Стихія загартує

Стихія загартує

Літо тішить нас теплом і комфортною погодою, а часом так докучає спекою, що здається: холодніші пори року не настануть ніколи. Однак час швидко минає, осінь із зимою — не за горами, а з ними, на жаль, і масові застуди. Як підвищити опірність організму несприятливим впливам довкілля?

Небезпечний «спадок»

Небезпечний «спадок»

Найчастіше ми довідуємося про свої недуги тоді, коли вже не можемо ігнорувати тривожні симптоми і, зазвичай, опиняємося в лікарняній палаті. У найкращому разі хворобу фіксують під час випадкового обстеження. Трапляється, людина живе щасливо, працює не покладаючи рук, а потім раптово потрапляє у лікарню — і виявляється, що хвороба розвивалася вже кілька років.

Харчова «катастрофа»

Кожен із нас бодай раз у житті стикається з цією неприємністю. Однак шанси наразитися на кишкові інфекції особливо зростають улітку. На думку лікарів, це пов’язано з тим, що нині ми частіше, ніж зазвичай, п’ємо некип’ячену воду, вживаємо свіжі овочі і фрукти, які не завжди ретельно миємо. Зрештою, навіть харчові продукти (насамперед м’ясо, молоко, риба) влітку псуються швидше, а помітити ознаки псування не завжди легко. А ще нехтуємо елементарними правилами гігієни — забуваємо мити руки. А якщо цього не дотримуються ще й кухарі, які готують їжу в громадських закладах харчування, продавці продуктів, небезпека зростає в кілька разів. Крім того, переносити заразу влітку допомагають мухи. Відтак «iз допомогою» води, їжі і брудних рук в організм людини потрапляють віруси і бактерії. Активно розмножуючись у шлунку і кишечнику, ці мікроорганізми продукують токсини, порушують проникність клітинних мембран і важливі біохімічні процеси, призводять до дисбалансу солей та мінеральних речовин, до втрати вологи. Гострі кишкові інфекції, як правило, мають епідеміологічний характер — викликають масове одночасне зараження людей.

«Не перебрати» з сонцем і купанням

Із маленькою дитиною, якій не виповнилося трьох років, педіатри не радять їхати далеко від рідної місцевості. Адже адаптаційний період може знівелювати оздоровчий ефект від поїздки. Однак навіть 5—7–річна дитина потребує адаптації, яка, на думку лікарів, може зайняти днів сім.

«Тиск? Оце так новина…»

«Тиск? Оце так новина…»

Судинні недуги «молодшають» і дедалі частіше вражають найактивнішу частину суспільства. Кожен п’ятий у віці від 23 і до 30 років страждає на гіпертонію. Таких приголомшливих висновків дійшли вчені університету Південної Кароліни (США). При цьому лише половина з цих людей знають про свою недугу, адже часто захворювання минає безсимптомно, наголошують дослідники.

Ніжно — до ніжок

Ніжно — до ніжок

«Не наступай на мій улюблений мозоль». Улітку ця жартівлива фраза може мати не двояке значення: проблеми з ногами в період «босих ніжок» загострюються з новою силою. Тріщинки, мозолі, натоптиші саме зараз додають ще більше прикрощів. Лікарі–дерматологи і косметологи наголошують: щоденний догляд за шкірою ніг і правильний підбір взуття допоможуть попередити багато неприємних моментів, натомість ігнорування цього питання може обернутися не лише естетичними вадами, а й спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям.

На велосипеді — від проблем

На велосипеді — від проблем

Уміння розслаблятися — найдієвiший спосіб повніше відчути смак життя. Правильна релаксація — неодмінний атрибут щастя і здоров’я, вважають лікарі. Уміння грамотно «перемикати» себе з проблем на позитивні думки допоможе краще працювати, налагодити стосунки в родині, поверне такий важливий душевний спокій.

Петро Ющенко: Загиблим не потрібні паради з гуркотом танків та салюти. Тільки наші добрі діла і молитви

Петро Ющенко: Загиблим не потрібні паради з гуркотом танків та салюти. Тільки наші добрі діла і молитви

В українському суспільстві час від часу спалахують суперечки про роль України в Другій світовій війні. Особливо вони загострюються перед такими датами, як 9 травня та 22 червня. На жаль, тривала бездер­жавність не дозволила українцям виробити власну точку зору на багато історичних подій, тож не дивно, що дискусії і досі тривають. Дійти спільного знаменника заважає також і позиція Росії, яка відверто вдається до провокацій. Вершиною цинізму кремлівських політиків стала заява президента Росії Володимира Путіна про те, що СРСР і без України виграв би війну проти Німеччини. Про різні аспекти воєнної історії говоримо з автором фільму «Україна і українці в Другій світовій війні», керівником проекту «Українці в світі» Петром Ющенком.

Вижити в «пеклі»

Вижити в «пеклі»

Стовпчик термометра невпинно піднімається вгору, і синоптики втішних прогнозів не передбачають: найближчим часом спека може сягнути 35 і вище градусів. Для людського організму це стрес: на високі температури він може реагувати несподіваним чином. Як допомогти собі вижити в «пекельних» умовах безжального сонця і задухи?

«...Як розбалансований оркестр»

«Маю підвищений артеріальний тиск, який з допомогою медикаментів завжди регулюю, — розповідає 65–річна Ганна Ольшанська з Полтавщини. — Але в таку спеку навіть ліки не рятують. Два дні тому пішла на город зібрати огірки — ледве до хати повернулася. Мусила викликати «швидку», лікарі діагностували гіпертонічний криз».