«Тазик салату» й інші неприємності

«Тазик салату» й інші неприємності

Тривалі новорічні свята для слов’янської душі — не тільки час найжаданіших подарунків та найяскравіших феєрверків. Це ще й період найтривалішого «узаконеного» переїдання, коли одне застілля переходить в інше, гарний привід випити змінюється ще кращим, а гори олів’є та смаженого м’яса кочують зі столу в холодильник, аж поки родина недоїсть геть усе, що лишається після численних «ялинок». Для когось цей період триває декілька днів (31 грудня відпочили від трудів праведних, а 2 січня вже треба бігти у справах), для когось — більше тижня (як почали фестивалити 30 грудня на корпоративній вечірці, так ледве прийшли до тями після Святвечора). А є чимало таких, хто ловить хлібосольну хвилю на католицьке Різдво (25 грудня) і вкрай неохоче повертається до буденного настрою та столу аж після Водохреща (19 січня). «УМ» з’ясувала, що такий «харчовий удар» щороку змушує тисячі українців продовжувати святкування на лікарняному ліжку або в домашньому лазареті. Діагнози різні — від загострення хронічного холециститу, токсикоінфекції чи стану по типу гострого гастриту до шлункової непрохідності та нападу гострого панкреатиту, який закінчується в реанімації. Чому так відбувається і що з цим робити?

Холодильник замість куріння

Наближається Новий рік — саме час проводити ревізію минулого й будувати плани на майбутнє. Тому, на думку психологів, це свято є найкращим моментом для того, щоб кинути курити. Це не тільки для здоров’я корисно, а й для гаманця приємно. Особливо якщо в курця є велика родина.

Три кілограми «щастя»

Три кілограми «щастя»

У «скарбничці» кожного народу світу є страви, які позитивно впливають на імунну систему. Люди впродовж багатьох століть відбирали рецепти «оздоровлюючих» каш, салатів, супів, перетирань і запіканок, орієнтуючись на єдине, в чому могли переконатися, — власний досвід. А згодом лікарі розбирали той же зелений чай «по молекулах» і ламали голову в пошуках наукового обґрунтування цілющого впливу напою чи наїдку на людський організм. І треба сказати, що в більшості випадків дослідники знаходили унікальні природні інгредієнти, на основі яких можна було створювати ліки. Причому деякі «корисності» надзвичайно актуальні сьогодні — для профілактики та лікування і звичайного сезонного грипу, і більш небезпечного — «каліфорнійського».

Хімікат гарного настрою

На додаток до своїх численних цілющих властивостей ароматний напій із зелених листочків ще й успішно знімає симптоми депресії у людей «за сімдесят». Такі результати отримала група фахівців японського університету Тохоку, повідомляє «Медлінкс».

Що в «макітрі» вариться?

Уже через місяць Кабмін має підготувати необхідну документацію для створення інституту, який згодом забезпечить комплексний підхід до профілактики, виявлення та лікування захворювань мозку на сучасному рівні. А при розробці проекту закону про Державний бюджет України на 2010 рік уряд має запланувати видатки, необхідні для нормальної роботи нового інституту. Про це йдеться в указі Президента України від 22 грудня цього року.

Одягатися по погоді, а не по моді

Думка про те, що алкоголь зігріває людину в морозну погоду— небезпечний міф. Навпаки, спиртне значно збільшує ризик замерзнути десь у сніговому наметі. А найкращий захист від переохолодження та обмороження — це «правильний» одяг, тепле взуття й фізична активність. Про це «УМ» розповів голова Національної ради з питань охорони здоров’я при Президентові України, екс–міністр охорони здоров’я, професор Микола Поліщук.

Фен, чай і градусник

Фен, чай і градусник

Лікарі побоюються, що українці, «розбалувані» теплою осінню і м’яким початком зими, не поставляться до прогнозів синоптиків серйозно й потраплять «під роздачу» холодів. У будь–якому разі, хтось вийде надвір без шапки, хтось — у тоненьких «капронках», а хтось переоцінить теплову спроможність рукавичок із окремими пальцями. Такі люди гарантовано промерзнуть, а декому «світить» навіть обмороження. Ці два стани треба розрізняти.

Вірусний фальстарт

Вірусний фальстарт

Сьогодні одні фахівці кажуть, що ситуація зі «свинячим грипом» у країні стабільна, інші наполягають, що йде друга хвиля епідемії. Одні радять торбами накуповувати ліки, поки їх можна десь відшукати (народ ще не так масово хворіє), інші стверджують, що це божевілля. Що ж відбувається насправді? Із цим запитанням «УМ» звернулася до директора Українського центру грипу та ГРВІ МОЗ України Олександра Гриневича.

Мамо, не кури, я задихаюся!

Мамо, не кури, я задихаюся!

Навіть найбожевільнішому художнику не спало б на думку намалювати мадонну с цигаркою. Рожевощокий усміхнений малюк і запалена токсична «паличка» — наче взяті з паралельних галактик, які не перетинаються. Один світ, задуманий Богом, належить здоровим щасливим людям, які цінують землю, на якій вони живуть, люблять усе живе й поважають самі себе та одне одного. Інший світ, укритий токсичним туманом, будують люди, яким байдуже і до власної гармонії, і до збереження оточуючої краси. Якщо вагітна жінка чи новоспечена мама курить, вона висмикує власне дитя з чистоти й світла в простір хвороб і «прибитої» свідомості. Лікарі в один голос кажуть — таке дитя страждає ще в утробі матері, і єдиний спосіб припинити ці муки — раз і назавжди відмовитися від цигарок. Звісно, якщо жінка насправді бажає малюкові добра.

Друге пришестя вірусу

Друге пришестя вірусу

Не встигла Україна відійти від першої епідемічної хвилі «свинячого грипу», як рівень захворюваності знову почав лізти вгору. Як розповіли «УМ» у прес–службі МОЗ України, Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Луганська, Сумська, Черкаська області та місто Севастополь перетнули епідпоріг. Решта областей наближення до епідпорогу, і тільки Івано–Франківщина залишається відносно благополучною в плані кількості хворих на грип та ГРЗ. Загалом від початку епідемії захворіли понад 2,4 мільйона українців, 496 — померли.