Чеське пиво під коліно

Чеське пиво під коліно

При в’їзді до Праги зі сторони Брно GPS–навігатор підніс нам несподіваний сюрприз, вивівши з автобану прямісінько у центр чеської столиці. Хоча маршрут до заброньованого нами готелю пролягав дещо осторонь, та цей маневр навігатора ми сприйняли як дарунок долі.

Золотий трикутник Індiї

Золотий трикутник Індiї

Обізнані люди знають, що північ Індії — це колиска багатьох давніх цивілізацій, яку часто називають Малим Тібетом. Південь країни відомий своїми неповторними узбережжями зi штабом у Гоа. Ще є ядерний полігон у штаті–пустелі, є також неосяжний Мумбай із Боллівудом, є регіон, що прославив державу на весь світ програмним забезпеченням. Індія — країна багатогранна та парадоксальна.

Божественний Краків

Божественний Краків

Побожність поляків ніколи не зазнавала коливань залежно від ідеологічного вектора. І це додає їм честі. Навіть у часи керівництва країною останніх марксистів–леніністів Едварда Герека та Войцеха Ярузельського переважна більшість їхніх «підданих» вважала себе християнами до глибини душі. Мені це відомо не з чужих слів.

Ворота в Індію

Ворота в Індію

Кожне з великих міст Індії справляє незабутнє враження. У цьому чарівному сузір’ї Бомбей — одна з найяскравіших зірок. Бомбей — так ми звикли називати це місто, якому кілька років тому повернули стару, історичну, назву — Мумбай.

Наодинці з небом

Наодинці з небом

Небо — напрочуд заселений простір, у межах якого літаки, пленери, дирижаблі, повітряні кулі рухаються за чітко встановленою інструкцією. Батько та син Шовкопляси (обидва Івани) відчули це сусідство у реальному вимірі, зважившись пролетіти своїм мотодельтапланом відстань від Харкова до Шотландії.

Щасливі у Щавниці

Щасливі у Щавниці

Майже два століття тому це містечко в Малопольщі мало славу модного курорту: до «польського Баден–Бадена», як називали Щавницю, приїздили найвідоміші люди краю. Але після соціальних потрясінь — Друга світова, тривала «комуністична стабільність» — оздоровниця фактично «відійшла в тінь».

Від Сурб–Хача до Кизилташу

Від Сурб–Хача до Кизилташу

Щоразу в походах із цією групою сімферопольських йогів, спраглих до змістовного, активного дозвілля, відкриваю для себе щось нове з давньої і недавньої минувшини Криму. Зазвичай вирушаємо в мандрівки вихідного дня, «накручуючи» для безпосереднього контакту з живою природою кілометри навпростець, через гірські перевали і ліси.

«Історичний трунок» Тарнова

«Історичний трунок» Тарнова

День погідний і лагідний — ніби подарунок. Кав’ярня у центрі Тарнова залита сонцем. Сонячний зайчик відбивається від скельця годинника на руці мого супутника і ковзає поверхнею склянки з ароматним напоєм. Ми п’ємо «Тарніновку». Зрештою, чим же смакувати у цьому величному і милому містечку Малопольщі, як не знаменитим місцевим трунком?

Край вітрів, соборів і спогадів

Край вітрів, соборів і спогадів

Весна не поспішає сюди, літо не спокушає надмірною спекою, а осінь настає раніше — разом із виснажливими вітрами і сувоями низьких сірих хмар. І все–таки Балтійське узбережжя Польщі запам’ятовується особливим шармом.

Барви Королівського Таїланду

Барви Королівського Таїланду

Країна посмішок та орхідей — так часто іменують Королівство Таїланд. І справді, уже в аеропорту тобі привітно усміхаються, а орхідеї цвітуть навіть на хайтеківських стійках паспортного контролю. Сюди їдуть познайомитися з буддiйськими монастирями, попляжитися у Синайській затоці, зануритися у буйство нічного життя Паттайї або усамітнитися на маленьких островах.