Мультики «в окулярах»?

Мультики «в окулярах»?

Якщо ваша дитина мружиться, дивлячись телевізор, або надто близько підносить до очей книжку, коли читає, — це «дзвінок» про небезпеку. Проблеми із зором, на жаль, не знають вікових обмежень, а навантаження на дитячі очі зростають із кожним роком. Нерідко навіть дошкільнятам уже доводиться носити окуляри. Із якою періодичністю необхідно відвідувати дитячого офтальмолога задля профілактики очних хвороб і що робити, якщо зір уже погіршився? Допомогти розібратися в цих питаннях ми попросили дитячого лікаря–офтальмолога офтальмологічного відділення Київської обласної клінічної лікарні Ольгу Котілєвську.

Бороніть бронхи

Бороніть бронхи

Одне з найпоширеніших захворювань холодної пори року — бронхіт. Часто він настає як ускладнення гострого респіраторного захворювання і грипу. А нині — сприятлива погода для «розгулу» вірусів. Крім того, зараз може погіршуватися стан хворих на хронічний бронхіт.

Удар по зубах?

Удар по зубах?

Ця недуга «неперебірлива щодо віку»: може спіткати і дітей, і молодь, і літніх людей. За даними лікарів, пародонтоз — одне з найпоширеніших стоматологічних захворювань у світі, але його підступність у тому, що багато людей навіть не підозрюють, що мають таку проблему. А коли вже звертаються по допомогу, то на тих стадіях недуги, коли зарадити ситуації важко.

Криниця життя

Криниця життя

Без води немає життя, а без чистої води — здоров’я. І лікарі, і науковці називають воду однією з трьох основ життєдіяльності — разом із повітрям і натуральними продуктами харчування. І б’ють на сполох: безпечної для організму людини води дедалі меншає.

Із «пастки» болю

Із «пастки» болю

Нога як у лещатах — кажуть про страждання хворих на подагру. У перекладі з грецької це слово буквально означає «ножний капкан». Напади різкого болю в суглобах сковують рухи, і людина дійсно ніби потрапляє в пастку. Як визволитися з неї? Лікарі запевняють: зарадять лише медикаментозне лікування та дієта.

Рот — «на замок»!

Рот — «на замок»!

Спершу голос захрип... Потім заболіло горло... А тоді у вусі почало «стріляти»... З настанням холодів такі скарги на прийомі в лікаря традиційно частішають. Але ж від звичних атрибутів зими — морозу і вітру — не заховаєшся. Як захистити свій організм «в умовах, що склалися»?

«Історичний трунок» Тарнова

«Історичний трунок» Тарнова

День погідний і лагідний — ніби подарунок. Кав’ярня у центрі Тарнова залита сонцем. Сонячний зайчик відбивається від скельця годинника на руці мого супутника і ковзає поверхнею склянки з ароматним напоєм. Ми п’ємо «Тарніновку». Зрештою, чим же смакувати у цьому величному і милому містечку Малопольщі, як не знаменитим місцевим трунком?

У сексі «боржників» немає

У сексі «боржників» немає

Обговорювати своє інтимне життя з кимось стороннім не завжди легко, зручно, а для когось і неприйнятно. Що подумає подруга чи як зреагує колега на зізнання, що «в ліжку» тобі не так добре, як хотілося б? Однак є люди, для яких слухати такі розповіді — професійне покликання.

Стоп. Болить суглоб...

Стоп. Болить суглоб...

«Не дай, Боже, нікому знати, як болять суглоби», — казала бабця моєї подружки, яка ні на городі, ні в хаті не вправлялася без «улюбленої ковіньки». Але навіть із допомогою ціпка баба Горпина ходила накульгуючи, а хворі руки, які нестерпно боліли надвечір, обкладала різними компресами й примочками. Про хворі суглоби на ногах інформує онлайн сайт, тут цікава думка.