Квиток від кондуктора — марнотратство?

Тарифи на проїзд у київському міському транспорті зростуть із 14 березня, незважаючи на заяви Антимонопольного комітету про необгрунтованість такого підвищення. «Якщо антимонопольний комітет не на словах, а економічними розрахунками пояснить нам, як можна утримати цінову планку, то, може, ми і прислухаємося до його порад, а поки що ми не бачимо такої потреби», — заявив учора начальник головного управління цінової політики столиці Василь Яструбинський.

Ризик — справа прибуткова

Позавчора міська влада Севастополя нагородила основних ліквідаторів німецької донної міни LMB. Як повідомляє УНІАН, почесну нагороду дали трьом військовослужбовцям, представникам Військово-морських сил України, котрі, ризикуючи своїм життям, довезли міну до спеціального полігону, де й знешкодили її. За свій подвиг грошову винагороду в розмірі 25 тисяч гривень отримали: командир оперативної групи розмінування капітан Віталій Чепляка, головний корабельний старшина і кранiвник, який піднімав «пекельну машинку», Юрій Шахов, а також старший сержант В'ячеслав Бабчук. Останній мав найбільш напружену місію: він керував вантажівкою, яка перевезла міну з центру міста на полігон. Рятівники Севастополя (адже вибухом могло знести весь Нахімовський район) за рішенням міськадміністрації також отримали вищу нагороду — знак «За заслуги перед містом», а капітан Віталій Чепляка ще й ордер на трикімнатну квартиру в Бахчисараї.

Комфорт для звірят

Комфорт для звірят

Відвідини зоопарку з дитинства асоціювались у мене зі смердючими клітками і виснаженими зголоднілими левами. Звідси, мабуть, і пішла традиція ходити туди для того, щоб підгодовувати нещасних тварин, а не побачити екзотичних лінивців чи крокодилів. У київському зоопарку кажуть, що зараз усі тваринки ситі й для кожного тутешнього мешканця розроблено індивідуальний раціон. Більше того — нині тамтешнi працівники роблять для своїх підопічних генеральний ремонт і будують просторіші вольєри.

Віктор Ющенко: «Найкращий подарунок — футбольний м'яч, який у дитинстві привіз мені брат Петро»

Віктор Ющенко: «Найкращий подарунок — футбольний м'яч, який у дитинстві привіз мені брат Петро»

З Віктором Ющенком ми зустрічалися в обід, i він пожартував, що вже не згадає, яка це за день зустріч, бо графік розписаний по хвилинах і потрібно встигнути все. Так він працює щодня: вранішні наради, десятки важливих зустрічей, засідання у Верховній Раді, де він очолює найбільшу фракцію — «Наша Україна», переговори з партнерами й опонентами, поїздки по регіонах і закордонні відрядження. Він змушений жити в атмосфері постійної дискредитації, адже саме проти лідера опозиції провладні ЗМІ щодня «гонять» хвилi бруду і дезінформації. «Я звик, що політика постійно втручається в моє особисте життя, — зізнається Вiктор Андрiйович. — Але ніколи не думав, що навчуся сприймати це». Ющенко змінюється на очах , коли може на час забути про політику і поговорити про службу в армії , подарований на десятиріччя справжній шкіряний м'яч чи перші зароблені і заховані від мами в картоплi гроші. Наша сьогоднішня розмова принципово не політична, тим більше, що був привід поговорити про особисте — у понеділок Віктору Андрійовичу виповнюється 50.

За метро — гроші

Ще на початку лютого столичний голова Омельченко доручив спеціальній комісії з вивчення ситуації на ринку транспортних послуг проаналізувати стан справ у Києві. Відзвітувати фахівці мали 1 березня. Отже, рішення комісії столична влада вирішила не чекати? Проїзд у метро подорожчає вдвічі, у наземному транспорті — на 25 коп., подорожчають також проїзні.

«Аве Марія», — шепоче святиня

«Аве Марія», — шепоче святиня

...У цій суперечці замішані римо-католицька громада Києва, музиканти Національного органного залу, столичні чиновники, Президент України Леонід Кучма і навіть сам Папа Римський Іван Павло II. Яблуком розбрату такої неоднорідної аудиторії став костьол святого Миколая. Католики вимагають передати храм під їхню опіку, а керівництво Національного органного залу, яке «мешкає» у тому ж таки костьолі, просить не виштовхувати артистів на вулицю. Принаймні доки для них не знайдуть нового приміщення.

Жетон на гривню

Жетон на гривню

Ціни на проїзд у столичному транспорті зростуть. Таку «радісну» звістку вчора повідомив київський міський голова Олександр Омельченко. І спрогнозував, що проїзд у транспорті виросте в ціні на 40, а то і на всі 100 відсотків залежно від того, наземними чи підземними послугами ви будете користуватися.

Операція «Утилізація»

Операція «Утилізація»

Учора севастопольська влада мала точно визначити час і способи знешкодження німецької донної авіаційної міни, яка вже восьму добу тримає в напрузі все місто. На момент верстки номера спеціальна міжвідомча комісія разом з українськими і російськими фахівцями-піротехніками та севастопольською владою вирішували це питання.

Оборона Севастополя

Майже тиждень севастопольці живуть фактично за умов надзвичайного стану. Водночас люди не втрачають надію на те, що цей жах минеться благополучно. Втім на вікнах своїх будинків вони, як у часи війни, завбачливо наклеюють паперові хрести. А що як «трусоне»? До того ж, за інформацією МінНС, ядро міни містить близько тонни вибухових речовин у тротиловому еквіваленті (!) й при необережному поводженні здатне знищити цей район Севастополя.

Розчинити міну в хімікатах

Севастопольська влада ухвалила попереднє рішення знищити виявлену в місті донну авіаційну міну LMB часів другої світової війни, повідомляє «Форум». За даними інформагенції, сьогодні спеціальна піротехнічна група морської інженерної групи Військово-морських сил України спробує підірвати небезпечний боєприпас. Водночас в Управлінні з питань надзвичайних ситуацій Севастопольської міськдержадміністрації цю інформацію «УМ» не підтвердили. «Зараз наші фахівці проводять детальні досліження цього об'єкта. Ми припускаємо, що через довге перебування на дні моря боєприпас частково втратив вибухові властивості», — розповів «УМ» заступник начальника Управління з надзвичайних ситуацій Севастополя Сергій Нізин.