П’ять хвилин

П’ять хвилин

«Як бідному женитися — то й ніч мала», — хіба цією українською приказкою можна схарактеризувати подію, що трапилася. Українська авіабудівна корпорація «Антонов» разом зі своїм партнером, американською «Ю.С.Аероспейс», не зможуть взяти участь у тендері на 35–мільярдний контракт із будівництва 179 літаків–заправників для Військово–повітряних сил США.

Зірвати «покривало»

Зірвати «покривало»

Дві колони людей, серед яких — дві сотні німців iз міста Тюбінген, пройшли вчора в Києві «дорогою смерті» з Сирця та Лук’янівки до Бабиного Яру. Німецька делегація на чолі з пастором iз Тюбінгена Йобстом Бітнером приїхала провести в Україні «Марш життя».

Свято не їхньої вулиці

Свято не їхньої вулиці

«Параду не чекайте». Так відповіли вчора в прес–службі Міністерства оборони на запитання «УМ» про заплановані урочистості з нагоди 19–го Дня Незалежності України. «Буде лише дефіле військових оркестрів та роти почесної варти.

Прорив через Британію

Двадцять літаків Ан–158 продасть український «Антонов» російській компанії «Іллюшин Фінанс Ко» за 500 мільйонів доларів. Як зазначив гендиректор російської компанії Олександр Рубцов, до кінця року «ІФК» має намір збільшити замовлення на Ан–158 до 60 машин. Наразі росіяни вже замовили також 130 українських літаків Ан–148. Для Ан–158 авіасалон у британському «Фарнборо» є першим виходом у світ, і як тепер видно — цілком успішним. «Сьогодні ми підписали перший контракт на постачання Ан–158. Це дуже важливий результат для всіх учасників програми», — зазначив генеральний конструктор АНТК імені Антонова Дмитро Ківа.

Скорочення — наша реформа

Скорочення — наша реформа

Міністерство оборони України оприлюднило деякі деталі Концепції подальшого реформування Збройних сил на період до 2015 року, яку наразі ще розробляє Генштаб ЗСУ. Так, на першому етапі, упродовж 2011—2012 років, планується стабілізувати ситуацію у військах, не допустити зниження боєготовності та боєздатності Збройних сил. На другому етапі — у 2013—2015 роках планується розвивати армію. Загалом же упродовж усього періоду планується скоротити чисельність Збройних сил на 20%, а також «позбутися надлишкового озброєння та військової техніки, об’єктів інфраструктури». Наразі чисельність Збройних сил становить приблизно 200 тисяч чоловік військових і цивільних. Нагадаємо, міністр оборони за президентства Віктора Ющенка Юрій Єхануров свого часу розкритикував і призупинив «політику бездумного скорочення» Збройних сил.

«Сі бриз» подув

«Сі бриз» подув

Учора в Одесі відбулася офіційна церемонія відкриття українсько–американських навчань із залученням інших країн «Сі бриз–2010». Ще напередодні біля причалів та на рейді Одеського порту стали українські військові судна — корвет «Тернопіль», ракетний катер «Придніпров’я», морський тральщик «Черкаси», буксир–рятувальник «Кременець», госпітальний катер «Сокаль», а також великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський». Вчора в Південну Пальміру зайшли фрегати ВМС США «Тейлор» та ВМС Туреччини «Явуз», а також два турецькі ракетні катери.

Гра у «навпаки»

Гра у «навпаки»

У понеділок, 12 липня, в наших водах Чорного моря починаються чергові військово–морські українсько–американські навчання із залученням інших країн «Сі бриз–2010». Це «найполітичніші» з усіх навчань, у яких беруть участь українські військові і які відбуваються на території нашої країни. Щороку після Помаранчевої революції два тижні «Сі бризу» були золотим часом для всіх «антинатовських», а заразом і українофобських сил, можливістю досхочу розпіаритися на гроші, які з усією очевидністю надходили із сусідньої країни — чорноморського сусіда — єдиної, яка не бере участі в навчаннях. Перший «синій» «Бриз» ще раз показав, що в діях теперішньої партії влади — нуль ідеології та 100% політичної доцільності. Вперше за останні роки «Сі бриз» проходить майже без істерик, а тих, хто намагається їх влаштувати — чекає міліцейський «автозак».

«Боїнг», посувайся!

Завдання — побудувати 179 літаків–заправників для американських Військово–повітряних сил. Ціна питання — 50 мільярдів доларів. У змаганнях за право виконати це замовлення вже беруть участь «кити» світового літакобудування — концерни «Боїнг» та «Аеробус». Незабаром у перегони може включитися новий гравець — український концерн КБ «Антонов» об’єднав зусилля з американським «Ю.С.Аероспейс», і хоч термін подачі заявки на тендер спливає вже цього тижня, українсько–американський тандем заявляє про готовність узяти участь у ньому в будь–якому випадку. Американцям запропонують одразу три варіанти дозаправника нового покоління: на базі літаків Ан–124–100 «Руслан», Ан–122 та нового Ан–112. Якщо тендер удасться виграти, вироблятимуть новий заправник в Україні, а складатимуть — уже у США.

«Несе мене ріка...»

Звіт міністра оборони Михайла Єжеля за сто днів діяльності на посаді, оприлюднений першого липня, є, швидше, зрізом ситуації в українському війську, аніж переліком діянь окремого чиновника. Той же стан справ, який наразі є у Збройних силах, є результатом частково програм і тенденцій, закладених задовго до вступу пана Єжеля на посаду, частково — проросійський курс нової влади відобразився й на обороні, а ще почасти на ній позначається фінансування війська за «залишковим принципом», що не змінилося і з приходом «біло–синього» керівництва МО.

20 років «прямої дії»

Майже чотири сотні бійців та ветеранів Української національної асамблеї — Української національної самооборони (УНА–УНСО) зібралися цього тижня в Києві, аби відсвяткувати двадцятиріччя із заснування своєї організації, згадати непересічне минуле й замислитися над майбутнім. Збори очолював провідник — незмінний, незважаючи на свій похилий вік, Юрій Шухевич, син головного командира УПА Романа Шухевича й багаторічний політв’язень. Та УНСО не старіє — на святковому 14–му з’їзді організації впадала в око присутність численної молоді, хлопці трималися скромно і з суб­ординацією. Після Державного гімну та гімну УНСО, яким додали колориту хлопці, які били на сцені в козацькі литаври, зібрання привітав єпископ і речник Української православної церкви Київського патріархату Євстратій (Зоря), якого часто можна побачити на заходах УНСО.