Притоптаний скарб

Притоптаний скарб

В одному зі звичайних приватних дворів села Нові Петрівці на Київщині «розквартирувався» справжній музей. Сотні іржавих експонатів часів Другої світової війни розмістив на своєму обійсті поціновувач історії Володимир Даниленко. Гранати, гільзи, солдатські каски, фляжки, уламки танків та навіть музичні інструменти — все це знайшло прихисток у гаражі та на спеціально відведеному «музейному» горищі. Серед цікавинок колекції — старенький радянський радіоприймач, який справно працює й нині, а також флакони з німецькими парфумами, що до сьогодні зберігають аромат…

Приручити мову

Приручити мову

Коли люди не вміли говорити, вони спілкувалися мовою жестів. Та й сьогодні в розмові, навіть знаючи кілька мов, люди часто допомагають своєму язику руками. Бо так... зрозуміліше і переконливіше. До речі, в деяких країнах мова жестів має статус державної. Професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Юрій Крак також пропонує внести до нового варіанта Конституції України пункт про українську мову жестів як державну. Великих коштів, запевняє він, для реалізації цього задуму не знадобиться. Сам же він розробив унікальний посібник для вивчення жестової мови: за допомогою спеціальної комп’ютерної програми опанувати мову рук можна досить швидко...

З ніг на голову

З ніг на голову

У Молдові — лінгвістичний бум: діти починають вивчати іноземні мови не в школі, а в дитячому садочку. При дошкільних закладах освіти існують спеціальні факультативи, відвідувати які може будь–який малюк. Вчителі вважають навчання трирічної малечі вдячною справою, адже, вивчивши основи нерідної мови в ранньому віці, діти легше засвоять матеріал у майбутньому.

«Артек» шукає таланти. Педагогічні

«Артек» шукає таланти. Педагогічні

Після сумнозвісних подій цьогорічної зими, коли відомий дитячий центр призупинив свою діяльність, аби привернути увагу чиновників до своїх проблем, в «Артека» настав новий період розвитку. «За останні шість місяців держава зробила для нас більше, ніж за всі вісімнадцять років, починаючи з 1991–го, — ділиться заступник генерального директора МДЦ «Артек» Сергій Капустін. — В «Артека» з’явився державний акт на землю, був прийнятий Закон України «Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів «Артек» і «Молода гвардія» та ці кілька постанов Кабінету Міністрів, завдяки яким наш центр почав жити повноцінно». Відпочивати батькам в Криму можна тут, дітям в Артеку

«Біла книга»: українська освіта з чистого аркуша

«Біла книга»: українська освіта з чистого аркуша

У Міжнародному дитячому центрі «Артек» завершився другий Міжнародний освітній форум «Артеківські діалоги», зініційований фондом «Україна 3000». На зібрання приїхали понад 300 учасників з України, Білорусі, Росії, Молдови, Італії, Австрії, Німеччини та США. Всі вони — «вершки» освітянського світу: викладачі вишів, шкільні вчителі, вихователі дитсадочків і позашкільних закладів, представники Академії педагогічних наук України та Міністерства освіти і науки України. Упродовж кількох днів учасники форуму спілкувалися та обмінювалися досвідом і профільною літературою, однак головною причиною приїзду педагогічної братії до «Артека» була презентація «Білої книги національної освіти». Це така собі «книга скарг та пропозицій», у якій описані проблеми нашої освітньої системи та шляхи їх вирішення.

Пожертви на розгляд журі

Благодійництво стає все популярнішим у нашій державі. Це підтверджують дані загальнонаціонального опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи»: торік 27,7% українців надавали благодійну допомогу. При цьому середній рівень грошової пожертви становив 260 гривень, мінімальний — 5 гривень, а максимальний — 6 тисяч гривень. Серед меценатів переважають підприємці (45,1%).

Макет у кущах

Макет у кущах

Благодійна акція «Дитяча лікарня майбутнього», організована Міжнародним фондом «Україна 3000», виходить на фінішну пряму. Цього тижня нарешті стане відомо, як виглядатиме майбутня клініка. Конкурс на відбір Генерального проектувальника будівлі був оголошений в кінці травня нинішнього року. За неповні два місяці свої кандидатури на це поважне звання запропонували п’ятдесят компаній з усього світу. Серед них — будівельні організації Німеччини, США, Австрії, Італії, ОАЕ, Великої Британії, Польщі, Франції, Росії, Латвії, Ізраїлю, Бельгії тощо.

Сакральний презент

Сакральний презент

Цінний подарунок (вартість ікон може сягати 150 тисяч доларів) передав Лаврі Всеукраїнський фонд відтворення пам'яток історико-архітектурної спадщини ім. Олеся Гончара. Образи тривалий час зберігалися в приватних колекціях збирачів ікон Ігоря Паламарчука та Сергія Платонова.