На китайських гірках

На китайських гірках

Паралельно зі світовим форумом із водних видів спорту, що відбувається в Шанхаї, у сусідньому великому місті — п’ятимільйонному Нінбо — триває ще один турнір планетарного рівня. Тут зібралися десять чоловічих збірних із шахів, аби виявити найкращу команду світу. Цікаво, що Нінбо перекладається як «Спокійна хвиля» — і справді, шум у поєдинках гросмейстерів ні до чого.

Одиниця в «одиночці»

Одиниця в «одиночці»

І після четвертого ігрового дня одиночний розряд Уїмблдонського турніру лишається з українським представництвом. Остання з наших співвітчизниць — Катерина Бондаренко — пройшла до третього кола всупереч негативним прогнозам скептиків. Матч з італійкою Сарою Еррані (34–й номер світового рейтингу) Катя вчора виграла — 6:4, 5:7, 6:2.
Цей рік складався для Бондаренко–молодшої невдало, у рейтингу WTA вона опустилася аж на 126–те місце, бо часто вилітала вже в перших раундах різних турнірів. Тим приємніший успіх на Уїмблдоні. Вихід у третє коло — найкращий результат Каті за всі чотири роки виступів на траві в передмісті Лондона.

Два снаряди в одну вирву історії

Два снаряди в одну вирву історії

Стару народну приказку про те, що снаряд двічі в одну вирву не влучає, спростували на 125–му Уїмблдонському турнірі. Минулого року француз Ніколя Маю й американець Джон Ізнер зіграли в Лондоні найтриваліший матч в історії тенісу. Тоді, після 11 годин і 5 хвилин боротьби, розтягнутої на три дні, Ізнер узяв гору у п’ятій партії з рахунком геймів 70:68. «Так, ми створили історію, але для мене найважливіше, що ми стали з Джоном друзями», — заявив тоді Маю. Напередодні нинішнього Уїмблдону герої рекордного двобою жартували стосовно того, що знову можуть зустрітися на корті. І коли жереб знову звів їх у першому раунді, Ізнер прислав Маю на телефон повідомлення, в якому містилося лише зображення кривої посмішки.

Добрі зливи для трави

Добрі зливи для трави

Чи є в природи погана погода, зараз актуально питати тенісистів. Через перенесення матчів Уїмблдонського турніру, скропленого дощем, чимало з них нервували в очікуванні своєї черги вийти на трав’яні корти. Хоча декому відкладання ігор допомагає — дозволяє зібратися з думками й силами. Щоправда, висновки з цього приводу робити зарано, адже вчора в Лондоні був лише другий ігровий день із 14 запланованих.

Розквітли під дощем

Розквітли під дощем

Європейська асоціація легкої атлетики (ЄАА) регулярно проводить змагання збірних команд, але час від часу змінює їх назву й формат. Із 2009 року це — командний чемпіонат Європи. Національні збірні розбили за рейтингом на дивізіони, по 12 у кожному. Україна без проблем отримала місце у вищій лізі.

У попередні два роки наші посідали сьоме й п’яте місця. І ось на новому ЧЄ, який минулого уїк–енду відбувся у Стокгольмі, українці змогли потрапити до числа призерів. Хоча поїздка команди на цей турнір через брак коштів на квитки тривалий час була під загрозою.

Чемпіонами не народжуються

Чемпіонами не народжуються

Якби головний клубний трофей світового хокею дістався «Ванкувер кенакс», це було б несправедливо. Надто вже не по–чемпіонському поводилися канадці у фінальній серії «плей–оф» НХЛ проти «Бостона». Зазнаючи нищівних поразок у гостях із непристойним загальним рахунком 3:17 (1:8, 0:4, 2:5), удома «Ванкувер» виривав перемоги «на жилах» — 1:0, 3:2 ОТ, 1:0. При цьому на льоду гравці «Кенакс» нерідко вдавалися до симуляцій і провокацій, та ще й про суперника відгукувалися зневажливо. Особливо старався їхній воротар, олімпійський чемпіон у лавах збірної Канади Роберт Луонго, випускаючи критичні стріли на адресу свого американського опонента Тіма Томаса. Але доля покарала зухвалих, віддавши перемогу «трударям».

І сниться нам трава…

І сниться нам трава…

Минув лише тиждень після завершення в Парижі відкритого чемпіонату Франції, а в Лондоні стартував третій турнір серії «Великого шолома» — славнозвісний Уїмблдон. Щоправда, тут наразі за місця в основній сітці сперечаються бійці другого ешелону. Провідні ж тенісисти після весняних змагань на ґрунті намагаються призвичаїтися до трав’яного покриття, яке буде в Лондоні, на турнірах у британському Істборні та голландському Гертогенбосху.

Сонце знову зійшло на Заході

Сонце знову зійшло на Заході

Упродовж багатьох років німецький гігант Дірк Новіцьки намагався вивести заштатний «Даллас» до когорти лідерів Національної баскетбольної асоціації. Проявивши не властиву професіональному спорту вірність одному клубу (у Техасі він виступає з 1998–го), 32–річний форвард таки досяг свого — у ніч на понеділок за київським часом «Даллас» уперше в історії виграв Трофей Ларрі О’Брайєна, який вручають найкращій команді найсильнішої ліги світу. У фіналі «плей–оф» «Маверікс» взяли реванш у «Маямі хіт» за поразку п’ятирічної давнини з тим же рахунком серії — 4:2. Тож третій рік поспіль фінал виграє клуб Західної конференції (перед цим двічі тріумфували «ЛА лейкерз»).

Надалі — Надаль і Лі

Надалі — Надаль і Лі

Другий із чотирьох турнірів року з серії «Великого шолома» позавчора став історією. Але не нудною й банальною, а такою, в якій є що згадати — нинішній «Ролан Гаррос» порадував любителів і сенсацій, і «класики». У чоловіків статус паризького чемпіона підтвердив іспанець Рафаель Надаль. А На Лі в жіночому розряді стала першою представницею Азії в історії, що виграла турнір серії «Гранд слем».

Відповідь Києва Донецьку

Відповідь Києва Донецьку

Цього сезону донеччани втерли носа конкурентам із Києва в ігрових видах спорту, де впродовж багатьох років столиця тримала першість, — у футболі «Шахтар» залишив за спиною «Динамо», а в хокеї «Донбас» здолав «Сокіл». Запекле протистояння Донецька та Києва тривало і в баскетболі. І, на радість столиці, хоч тут київська команда взяла гору.