Спасибі вчителям «Донбасу»!

Зазвичай хокейний сезон в Україні стартує в середині вересня, коли наш чемпіон починає виступи в турнірах під егідою сусідніх держав. Останніми роками багаторічний флагман українського хокею — «Сокіл» — грав то у відкритій першості Білорусі, то у вищій лізі Росії. Тепер, коли в умовах фінансової скрути кияни заявилися лише в національний чемпіонат, честь держави за кордоном захищатиме «Донбас». У сезоні 2011/2012 донеччани гратимуть у російській ВХЛ, де заздалегідь отримали статус фаворита. І справді — команда зібрала пристойний склад, адже, не секрет, уже за рік чи два готується виступати в елітній Континентальній хокейній лізі. Наразі ж, аби перевірити сили, український клуб організував у себе вдома міжнародний турнір, запросивши солідних гостей.

Біле «золото» — загальна «бронза»

Чемпіонат світу в Південній Кореї наші представники «королеви спорту» можуть занести собі в актив. Із двома нагородами в активі — золотою й бронзовою — збірна України посіла доволі високе десяте місце. А всього медалі в Тегу отримали представники 41 країни з–поміж 202, що брали участь у світовій першості. Це найкращий виступ української команди на ЧС за останні десять років. Нагадаємо, що два роки тому поїздка на «мундіаль» у Берлін була для українців узагалі «холостою».

Не перемога, але бій

Збірна України позавчора ввечері почала виступи на чемпіонаті Європи в Литві гідно — програла сильному супернику, але якістю гри вселила в уболівальників надію на кращі результати в наступних турах.

Потрійний політ донеччанки

Після п’яти днів безуспішних спроб здобути нагороду світового форуму в Південній Кореї українські легкоатлети вирішили взяти своє масовістю. У вчорашній ранковій програмі кваліфікацію проходили аж десятеро наших, а ще п’ятеро боролися за місце на п’єдесталі у вечірніх фіналах. Нашою головною «медальною» надією була стрибунка потрійним Ольга Саладуха. І донеччанка не підвела, взявши «золото»!

Затишшя на екваторі

Програма середи — п’ятого дня ХІІІ літнього чемпіонату світу, що триває в південній Кореї, — виявилася напрочуд короткою і складалася всього з одного пункту. Вочевидь, організатори вирішили надати легкоатлетам можливість відволіктися від змагальних буднів і просто відпочити або ознайомитися з самим містом Тегу. Щоправда, настрій українців поки що не сприяє релаксації, адже наша команда ще не завоювала жодної медалі, тоді як на п’єдестал сходили спортсмени вже 28 держав. Попереду — росіяни й американці, котрі здобули по чотири золоті нагороди; кенійці — на одну менше. В очковому заліку, куди заносять місця з першого по восьме, «синьо–жовті» наразі 30–ті: у нашому активі одна п’ята й одна сьома позиції.

У погоні за фіналами

За три дні світової першості в корейському Тегу ніхто з українців так і не зумів піднятися на п’єдестал пошани. Певні надії наші покладали на чемпіонку Європи в бігу на 100 м Олесю Повх. Проте запоріжанка показала лише шостий час у своєму півфінальному забігу (загалом — 13–й) і до вісімки фіналісток не потрапила.

Безмедальна акліматизація

На ХІІІ літній світовий форум до південнокорейського міста Тегу наша легкоатлетична збірна їхала з метою реабілітуватися за провал на попередньому турнірі в Берліні два роки тому. Тоді «синьо–жовті» вперше за часи незалежності не здобули жодної медалі, що викликало шквал критики на їхню адресу, особливо від представників інших видів спорту. Згадували, що легкоатлети мають найбільшу делегацію на Олімпіадах і Універсіадах, але далеко не завжди це виправдовують. Утім чемпіонати світу з «королеви спорту» за популярністю й масовістю поступаються лише Олімпійським іграм і світовим першостям футболістів, тож засвітитися тут — варто і для атлетів, і для держави.

Зі студентів — у люди

Сьогодні у Шеньчжені завершуються 26–ті Всесвітні літні студентські ігри. Перед церемонією закриття ще чотири комплекти медалей встигнуть розіграти в таеквондо й один — у водному поло.

Малі оберти студентів

26–ті Всесвітні літні студентські ігри, що тривають у китайському Шеньчжені, перевалили за екватор. Учора до 16:00 збірна України продовжувала утримувати шосту позицію командного заліку, маючи в активі 24 медалі: сім золотих, десять срібних і сім бронзових. Хоча в найближчі дні в наших більше шансів опуститися щаблями вниз, аніж піднятися нагору. Адже американці, які перебувають на п’ятому місці, здобули вже дев’ять золотих відзнак, не кажучи про Китай (27 штук «золота»), Росію (22), Японію (15) та Південну Корею (14). На п’яти «синьо–жовтим» наступають команди Італії, Нової Зеландії, Литви.