Театр і музика. Красиве і корисне

Відомий актор, режисер та продюсер Олег Меньшиков вирішив спробувати себе в новому амплуа — персонального керівника свого «Оркестру мрії». Про симпатії до духової музики артист говорив неодноразово і ось нарешті від слів перейшов до справи, згуртувавши 25 музикантів в «Оркестр мрії». Своєму оркестру Меньшиков надав таку свободу, яку... тільки може дозволити його режисерська концепція: музиканти не сидять в оркестровій ямі, вони не лише грають, а й співають, танцюють, імпровізують, словом, забезпечують достойну компанію актору на сцені.

Десять років катастрофи

Десять років катастрофи

У суботу Національна спілка письменників України вдруге визначалася зі своїм новим головою. Після безрезультатного першого туру виборів, коли необхідних голосів не набрав жоден із кандидатів, спроба №2 виявилася вдалою: головою НСПУ обрано Віктора Баранова. Його кандидатуру підтримав 171 делегат з’їзду. Володимир Яворівський, який очолював Спілку протягом останніх десяти років, набрав 144 голоси.

Одного разу в Парижі...

Одного разу в Парижі...

Сьогодні «Травіата» — одна з найпопулярніших назв в афіші світового оперного мистецтва. Дебютувавши на сцені 6 березня 1853–го у Венеції, історія за мотивами «Дами з камеліями» Дюма–сина з кожним роком додає собі дивідендів у реєстрі світових оперних хітів.

Коли суспільна думка сильніша за кохання

Коли суспільна думка сильніша за кохання

«П’єса «Жирна свиня» — рідкісна на сьогодні можливість сказати правду про сучасну людину, чоловіка і жінку. Про їхню магію тяжіння і відштовхування, про надію, що все у житті владнається, все буде добре, треба лише захотіти... Тільки лише захотіти?» — так інтригуюче анонсував свою нову виставу режисер Михайло Рєзнікович. За дужками його преамбули до спектаклю залишилися подробиці появи п’єси Ніла ЛаБюта в творчому портфелі Російської драми. Річ у тім, що шлях цього твору сучасного американського драматурга французького походження до Києва проліг через Москву.

Тесей був парубок моторний...

Тесей був парубок моторний...

Обростаючи новими технологіями, Голлівуд зовсім не збирається відмовлятися від сюжетів iз минулого. Цього разу козирним тузом, який зі свого рукава витягнув режисер Тарсем Сінгх, став міфологічний герой Тесей. З усього, команда фільму «Війна богів. Безсмертні» менше за все прагнула дотримуватися послідовності міфологічної біографії цього бравого юнака, який, як відомо ще зі шкільної програми, переміг Прокруста, Мінотавра, разом з Гераклом ходив у похід за поясом амазонок, а за предків мав напівлюдей–напівзміїв... Автори картини справедливо визнали, що імені, стрункої статури, окремих епізодів iз життя одного з найвідоміших персонажів міфів Давньої Греції та дружини Федри цілком достатньо для ідентифікації героя «Війни богів» з його міфологічним попередником.

Тренди повного метра

Тренди повного метра

Насичені фестивальні будні аж ніяк не зашкодили «Молодості» трішки спланувати перспективу і познайомити учасників та гостей з проектами, які, цілком можливо, будуть представлені у програмі наступних кінофестивалів.

Конструктивність без фанфар

Конструктивність без фанфар

Цьогорічна церемонія відкриття кінофестивалю «Молодість» відрізнялася скромністю. Причому як запрограмованою (про ситуацію з фінансуванням генеральний директор фестивалю Андрій Халпахчі напередодні розповідав детально, не приховуючи ні цифр, ні емоцій), так й імпровізованою (із гостей, заявлених оргкомітетом, до Києва приїхали не всі).