Guten Film!, Guten «Жовтень»!

Вісім сучасних німецьких фільмів закупила українська дистриб'юторська компанія IntWestDistribution для показу під час Тижня німецького кіно Guten Film! у Києві. З 2 по 8 вересня в кінотеатрі «Жовтень» відбудуться прем'єри відомих у Німеччині режисерів Сонке Вортманна, Ніни Гросс, Марко Кройцпантнера, П'єра Франкле, Карстена Фіблера, Вейта Хелмера та інших. Захід має потужне фінансування впливових компаній, тому серед плюсів Тижня, як запевняють організатори, — висока якість, фільми на всі смаки і порівняно низькі ціни — 12 гривень за квиток на вечірні сеанси. Родзинка Днів німецького кіно в тому, що після показу фільми випустять на відеокасетах і дисках, які можна буде придбати будь-де в Україні. А величезного шарму додає присутність німецького режисера Вейта Хелмера. Адже зазвичай дні зарубіжного кіно є трохи неповноцінними за відсутності режисерів та акторів. Цього ж разу всі, хто знає німецьку мову, зможуть одразу в залі поспілкуватися з успішним режисером.

Байкери і мультики —

Байкери і мультики —

Гурт Mad Heads видав на-гора новий кліп на пісню «Не по пути». Це третя пісня зі свіженького альбому «Контакт», яку хлопці вирішили екранізувати (дві попередні — «Отрута» і «Не чекай»). Музиканти змогли собі зробити відео, достойне Голлівуду: мотогонки нічним містом, фатальне кохання, брудні танці, а також курс молодого бійця для рокерів-початківців. Якби це було ігрове відео, воно коштувало б шалених грошей, але хлопці зробили все в анімаційному вигляді.

Порвем Європу. Якщо візу дадуть...

Порвем Європу.  Якщо візу дадуть...

Недавно у багатьох ЗМІ з'явилася інформація про виступ гурту «Скрябін» у Португалії. Звістка про концерт улюбленців української публіки зацікавила читачів. Значить, недаремно казала Руслана, що порвем Європу (до речі, саме Руслана порекомендувала португальцям запросити Кузьму). Проте, як виявилося, концерт, про який так багато говорили... не відбувся.

Танцi дикi, та новi

Танцi дикi, та новi

Переможниця «Євробачення» не один раз казала журналістам, мовляв, пустіть мене в Європу, і я її порву. Руслана, виявляється, не жартувала. Зараз вона закінчує роботу над світовим релізом «Диких танців» і на прес-конференції, скликаній з цього приводу, повідомила, що вихід альбому запланований на середину вересня. Тиждень тому в Стокгольмі на відомій Cosmos Studio, де свого часу записувалась легендарна група АВВА, Руслана записала нову версію пісні Wild Danses — це будуть зовсім інші слова, принципово нова манера вокалу, аранжування зроблено за участю симфонічного оркестру. Окрім Wild Danses та пісень, виконаних англійською мовою, в альбом увійдуть україномовні пісні. «Наприклад, «Коломийка», — говорить Руслана, — мені давали багато перекладів, але мушу сказати, що вона ніяк не може звучати інакше, ніж по-українськи».

Репетиція перед Євробаченням

Організатори Всеукраїнського відбіркового конкурсу, віце-президент Національної телекомпанії України Євген Каленський та директор творчого об'єднання музичних і розважальних програм Олена Мозгова, кажуть, що фінал конкурсу зніматимуть там, де і «Євробачення-2005», — в Палаці спорту, ще його покажуть по Першому Національному. Тому небезпідставно цей відбірковий конкурс називають маленьким Євробаченням, або генеральною репетицією. На прес-конференції, скликаній з приводу проведення відбіркового конкурсу, Євген Каленський повідомив, що кастинг вирішили провести з огляду на велику кількість невдоволених, яким не подобався попередній вибір НТКУ. Тому, розповідає Олена Мозгова, з серпня цього року «будемо гратися в демократію». Кожен, хто має більше шістнадцяти років і достойні для Євробачення записи, може надсилати їх в НТКУ.

Гурт «Алібі» починає все «с чистого листа»

Гурт «Алібі» починає все «с чистого листа»

Нещодавно всі канали взяли в ротацію новий кліп гурту «Алібі», який називається «С чистого листа». Пісня на слова й музику зоряних сестричок Ані й Аліни Завальських, яким у створенні пісні допомагав ще й Михайло Некрасов, одразу зацікавила слухачів. Житейську історію, де волею випадку кохання двох щасливих пар руйнується на очах, можна побачити скрізь. Але не скрізь над нею чаклують такі професіонали від режисури, як Паперник, і не кожен раз їх знімає Марат Адельшин, який був оператором багатьох кліпів Земфіри, Дельфіна та Білана. На відміну від попередніх кліпів, Ані й Аліні цього разу виділили по партнеру. Але красуні — вони таки красуні, кожна хоче, щоб чоловіки звертали увагу тільки на неї, тому цілком зрозуміло, чому в новому кліпі молоді співачки так і не поділили своїх кавалерів, а вирішили почати «с чистого листа».

Опера на народний манер

Опера на народний манер

Про Державний гуцульський ансамбль пісні й танцю є інформація ще в старезних пожовтілих газетах за 1939 рік. Сьогоднішні ЗМІ та книжки пишуть про ДГАПТ як про колектив, із яким тісно «пов'язане становлення і розвиток на Прикарпатті професійного мистецтва». Браві франківці об'їздили зі своїми піснями, танцями й музикою майже всю Європу. Причому в залах Берліна, Варшави, Рима, Оттави сиділа не українська діаспора, а тисячі корінних жителів, які знають та люблять «запальних і диких гуцулів». У цьому році ансамблеві «стукне» шістдесят. Із чим знаний колектив зустріне цю дату, з якими здобутками і проблемами? Гість нашої редакції — людина, яка керує ДГАПТом уже 32 роки, — Петро Князевич.

Реактор зацікавив Голлівуд

Чорнобильська АЕС уже кілька разів побувала в кадрі популярних фільмів. Так, знаменитий фільм «Годзілла» починався великим планом зруйнованого реактора. Запущена через деякий час комп'ютерна гра «Сталкер» із зоною та мутантами теж писалася з натури, її художники спеціально їздили у Прип'ять. Кілька днів тому знімальна група відомого «жахливчика» «Повернення живих мерців», продюсер Анатоль Фрадіс та режисер Елрой Елкайем, озброївшись лічильником Гейгера, на два дні приїжджали у зону відчуження. Ні знаменитий режисер, ні його супутники не афішували свого приїзду, тому про їхній візит українська преса дізналася вже з... британських та німецьких газет, яким Елкайем давав інтерв'ю.

Мистецтво — народу!

Мистецтво — народу!

Що таке колекція «Градобанку», в Києві відомо кожній людині, яка хоча б трохи знається на мистецтві. Історія колекції безцінних картин пензлів видатних українських та зарубіжних художників потрапила в усі ЗМІ. Десятки полотен були сховані від людських очей у схронах Національного банку України, куди картини потрапили як застава за борги колишнього власника «Градобанку» Віктора Жердицького. Народний депутат Валерія Заклунна наголошувала на тому, що полотна слід віддати Національному художньому музею, тобто повернути в державну власність, але Президент двічі не підписував відповідний законопроект. Дебати йшли, картини лежали у схронах майже десять років.

Реп без цензури

Реп без цензури

У чому тільки не звинувачували суперпопулярного хіп-хопера Емінема. Суспільні моралісти заклювали його крутими, так би мовити, зауваженнями: і траву він курить, і знімається голим у різних порнографічних журнальчиках, і навіть кидається на коханців своєї гьорли з незареєстрованою пушкою. Зрештою, в Емінема на це є свої погляди, які зовсім не збігаються із загальноприйнятими.