Місце мінам — гаражі?

Надзвичайна ситуація, що сталася цієї суботи у Севастополі, поставила «на вуха» всю місцеву владу. Серед білого дня на вулиці Каспійській, 9 вибухнув не якийсь саморобний пристрій, а справжня донна авіаційна міна LMB часів Другої світової війни. Від вибуху загинули 32- та 46-річний чоловіки. Їхній п'ятдесятирічний товариш із численними осколковими пораненнями зараз у важкому стані знаходиться у реанімаційному відділенні міської лікарні: нещасному відірвало руку. За попередніми даними, чоловік, що вижив, незаконно займався підводними роботами.

Краще байдики бити, ніж на грип хворіти

Епідемія грипу заявила про себе відразу після новорічних свят: першим про перевищення епідемічного порогу заявив Чернігів, повідомляють «Українські новини». За словами завідуючої епідеміологічним відділом міської санепідемстанції Лариси Лугової, повну картину захворюваності помітили лише після свят. Ось тоді і забили на сполох. «Ми очікуємо дуже інтенсивної і надзвичайно важкої епідемії грипу», — прогнозує Лариса Лугова. Щоб хоч трохи вберегти чернігівчан від хвороби, міська рада продовжила шкільні канікули до 17 січня в усіх школах. За словами пані Лугової, карантинні заходи введуть не тільки в дитячих установах, а працівники СЕС збираються також провести профілактику в усіх установах із великою кількістю людей.

Старовинний годинник ще іде

Старовинний годинник ще іде

З чого для вас починається Новий рік? Ну, без сумніву, з бою курантів! Адже відраховувати новий час, вітати один одного зі святом і, врешті-решт, піднімати келихи з шампанським ми починаємо лише після дванадцяти їхніх ударів. Однак якщо за радянських часів цю почесну місію виконували відомі кремлівські куранти, то нині всі українські канали показують, що доведеться. Кращого, мовляв, нема. Водночас про існування унікальних лаврських курантів, які нічим не поступаються ані кремлівським, ані лондонському Біг-Бену, здається, майже забули. І дарма: цьогоріч київському годиннику «стукнуло» сто років, а відраховує він час усе з тією ж «залізною» точністю, що й століття тому.

Буде і хліб, і метро, i бiльшi соцiальнi видатки,

З наступного року, крім підвищення вартості проїзду в усіх видах транспорту та прогнозів, що наступний рік для киян стане найважчим, чекають на мешканців столиці й приємні зміни. «Середня заробітна плата зросте до 800 гривень, а дві третини киян отримуватимуть доходи вищі, ніж прожитковий мінімум», — заявив на вчорашній підсумковій прес-конференції київський мер Олександр Омельченко. За його словами, у 2004-му суттєво збільшаться й видатки на соціальну сферу. Так, на охорону здоров'я з київського бюджету піде на 160 мільйонів гривень більше, ніж минулоріч, а освітянам «передадуть» 70 мільйонів.

Дід Мороз за тисячу «баксів»

Дід Мороз за тисячу «баксів»

До Нового року залишилося шість днів. Це означає, що на пошуки святкових подарунків для рідних і коханих часу у вас зовсім обмаль. Тож щоб устигнути, варто підметушитися. І не тільки покупцям: для представників торгової сфери останні дні грудня — це «найврожайніший» період. Втім із кожним роком столичним продавцям все частіше доводиться відвойовувати свою частку заробітку в конкурентів. Тож не дивно, що останні роки київські бутіки і крамниці до свого святкового оформлення ставляться серйозно. Адже місце для отоварювання «клієнт» вибирає в першу чергу по вітрині. Цьогоріч «прикраси» київських крамниць позмагатися за першість можуть навіть із закордонними.

Смертельна любов

Раніше керівництво київської підземки било на сполох через надмірну кількість самогубств у метро. Цього разу під колеса потяга жертва потрапила не по своїй волі. Інцидент стався о 6-й ранку на станції метро «Дарниця». За свідченнями очевидців, 20-річну дівчину під потяг штовхнув її кавалер. «Люди кажуть, що парочка, обіймаючись, гуляла по перону, та коли до платформи наблизився потяг, молодий чоловік чи то штовхнув, чи ненароком потягнув дівчину так, що обоє опинилися на колії. Сам кавалер утік через загороджувальний бар'єр, а дівчина не встигла», — розповів «УМ» начальник Київметрополітену Микола Шавловський.

Ходіть пішки

З наступного року кияни постануть перед вибором: або займатися спортом і замість того, щоб їздити на роботу — бігати на неї ж, або не скупитися й платити за проїзд у міському транспорті більше. Оскільки вартість проїзду неодмінно зросте, принаймні такі сумні перспективи прогнозує київський мер Олександр Омельченко. За його словами, оплата за проїзд у всіх видах громадського транспорту столиці може зрости вже в лютому або березні 2004 року. Водночас «стрибнуть» тарифи лише на разову поїздку, а для проїзних на один-три місяці, а також комбінованих проїзних (на метро і наземні види транспорту) транспортники обіцяють встановити систему пільг.

Переходом по бабусях

Переходом по бабусях

Життя київським водіям полегшить Подільсько-Воскресенська переправа з лівого берега на правий. Зараз перебратися в цьому районі дуже важко, а Московський міст уже буквально «тріщить» по швах. За останнє десятиріччя транспортний потік на ньому так «потовщав», що не втискається в жодні бордюри... По новому переходу також планують пустити метро на Троєщину, що суттєво полегшить життя тамтешнім мешканцям. Міст складатиметься з двох поверхiв: нагорі в шість смуг їздитимуть машини, а прямо під ними протягнуть метрополітен.
На думку фахівців, підготовка до будівництва моста займе півтора року, а от спорудження самого об'єкта може розтягнутися років на шість і відчутно вдарити по кишені київської влади — орієнтовна вартість будівництва — 300-400 мільйонів доларів. Грішми Києву допомагатиме Анкара (Туреччина), за це новий міст вже охрестили «Турецьким».

Відкриття з річною затримкою

Відкриття з річною затримкою

У найбільший у нашій державі київський торгово-розважальний комплекс «Універмаг «Україна» вчора знову не пускали людей. Цього разу «Україну» відкривали повністю: всі п'ять поверхів.
Як раніше повідомляла «УМ», перші поверхи після майже дворічного «відстою» та реконструкції універмаг вiдчиняв для оцінки покупців поетапно ще з цієї осені.

Гірше не буде?

На тлі заяв Асоціації міст України про те, що наступного року коштів місцевих бюджетів наших міст вистачить лише на 8-9 місяців, а далі настане «голодуха», столичний бюджет виглядає доволі оптимістично. Принаймні вчора київський міський голова Олександр Омельченко запевнив журналістів, що міський бюджет Києва в 2004 році буде не гірший цьогорічного, і стане більш соціально спрямованим, оскільки на соцпотреби піде половина всього бюджетного «портфеля». Водночас про те, що бюджет-2004 менший за цьогорічний (4,13 млрд.) на півмільярда, Сан Санич «скромно» промовчав... «Доходи фізичних осіб будуть більші», — запевнив натомість він і пообіцяв викладачам та вихователям у дитячих садочках підвищити мінімальну зарплату до 400 гривень на місяць.