«Тільки любов...»

«Тільки любов...»

Ніжний світанок над морем, горобчик із травневим бузком, Полтава в обіймах осіннього дощу, засніжене сільське надвечір’я... Сюжети картин полтавської художниці Оксани Гордійко — ніби сторінки пам’яті про миті життя, які не хочеться відпускати.

Не «закашляйте» діагноз

Не «закашляйте» діагноз

Прикрий «сезон застуд» докучає нині багатьом. Організм, ослаблений холодною погодою, легко «ловить» хвороботворні мікроби, які часом просто «кишать» у повітрі, і вже незабаром маємо нежить, біль у горлі, кашель. Кашель... Ці докучливі «бухикання» — один із найбільш поширених і найбільш неприємних симптомів застуди. Чому він виникає, про що свідчить і як упоратися з такою неприємністю?

Оце так «влип»: кишковий грип...

Оце так «влип»: кишковий грип...

За спостереженням лікарів, близько половини всіх кишкових розладів у малечі до двох років стається внаслідок ротавірусу. І хоча недуга, яку в побуті називають кишковим грипом, вражає переважно дітей, люди старшого віку також не застраховані від її «візиту». Збудником інфекції є ротавірус — дуже заразний мікроорганізм, а джерелом зараження може бути хвора людина або здоровий вірусоносій.

Відвернути удар

Відвернути удар

Лікарі називають інсульт одним з найпоширеніших і найбільш загрозливих серцево-судинних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, серед причин смертності у світі ця недуга посідає друге місце. Щороку інсульт вражає понад шість мільйонів людей. В Україні жертвами недуги стають майже 130 тисяч. Медики невтішно констатують: лише п’ята частина тих, кого спіткав інсульт, здатна повернутися до повноцінного активного життя. А загроза повторного інсульту при цьому зростає в декілька разів.

Пов’язані любов’ю...

Пов’язані любов’ю...

Учені довели, що стреси є причиною великої кількості різних психосоматичних розладів, пологових аномалій і патологій новонародженої дитини. Бо, здавалося б, — малюк щойно з’явився на світ, звідки ж це лихо? Лікарі-педіатри, невропатологи застерігають: малюк отримує психосоматичне захворювання через матір.

До Моршинських джерел

До Моршинських джерел

У Моршині триває 139-й курортний сезон. За свою історію оздоровниця лише раз вимушено зачинила двері перед відпочивальниками — під час Другої світової війни. Але цього літа — вперше за роки незалежності — тут немає звичного ажіотажу: оздоровниця заповнена лише на 75%. Хоча традиційно о цій порі в Моршині був аншлаг — вільних місць у санаторіях годі було шукати.

«Будьте як удома»

«Україна на п’ятому місці серед країн, чиї громадяни регулярно відвідують Грузію, і на першому — серед країн, що не межують із нашою країною», — сказав Надзвичайний і Повноважний посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба під час презентації туристичного і рекреаційного потенціалу Грузії в Києві.

Проблема «з носом»

Проблема «з носом»

Аденоїди — одна з найпоширеніших проблем, яка приводить малечу в кабінет лікаря-отоларинголога. Звідки вони беруться і як давати раду з «носиком, який не дихає»? І чому, власне, це так важливо — видалити аденоїди, якщо лікар не бачить іншого, аніж хірургічний, методу боротьби з проблемою?

Летюча, та надто «вловима»

Летюча, та надто «вловима»

Більшість із нас у дитинстві пройшли через це. Зелені цятки по всьому тілу, висока температура, карантин — вимушена ізоляція від друзів. Особисто я пригадую, що не раділа навіть можливості не вчити щодня уроки, бо домашній «арешт» при вітрянці — втіха сумнівна. Дискомфорт від пухирців заважав розвагам, крім того, їх можна було ненароком зачепити, а то вже зовсім кепсько.

Політика і... «любов за гроші»

Політика і... «любов за гроші»

Колишній десантник Ферран Сегадор пішов на пенсію і збирався тихо жити на лоні природи на півдні Франції. Однак на базарі в Перпіньяні, де він купував речі для свого будинку, йому до рук потрапляє раритетна шкіряна сумка, в підкладці якої заховано чотири листи румунською мовою. Оскільки французька і румунська мови споріднені, Феррану вдається їх прочитати. Румунська повія з бару на французько-іспанському прикордонні пише додому сестрі про своє нелегке життя, але в останньому листі з радістю повідомляє, що їй якимось чином вдалося заволодіти чотирма мільйонами євро, які вона надійно заховала.