Щастя крутити педалі

Щастя крутити педалі

У Польщі впродовж 2014-15 років реалізували масштабний проект: облаштували велосипедний маршрут Green Velo завдовжки більш як 2 000 кілометрів. Він пролягає через п’ять східних польських воєводств і перетинає країну з півдня на північ. Українські туристи — другі (після німецьких) за кількістю візитів до Польщі, тож не дивно, що саме українських журналістів одними з перших запросили ознайомитися з цим унікальним маршрутом.

Дорога до себе

Дорога до себе

Затишне життя у столиці, успішна робота на одному з провідних телеканалів країни, друзі, сім’я, улюблені прогулянки Подолом та багато того, без чого кожен із нас не уявляє своє життя: від комфортного ліжка і до улюблених продуктів харчування...

І навіть пам’ятник... сарані

І навіть пам’ятник... сарані

Як часто ми в пошуках яскравих вражень прагнемо заокеанських мандрівок! І мимоволі ігноруємо просту й перевірену досвідом «туристичних вовків» істину: спершу завітай до сусідів! Зрештою, це ж так просто — мандруєте ви Розточанським заповідником, який ошатно прикрашає землі Львівщини, аж тут внутрішній голос підказує: «А чому б не поглянути на цю ж дивовижну красу, але з іншого боку кордону?..»

...І Борщ у затінку пальм

...І Борщ у затінку пальм

У час фінансової скрути, коли в людей для відпочинку та мандрівок елементарно не вистачає грошей, відкриття нового туристичного напрямку є неабиякою подією. Тож перший чартерний рейс за маршрутом «Київ — Тирана» не залишився непоміченим для шанувальників подорожей.

Навздогін весні

Навздогін весні

Якщо хочеш наздогнати весну, треба їхати на північ. Акація в Україні відцвітає в травні, а в маленькому містечку Ілава на березі найдовшого у Польщі озера Єзьорак насолодитися ароматом її білосніжних суцвіть можна аж до кінця червня.

Сам Зевс велів...

Сам Зевс велів...

Складати «візитку» Криту — справа непроста. У цього острова — безліч облич. Причин цьому багато. І ви їх зрозумієте, щойно заглибитеся в лабіринти критських щедрот. Кожен куточок острова має свою історію, власний мікроклімат і неповторний шарм. Тут історія «розлита в повітрі», а магія світанків і палітра призахідного неба над морем — рай для художників.

Хай, Шанхай!

Хай, Шанхай!

Китайська завжди була моїм улюбленим предметом у Київській гімназії східних мов. Думаю, завдяки Ніні Олексіївні Орчинській, яка вела уроки настільки цікаво і динамічно, що дзвінок на перерву лунав несподівано швидко.

Двадцять років — для підкорення світу

Двадцять років — для підкорення світу

«Як прийняла Гуцульщина?» — запитую Андрія, ступивши на дбайливо впорядковане обійстя його дружини Марії. Я знав заздалегідь, що сюди, в розташоване на північних окраїнах Покутсько-Буковинських Карпат село Старі Кути, із рідного Полісся він переселився лише кілька місяців тому.

Остання загадка Європи

Остання загадка Європи

Збираючись до Албанії, я поцікавився у знайомих, що вони знають про цю країну. Відповіді отримав досить туманні, переважно пам’ятають іще радянські штампи: бідність, ізоляція, розірвана дружба з СРСР. Однак то вже історія. Нині країна стрімко звільняється від минулого, хоча й має безліч проблем. Особливу увагу тут приділяють розвитку туризму.

Вірність традиціям і силі духу

Вірність традиціям і силі духу

З 30 квітня по 3 травня 2015 року до польського Мальборка прибудуть лицарі з усього світу, аби в турнірних поєдинках «майстрів списа і меча» продемонструвати свою майстерність і вірність традиціям. Мальборк знаменитий завдяки своєму замку, який є шедевром оборонної архітектури пізнього середньовіччя.