Коли Він поруч

Коли Він поруч

«Якщо Бог з тобою, то яка різниця, хто проти тебе?»

Життя часом підкидає сюжети, коли повертаєшся до цієї думки, аби відновити душевну рівновагу. Коли перечіплюєшся об чужу злостивість, підлість або дурість — абсолютно не вмотивовану і винятково смішну.

У грудях вогонь палає...

У грудях вогонь палає...

Узимку люди частіше звертаються до лікарів зі скаргами на біль у бронхах і кашель. Так себе проявляє бронхіт — запалення слизової оболонки стінок бронхів, що часто виникає як ускладнення гострого респіраторного захворювання і грипу. Запалюючись, бронхи набрякають, виділяють велику кількість слизу, яка порушує циркуляцію повітря до легенів і в зворотному напрямку.

Іграшка в портфелі

Іграшка в портфелі

«Як пережити перші тижня вересня — не знаю, — ділиться знайома. — Старша донька цьогоріч переходить до середніх класів, менша йде в перший клас. Останній час — увесь на нервах: хвилююся, як воно буде... Здається, менша зовсім не готова до школи». Початок вересня — прогнозований стрес як для малюків, які вперше сядуть за парти, так і для їхніх батьків, яким доведеться освоїти таку важливу науку адаптації до нових умов. Для вчителів цей період також непростий і відповідальний: знайти підхід до кожного учня, «навчити вчитися». Психологи, педіатри застерігають: головне — не забувати про зваженість і почуття міри.

І навіть пам’ятник... сарані

І навіть пам’ятник... сарані

Як часто ми в пошуках яскравих вражень прагнемо заокеанських мандрівок! І мимоволі ігноруємо просту й перевірену досвідом «туристичних вовків» істину: спершу завітай до сусідів! Зрештою, це ж так просто — мандруєте ви Розточанським заповідником, який ошатно прикрашає землі Львівщини, аж тут внутрішній голос підказує: «А чому б не поглянути на цю ж дивовижну красу, але з іншого боку кордону?..»

Слідкуйте за… власною тінню

Слідкуйте за… власною тінню

Лікарі-дерматологи стурбовані: захворювання на рак шкіри зростає з кожним роком. І «винне» в цьому підступне ультрафіолетове опромінювання та людська безпечність. Адже надмірне захоплення засмагою, прагнення мати «красиву шоколадну» шкіру призводить до згубних наслідків.

«Несолодкий» діагноз

«Несолодкий» діагноз

Як свідчить медична статистика, цукровий діабет набуває тривожних масштабів у світі, зокрема і в Україні. Фахівці ВООЗ говорять, що недуга належить до категорії епідемії: за прогнозом Міжнародної діабетичної федерації, 2030 року кількість хворих на діабет жителів Землі сягне півмільярда осіб.

«Пріоритет — захисники держави»

«Пріоритет — захисники держави»

За кілька днів один із найвідоміших медичних закладів України — Клінічна лікарня «Феофанія» — відзначатиме півстолітній ювілей. Свої перші корпуси лікарня звела на початку 1960-х років на території, що колись належала Києво-Печерському монастирю, згодом була особистою власністю митрополита Петра Могили, настоятеля Михайлівського Золотоверхого монастиря Феофана.