Сергій Бубка: Перемир’я має тривати не лише в період Олімпіади

Сергій Бубка: Перемир’я має тривати не лише в період Олімпіади

Президент НОК дав це інтерв’ю «Україні молодій» рівно за тиждень до відкриття Олімпіади–2014. До Краснодарського краю Сергій Бубка вилетів наступного дня. За зізнанням Сергія Назаровича, до того в Сочі він був востаннє років три тому, тож президент НОК України не мав змоги предметно прокоментувати особливості підготовки росіянами олімпійської інфраструктури — із численними недоробками, відсутністю перегородок між унітазами, фарбуванням трави в зелений колір та іншими курйозами, які зараз активно обговорюються в інтернеті.

«Так ми скоро купимо танк у НАТО!»

«Так ми скоро купимо танк у НАТО!»

На вулиці Грушевського все ще спокійно. Схоже, для опозиції сигналом до поновлення бойових дій буде поведінка «регіоналів» у Верховній Раді на початку нової сесії, яка стартує сьогодні. А в минулі вихідні «передова» (принаймні підходи до другої лінії барикад) стали місцем паломництва туристів та навіть дітей із батьками.

«Найкращий матч «Динамо» в сезоні

«Найкращий матч «Динамо» в сезоні

Учора приблизно о восьмій годині ранку вуличне протистояння на вулиці Грушевського в Києві було переведено у «вичікувальний» режим. Якщо в понеділок ввечері акція громадської непокори, що почалася в неділю, спалахнула з новою силою, то після 40 годин майже безперервних боїв на підступах до Будинку уряду сторона опозиціонерів, а за нею й силовики, взяли паузу.

Пісня льоду і вогню

Пісня льоду і вогню

Ухваливши закони 16 січня, переступивши права і свободи, даровані Конституцією, влада оголосила війну народові й засвідчила, що в 2015 році ніяких справедливих виборів не буде. Соціальні мережі, опозиційні теле– та інтернет–канали, «сарафанне радіо» — все це стало каталізатором скликаного опозицією на неділю, 19 січня, восьмого народного віча на Майдані.

Турпутівки по свободу

Турпутівки по свободу

Крім потужного політичного магнетизму, київський Євромайдан набув великого значення ще і як своєрідний туристичний фактор. Сюди їдуть не лише щоб підтримати, а й подивитися. Причому гості — і з України, і з–за кордону.

«Свобода» з вогнем

Не обійшлася без провокацій смолоскипна хода в Києві на честь 105–річчя Степана Бандери. Увечері 1 січня цей захід традиційно організувала партія «Свобода». Захід проходив як своєрідна націоналістична післямова до успішних масових акцій опозиції на Євромайдані. Напередодні проведення маршу були побоювання щодо адекватності деяких його учасників, і негативні передбачення, на жаль, справдилися.

Гра другим НОМером

Гра другим НОМером

Євромайдан–2013 перевершив свій «перший дубль» 2004 року. Тоді активна фаза вуличних протестів у центрі Києва тривала 17 днів і ночей, тепер відлік маніфестації перетнув позначку в один місяць. Майдан — ця вища форма вільної української опозиційної самоорганізації — стоїть і шукає нових точок прикладення своєї сили.

Воля Віллі

Воля Віллі

У грудні 1970 року світові ЗМІ облетіла фотографія: немолодий уже чоловік у солідному пальто стоїть навколішки перед монументом жертвам нацизму у Варшавському гетто. Природний, здавалося б, порив виявився жестом історичної ваги. Тим чоловіком був канцлер Федеративної Республіки Німеччини, соціал–демократ Віллі Брандт.

Прийміть це як «майданність»

Прийміть це як «майданність»

Каюся: після Майдану–2004 я вважав, що повторення політично–громадянської події такого масштабу в близькому майбутньому в Україні неможливе — настільки унікальною й визначною здавалася Помаранчева революція. Утім тепер слід визнати: Україна знову має Майдан.