По–нашому.ua

З 19 жовтня в Україні почнуть вводити кириличні домени у зонах com.ua та kiev.ua. Тобто назва інтернет–сторінки може бути кириличною, а розширення–«кінцівка» залишається латинкою. У ТОВ «Хостмайстер», яке адмініструє домен .UA, вважають, що введення кириличних назв у адреси не лише зручне, а й дозволить розширити кількість самих адрес, а також надасть нові можливості для просування своїх товарів та послуг, повідомляє УНІАН.

Вони пішли іншим шляхом

Вони пішли іншим шляхом

Усе як завжди, тільки гірше. Цього року Окружний адмінсуд Києва знову заборонив проведення на Покрову Маршу УПА, але не лише на майдані Незалежності, а й на Хрещатику та Європейській площі, куди націоналісти збиралися піти, якщо заборонять Майдан. Як завжди, паралельно iз заявкою націонал–патріотів свою заявку на акції в центрі столиці подали комуністи, а суд пізно ввечері, аби не було часу опротестувати, заборонив масові виступи 14 жовтня всім, «щоб чогось не сталося».

Покрова молитви, Покрова повстання

Після Великодня й Різдва Покрова Пресвятої Богородиці — чи не найважливіше християнське свято для українців, свято від початку військове. За легендою, 14 жовтня Богородиця накрила своєю покровою–омофором Царгород, який тоді облягали наші предки русичі на чолі з князем Аскольдом, зробивши людей і місто невидимим для нападників. Аскольд та його воєводи, свiдчить легенда, наляканi й вражені, тоді охрестилися самі. Наступне покоління українського лицарства, запорізькі козаки, понад усе вшановували свято Покрови та її ікони. Перша в Україні церква Покрови — в селі Сутківці на Хмельниччині, зведена у 1467 році як фортеця, з товстими стінами, зубчатими баштами й бійницями, щоб iз них відстрілюватися.

Дрейф поза блоковість

Дрейф поза блоковість

Оборонний огляд — процедура, що триває вже два роки, внаслідок якої стане зрозумілим реальний стан справ у Збройних силах України та визначено загрозу безпеки країни, а відтак — буде визначено стратегію розвитку української армії. Нарешті в листопаді цього року мають бути представлені результати Оборонного огляду, постановила відповідна Міжвідомча комісія, яка засідала днями під керівництвом «силового» віце–прем’єра Володимира Сівковича.

Любіть свою армію

Побачив його у столичній «маршрутці». Втомлений погляд, погони підполковника і шеврон «Генеральний штаб Збройних сил України». Маленький «Богдан» забитий ущерть, просто перед носом у підполковника стирчить чийсь лікоть. Де дінешся — «всім треба їхати». Ловлю себе на думці, що от мине ще рік–півтора — і він стане полковником. Навряд чи його матеріальне становище дуже поліпшиться до того часу. Як ви уявляєте собі полковника? Горда постава, метал у голосі, верхи на коні з шаблею або на сидінні військового джипа, поруч iз водієм, або хоча б у чорній «Волзі» з тим таки водієм. Але аж ніяк не у «маршрутці» з ліктем перед носом. Для рядового солдата полковник — всемогутній. Цікаво, наскільки важко після оцієї от принизливої «маршрутки» морально випростатися і вийти перед радями бійців у іпостасі справжнього полковника, чи нехай поки що — підполковника?

«Дайте жити! Дайте писати!»

«Дайте жити! Дайте писати!»

Із закликом до біло–синьої влади дозволити представникам преси вільно працювати і жити звернулися журналісти й активісти громадських організацій. Акцію присвячено 10–м роковинам зникнення і вбивства редактора «Української правди» Георгія Гонгадзе. Його силует біля напису «Дайте жити! Дайте писати!» розміщено на п’ятьох рекламних бігбордах уздовж трьох найбільших трас, які ведуть iз Києва, — новообухівської, старообухівської та вишгородської. Саме цими трасами їздить до своїх заміських маєтків українська влада, зокрема Президент Віктор Янукович, спікер парламенту Володимир Литвин та екс–глава держави Леонід Кучма, стверджують учасники громадської кампанії «Новий громадянин».

Пірати вихідного дня

Лише в суботу сомалійські пірати захопили судно «Лугела» з українським екіпажем, усі приготувалися до чергової переговорної тяганини, а вже в неділю ввечері нападники зникли з корабля, так і не виходячи на зв’язок. «Лугела» під прапором Панами везла сталь iз єгипетської Александрії на Маврикій. Судно саме пройшло зловісну Аденську затоку, коли о четвертій годині ранку до нього підпливли дві шхуни, у кожній — по десятеро піратів, озброєних автоматами Калашникова, гвинтівками і гранатометами. Усе відбулося дуже швидко, капітан лише встиг передати сигнал біди, і з судном обірвався зв’язок.

Нью–Йорк почув «Ганьба!»

Рідко якого главу держави за кордоном зустрічають протестами діаспоряни його власного народу. З Президентом Віктором Януковичем, який своє євротурне продовжив візитом до Нью–Йорка на 65–ту сесію Генеральної Асамблеї ООН, трапляється саме так. На Манхеттені, перед місією України, сотні українців прийшли, аби сказати політиці нинішньої української влади рішуче «Ні!», передає «Українська правда». Мітингувальники скандували «Януковича — у відставку!», «Україна не Росія!», «Наша мова — українська!», «Геть Табачника». Усі очікували, що до людей вийде якщо не сам Янукович, то принаймні хтось із дипломатів, але цього так і не сталося.

Воюйте, хлопці!

До Камбоджі, що у Південно–Східній Азії, прибула партія зі ста танків і бронетранспортерів, які ця країна придбала в Україні. Йдеться про радянські танки Т–55 старого зразка та відповідного віку БТР. Це вже друга поставка бронетехніки. Камбоджа поспіхом озброюється, бо на горизонті — військовий конфлікт із сусіднім Таїландом.

Україна на полігоні

Україна на полігоні

Коли школярі після літніх канікул вирушають до школи, у військових навчальний рік саме закінчується. Тому осінь пора польова, чи топак — полігонна. По всій країні лунають вибухи та постріли. І це добра новина. Не зважаючи на вкрай низьке фінансування, молоде покоління солдатів та офіцерів бачить бойову зброю не лише в підручниках. Цілий комплекс навчань під назвою «Взаємодія–2010» відбувається цими днями. Хоча деякі види стрільб та вправ проводяться вперше за останні кілька років, обмеження відчутні у всьому, у пальному й боєприпасах відведених для навчань.