Країна сиру, годинників та... золота

Поки що спростовуючи прогнози букмекерів, у проміжні лідери за кількістю золотих нагород Олімпіади вибилася Швейцарія. У понеділок спортсмени цієї країни двічі з’являлися на найвищій сходинці п’єдесталу в лижних дисциплінах.

Хто плаче, хто сміється

Хто плаче, хто сміється

Канада радіє! Представник Країни Кленового Листка здобув першу золоту медаль — 22–річний фристайліст Александр Білод’ю випередив опонентів по могулу. Ця відзнака стала певною сатисфакцією для господарів за суботній показник колеги Алекса — від володарки «золота» Турина–2006 в могулі, Дженніфер Хейл, на батьківщині очікували повторення успіху. Цього ж разу 26–річна канадка стала другою, пропустивши вперед американку Ханну Кірні, котра в заліку Кубка світу йде третьою, тоді як срібна медалістка очолює рейтинг.

І жодних сюрпризів

І жодних сюрпризів

Швейцарець Роже Федерер знову підтвердив, що є найкращим тенісистом сучасності. Минулого року він увійшов до історії, коли вийшов у лідери за кількістю перемог серед чоловіків на турнірах «Великого шолома», і тепер продовжує нарощувати відрив. Після того як 28–річний Роже в неділю тріумфував на відкритому чемпіонаті Австралії, у нього тепер 16 таких титулів.

Мінус для Росії

Мінус для Росії

Невтішними для росіян виявилися результати перших чвертьфінальних матчів у жіночому розряді. Звично численна присутність учора звелася до мінімуму: за тенісну честь наших сусідів в «одиночці» далі боротиметься лише Микола Давиденко, уродженець Луганщини, тоді як усі панянки зачохлили ракетки.

Бувай, Австраліє

Бувай, Австраліє

Зможе чи не зможе? Вболіваючи за останнього представника України на відкритому чемпіонаті Австралії, наші шанувальники тенісу міркували, чи здатна Олена Бондаренко повторити, а то й перевершити досягнення своєї сестри на турнірах «Великого шолома». Нагадаємо, Катя в Нью–Йорку першою з наших дівчат вийшла до чвертьфіналу «Ю–Ес оупен». Надії на аналогічний успіх Олени в Мельбурні мали під собою підстави: тижнем раніше вона вже перемагала китаянку Джи Женг у двох сетах.

Чорний четвер

Чорний четвер

Слідкуючи за виступами українців на хардових кортах Мельбурна, наші любителі тенісу переживають емоції, традиційні для більшості турнірів серії «Великого шолома». Спочатку тішимося певній кількості «кваліфаєрів» та сіяних спортсменів у першому раунді. Потім радіємо очікуваним чи несподіваним успіхам і засмучуємося раннім вильотам. І нарешті вболіваємо за «останнього з могікан», якому вдається найдовше вберігатися від вильоту — кола так до третього. Зараз на «Аустреліен оупен» триває етап масового вибування: після вчорашнього змагального дня в одиночному розряді в нас залишилась тільки Олена Бондаренко.

Птах кровожерний

Птах кровожерний

До спареного домашнього туру, в якому київський «Сокіл» мав прийняти «Німан» та «Брест», український чемпіон підійшов із серією з двох поразок поспіль. Причому невдачі спіткали підопічних Сеуканда в поєдинках саме з тими клубами, в яких вони мали змогу реваншуватися минулого уїк–енду. Відплата була гідною.

Острів везіння

Острів везіння

Із 2006 року, після успіху на турнірі серії WTA в Люксембурзі, Олена Бондаренко не вигравала помітних турнірів в «одиночці». Цю обставнину Олена виправила уже в першому своєму турнірі в новому році: на змаганні з призовим фондом 220 тисяч доларів в австралійському місті Хобарт, що на острові Тасманія, Бондаренко–старша нарешті тріумфувала — в суботу вона переграла у фіналі ізраїльтянку Шахар Пеер.

Від Мельбурна до Хобарта

Олена Бондаренко пройшла до півфіналу турніру серії WTA в Хобарті (Австралія) з призовим фондом 220 тис. доларів. Учора вона перемогла китаянку Чжі Женг, сіяну під сьомим номером. У першому сеті наша тенісистка вела перед із рахунком 5:1, але розслабилася й дозволила суперниці наздогнати себе. Однак рахунок матчу — 7:5, 7:5 на користь Бондаренко–старшої. Тепер у півфіналі наша спортсменка, якій організатори виділили четвертий номер посіву, позмагається з фавориткою змагань — іспанкою Аннабель Медіною Гаррігес (1). Нагадаємо, Катерина Бондаренко вилетіла тут на стадії 1/8 фіналу.

Забули, де двері

Забули, де двері

Заключні поєдинки групового раунду в Єврокубку ФІБА та Кубку виклику знову принесли українським уболівальникам лише розчарування. Наша четвірка делегатів не здобула бодай однієї перемоги. І жоден з українських клубів тепер не зіграє в наступному раунді змагань.