний «ритуал»

«Улітку ми відчуваємо велику напругу від сонячного проміння: сонце дає нам енергію, але водночас утомлює імунну систему. А коли приходить осінь, зменшується температура повітря та кількість сонячного проміння, у людей стрімко слабне імунітет. Тому депресію можна назвати суто погодним «ритуалом», — розповідає лікар–психіатр Київського міського центру здоров’я Світлана Нікішаєва. — Крім того, організм починає виробляти менше гормонів, серед яких і серотонін — гормон сну, який не допускає виникнення депресії». Надто спекотне літо (наприклад, таке, яким було нинішнє) дуже виснажує імунітет, каже лікар. Отже цьогорічна осінь обіцяє психіатрам цілий «урожай» меланхолій, депресій та суїцидів.

«У наймах, сестри, й помрете»

«У наймах, сестри, й помрете»

Поки в Україні державні мужі намагаються зайвий раз не нагадувати про свій намір змусити українок працювати додаткові п’ять років, МВФ уже офіційно повідомляє: Україна таки підвищить пенсійний вік для жінок. Про це йдеться, як уже писала «УМ», у меморандумі української влади та Міжнародного валютного фонду, який наші урядовці готували за зачиненими дверима. Згідно з документом, уже до кінця вересня у парламенті з’явиться законопроект, і до кінця року його намагатимуться ввести в дію. Передбачається поступове збільшення пенсійного віку для жінок до рівня чоловіків — із 55 до 60 років, додаючи шiсть місяців щорічно. І це попри те, що Віктор Янукович заявляв, нiби ніколи не піде на підвищення пенсійного віку, адже «не має на це морального права».

В Україні тим часом не вщухають дискусії з приводу підвищення пенсійного віку: одні вважають цей крок мало не панацеєю, інші засуджують, називаючи знущанням над людьми. Для того, щоб розставити усі крапки над «і» у цьому питанні, іноземні експерти провели масштабне дослідження демографічних та фінансових передумов пенсійної реформи у нашій державі. Представники аналітично–дорадчого центру Блакитної стрічки ПРООН/ЄС, які вивчали всі тонкощі української пенсійної системи, розробили прогноз до 2050 року. Втішних даних серед результатів дослідження майже немає.

Під впливом «коків»

Під впливом «коків»

Вибір контрацептивів — справа дуже інтимна. Мабуть, саме тому українські жінки соромляться звертатися з цим питанням до фахівця: краще послухати думки подруг, аніж червоніти перед компетентною, але чужою людиною. Такий підхід люди в білих халатах засуджують, адже обираючи власноруч контрацептиви, жінки неабияк ризикують своїм здоров’ям.

Лелека вже не прилетить

Лелека вже не прилетить

У нашій державі щороку проводиться більш як двісті тисяч абортів. Ці приголомшливі цифри — офіційні, надані Міністерством охорони здоров’я України. Насправді ж ненароджених дітей може бути вп’ятеро, а то й удесятеро більше. Принаймні на стільки радять помножити статистичні дані лікарі–гінекологи. Вони пояснюють: чиновники не можуть «докопатися» до справжніх цифр, адже дуже багато абортів роблять у приватних клініках, які неохоче діляться своїми «здобутками» з представниками Міністерства. Тож у лікарів є всі підстави для паніки: аборти спричиняють безліч «жіночих» недуг і дуже часто призводять до безпліддя.

Сонце під контролем

Сонце під контролем

Кожного літа ми чуємо страшні історії про сонце: нас лякають його шкідливою дією, опіками та виникненням або загостренням шкірних недуг. Проте лікарі кажуть: не таке страшне це небесне світило, як його «малюють». Варто лише навчитися грамотно засмагати, і негативні наслідки сонячних ванн обійдуть стороною. Один із найголовніших «уроків», який треба засвоїти для правильного засмагання, — перебувати на сонці можна лише зранку та ввечері. Тож яскравого денного сонця треба уникати.

«Таке твердження пов’язане з проникністю сонячних променів через атмосферу, — пояснює лікар–дерматовенеролог Київського міського шкірно–венерологічного диспансеру Євген Васильчук. — Якщо сонце перебуває у зеніті й світить просто над головою людини, то сила світіння, а отже, і поглинання ультрафіолету шкірою буде вищою у багато разів». При цьому лікар застерігає: сонце світитиме не на двадцять чи тридцять відсотків сильніше, а у сотні разів. Вплив сонця на людський організм більш м’який, коли світило перебуває біля горизонту, тому й засмагати треба вранці або ввечері.

Психічні зморшки

Психічні зморшки

Його бояться, ним обзиваються, про нього складають оповідки та анекдоти. Старечий маразм — це те, що може статися з будь–ким: від продавця магазину до володаря кількох наукових ступенів. Слабоумство лякає змінами, яких зазнає психіка. Людина перестає розуміти, хто вона, де перебуває та що відбувається навколо. Через цю ваду старим людям часто приписують здатність відкручувати воду та газ, спричиняти справжню біду в помешканні. Так і є: пацієнти просто не тямлять, що роблять, і тому становлять загрозу для сусідів — розводять руками лікарі. Для того щоб уникнути старечого маразму, спеціалісти радять працювати над собою вже з 40—50 років.

Діагноз на «флешці»

Діагноз на «флешці»

Введення в Україні електронних медичних паспортів анонсували ще кілька років тому, а зараз ці «міфічні» документи нарешті набули чітких обрисів. Медичний паспорт буде дещо схожий на звичайну флеш–картку. Цей електронний носій міститиме всю інформацію про стан здоров’я пацієнта від самого моменту народження, результати медоглядів, аналізів та історії хвороб. Як дізналася «УМ» у розробника новітнього проекту, таку «флешку» можна буде під’єднати до будь–якого комп’ютера, проте далеко не кожна машина зможе «прочитати» з неї дані. Річ у тім, що в електронних паспортах працюватиме спеціальна система криптографії (шифрування), яка перетворюватиме зрозумілі для кожного букви на всілякі зірочки та гачечки. Для прочитання інформації на комп’ютері має бути спеціальне програмне забезпечення, яке встановлюватимуть лише у медичних закладах. Таким чином винахідники медичних паспортів хочуть захистити «флешки» від зламу.

Ні тижня без Банкової

Учора біля адміністрації Президента натовп ошуканих інвесторів влаштував акцію протесту. На Банкову з протестними транспарантами прийшли інвестори житлових комплексів «Дніпровські вежі», «Приозерний» та горезвісної «Еліта–Центр». Люди хочуть, аби їм повернули власність, за яку вони заплатили ще кілька років тому. Відтак протестувальники вимагали від влади негайно навести лад у сфері будівництва житла, адже люди уклали у майбутні квартири нерідко останні гроші, а довгоочікувані квадратні метри й досі не побудовані.

Світло «Отчого дому»

Світло «Отчого дому»

Центр соціальної опіки дитини, що в селі Петрівське на Київщині, видно здалеку. Блакитний будинок, на якому намальовані персонажі мультфільмів, дуже вирізняється на тлі звичних хат. У дворі цієї «мультяшної» споруди — справжня оаза: на зеленому газоні — фонтан, охайні доріжки з ліхтарями та округлий, наче казковий, місток. Для тутешніх мешканців цей двір — дійсно ніби ковток води у пустелі. Адже до центру соціальної опіки потрапляють діти з кризових сімей, життя яких не можна назвати солодким.

Програма «АнтиоЖИРін»

Програма «АнтиоЖИРін»

Кінець весни — золотий час для власників тренажерних залів та масажних салонів, що спеціалізуються на боротьбі з целюлітом. Тимчасові «спортсмени» масово «окуповують» фітнес–клуби й танцювальні та шейпінг–студії, сподіваючись швидко підготувати свої тіла до пляжного сезону. Але найбільші «війни» із зайвими кілограмами точаться зараз на кухнях: наші співвітчизники намагаються стати стрункішими за допомогою різноманітних дієт. Нерідко забуваючи, що харчування — це не жарти, і далеко не всі дієти можна вважати безпечними для здоров’я.