Між небом і землею

Між небом і землею

З неба падав дощ, а над головами глядачів на мокрих линвах балансували акробати. Вікна кам’яниць Старого міста освітлювали фантастично нереальні вогні. Так у Любліні починався «Карнавал майстрів мистецтв», що ось уже всьоме збирає у затишному привітному польському місті циркових акробатів, жонглерів, фокусників, мімів та вуличних артистів з усієї Польщі і з-за кордону.

І «мавританський газон»...

Мегаполіс із його принадами і зручностями залишився позаду, і ви поринаєте у середовище, яке називають country. Це «Маєток» — своєрідне утворення на мапі Кіровоградщини. На околиці містечка Петрового стояла всіма забута зведена ще 1905 року будівля школи.

Норвегія — земля черешень, тролів та електромобілів

Норвегія — земля черешень, тролів та електромобілів

Коли б ми відвідали Норвегію взимку, то, певно, розповідати б хотілося про величні гірські льодовики, білих ведмедів Шпіцбергена та масове паломництво мешканців зимової столиці світу до Осломарку — лісів, що оточують Осло 2600(!) кілометрами зручної лижні з кав’ярнями та готелями обабіч. Але подорож відбулася в розпал погожого норвезького літа, тому розповімо про липневі маршрути цієї скандинавської держави.

Люди і боги острова Балі

Люди і боги острова Балі

Цей клаптик суші дуже легко сплутати з раєм — білосніжні пляжі, тропічна рослинність, непрохідні джунглі, рисові тераси, згаслі вулкани, тисячі індуїстських храмів і нескінченні фестивалі, що плавно змінюють один одного. Індонезійці називають його «островом богів».

Розквiтай пiд сонцем, Грузiє моя

Розквiтай пiд сонцем, Грузiє моя

У Грузії люблять туристів, особливо туристів з України. Для в’їзду в країну не потрібна віза. Наче вдома, в аеропорту вас зустріне синьо-жовтий український стяг, і на звичайних грузинських балконах теж майорять українські прапори. Після окупації Криму на грузинське узбережжя приїздить усе більше наших співвітчизників.

Традиційна Польща з європейським акцентом

Традиційна Польща з європейським акцентом

Відомо, що будь-які традиції (політичні, релігійні чи побутові) зміцнюють і державу, і суспільство, і громаду. Тож у всіх країнах їх збереженню приділяють величезну увагу. У Польщі безліч традицій, які сягають глибокої давнини. Однак є й нові, без яких уже неможливо уявити святкування тієї чи іншої події.

Поцілунок сонця і двох морів

Поцілунок сонця і двох морів

Сезон цвіркунів стартує на Родосі ще в травні. Свої концерти цикади розпочинають iз самого ранку. Тож коли ми щодня ішли до моря коротшою дорогою, яку випадково знайшли в полі серед ромашок і метеликів, серенади грецьких цикад були для нас іще одним приємним бонусом. Бо удома ж нам цих концертів чекати до серпня...

Стежками, де ходив Тарас...

Стежками, де ходив Тарас...

Певне, не помилимось, коли скажемо, що в Україні всі шляхи ведуть до Канева. Особливо наприкінці травня, коли українці з усього світу приїжджають до могили Тараса Шевченка. Тут час наче зупиняється і по-особливому починає звучати Україна — і в його безсмертних рядках, і в кожному серці.

Дрезден. Сорок років потому

Дрезден. Сорок років потому

Від Праги до Дрездена, столиці німецької Саксонії, що на півдні межує з Чехією, — дві години їзди автобаном. Ми й не помітили, як перетнули кордон між двома державами. Звернули на це увагу лише тоді, коли в густому ранковому тумані ледь показалися гостроверхі контури готичних будівель Брайтенау — першого населеного пункту з німецькою назвою, розташованого праворуч із трасою.

У країні тисяч островів

У країні тисяч островів

«Індонезія — найбільша острівна країна світу», — дружно пишуть усі довідники. І справді, досить навіть побіжного погляду на карту, аби зрозуміти унікальність географічного розташування країни. Вона розкинулася серед тропічних морів навколо екватора від Азії до Австралії і від Індійського океану до Тихого.