Ще один «страсний» тиждень

Після доручення Прем’єр–міністра продовжити термін прийому документів у ВНЗ Міносвіти відреагувало «компромісом»: замість додаткових двох тижнів, на яких наполягав Микола Азаров, «виділять» 5 днів. Як повідомляє прес–служба Міністерства освіти і науки, «зважаючи на численні звернення абітурієнтів та їхніх батьків», подача абітурієнтами документів до вищих навчальних закладів триватиме до 5 серпня 2010 року. Це дозволить вкластися у потрібні терміни і приймальним комісіям, які опрацьовуватимуть документи, і самим вступникам.

Відстрочка штурму

Відстрочка штурму

Цьогорічна вступна кампанія почалася зі справжнього пекла для абітурієнтів та їхніх батьків. Біля приймальних комісій вишикувалися небувалі багатотисячні черги, люди мусять ночувати просто під стінами ВНЗ, а страшна спека тільки посилює емоційну напругу. В уряді нарешті це теж помітили: вчора Прем’єр–міністр Микола Азаров на засіданні Кабміну зазначив: «Знаєте, ці черги більше свідчать не про збільшення потягу до знань, а про те, що якось неправильно організували процес самі ВНЗ і Міністерство освіти, — сказав він. — Я попереджаю міністра Дмитра Табачника, що ситуацію треба виправити». Відтак Азаров доручив Міносвіти продовжити термін прийому документів у ВНЗ на два тижні.

Латка для бюджетної дірки

Латка для бюджетної дірки

Влада застигла в муках творчості: де б нашкребти грошей на пенсії, які підкошують державний бюджет? Відтак у хід ідуть перевірені попередниками методи: державні мужі згадали про підприємців, які сплачують страхові внески за спрощеною системою — єдиним податком. Відтепер дрібним бізнесменам доведеться затягати паски й ділитися заробленим із державою. Днями Верховна Рада ухвалила зміни до Держ­бюджету–2010, у яких передбачила збільшення пенсійних відрахувань для підприємців–«спрощенців» — тепер, як тільки Президент України підпише закон, їм щомісяця доведеться додатково відраховувати у Пенсійний фонд ще 250 гривень.

Експерти тим часом наголошують: таке рішення вже десяток років назрівало, однак зараз не найкращий для нього час. Підприємці, які й так ледь зводять кінці з кінцями, не надто раді нововведенням — вони планують масові акції протесту й погрожують відійти «у тінь».

Ваші документи, громадяни абітурієнти!

Ваші документи, громадяни абітурієнти!

У цьогорічних абітурієнтів та їхніх батьків на носі «гаряча пора» — післязавтра, 15 липня, в українських вищих навчальних закладах починається вступна кампанія. Так, майбутні студенти, озброївшись папками з документами та залізним терпінням, будуть упродовж двох тижнів оббивати пороги омріяних університетів та інститутів. Про те, що потрібно врахувати, до чого готуватися і на що не зважати, «УМ» розповів директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти та науки України Ярослав Болюбаш.

Юрій Шухевич: Серед українців є і зараз такі герої, як мій батько

Юрій Шухевич: Серед українців є і зараз такі герої, як мій батько

77–річний Юрій Шухевич — син легендарного командира УПА — і сам є символом боротьби та патріотизму. За переконання та діяльність Романа Шухевича постраждала його родина — усіх радянська влада покидала до тюрем. Синові Юрію відміряли 40 років ув’язнення та заслання. Але він не зрікся батька та українських ідей. Юрій Шухевич, згадуючи ті часи, багато курить, але говорить твердо: «Ні про що не жалкую. Якби довелося, я пройшов би тим самим шляхом — через в’язниці і заслання, прожив би ще раз те ж саме життя». Як і батько, він отримав звання Герой України за каденції Президента Ющенка.

Організатор УНА–УНСО Юрій Шухевич і нині активний політик, попри слабке здоров’я, незрячі очі та поважний вік. Зараз тема номер один для нього — судова тяганина навколо батька. У Романа Шухевича хочуть відібрати звання Героя України. У вівторок у Вищому адміністративному суді розглядали касаційну скаргу на рішення Донецького апеляційного суду у справі Шухевича–старшого. Пан Юрій разом із дружиною Лесею та соратниками приїхав до Києва зі Львова, аби захищати честь і пам’ять батька. Одразу після судового засідання відбулася наша розмова.

Море в ціні

Літній сезон відпусток у Криму в розпалі й має всі ознаки до зростання кількості відпочивальників. «Станом на червень у Криму відпочило понад 901 тисяча осіб, що майже на 15 відсотків вище показників минулого року», — запевняє керівник центру туристичної інформації Володимир Царук. Серед новинок цьогорічного туристичного сезону в Криму — проект «Туристичні маршрути Криму в Google maps». «Відтепер інформацію про 40 кримських туристичних маршрутів та стоянок можна легко знайти у відкритому доступі в мережі Інтернет, ще 15 таких маршрутів знаходяться у стадії розробки, — каже Володимир Царук. — Також цього року Міністерство курортів Криму запровадило електронну відеосистему обліку автомобілів на в’їзді до автономії, що дозволить мати достовірнішу інформацію про кількість відпочивальників на місцевих курортах. Також у майбутньому планується створити мережу невеликих аеродромів, які готові приймати літаки малої авіації та віп–літаки».

Донбас гуляє!

Донбас гуляє!

П’ятничний робочий день в адміністрації Президента, най­імовірніше, піде коту під хвіст — усі святкуватимуть пенсійний вік шефа. Вікторові Януковичу, як відомо, виповнюється 60 років. Як довідалася «УМ» із джерел з адміністрації Президента, у п’ятницю з 10–ї до 12–ї години Віктор Федорович прийматиме на робочому місці вітання і подарунки від соратників, керівного складу адміністрації та Кабміну. А потім планується перенести святкування до державної резиденції «Залісся», що під Києвом — там уже готується нічогенька гулянка. Спершу організатори розраховували, що приїде підняти чарчину за здоров’я Януковича до півтори тисячі осіб. Але резиденція навряд чи зможе вмістити стільки охочих — немає на території ні відповідних приміщень, ні парковок для такої кількості «віпів». Зате вертолітний майданчик уже підготували — для особливих гостей із дальших країв.

Підсадний мер

Підсадний мер

У столиці — революційні зміни: за київським мером Леонідом Черновецьким «регіонали» призначили «наглядача» Олександра Попова. Віднедавна міністр житлово­комунального господарства оселився в колишньому кабінеті Олександра Омельченка й обіймає посаду першого заступника голови КМДА. Уже й перші кадрові рішення є: цілу бригаду заступників Черновецького відправлено у вільне плавання. Експерти переконують: відтепер саме Олександр Попов виконуватиме обов’язки міського голови. А Леонід Черновецький перетвориться на «британську королеву», який «царствує, але не править». Так, Партія регіонів починає наступ на столицю, де має низький рейтинг, і передвиборчу кампанію: із Попова «регіонали» мріють виплекати повноцінного кандидата на виборах мера. Часу в Олександра Попова на це чимало, адже місцеві вибори в Києві, швидше за все, відбудуться не раніше, ніж через два роки.

Гіппократові «діти»

Їх бояться, поважають, на них сподіваються — лікарі для будь–кого з нас можуть стати останньою надією на життя. Що б там не казали про хабарників у «білих халатах», українські лікарі щодня продовжують рятувати людські життя у нелюдських умовах праці, за принизливо жебрацькі зарплати. І умудряються ще й робити відкриття!

Завтра наші лікарі відзначають своє професійне свято — День медичного працівника. «УМ» принагідно вітає усіх «ескулапів». А про те, що українські лікарі — талановиті й видатні, свідчить ця стаття. Добірка історій про славу українських медиків створена за сприяння проекту «Українці у світі», заснованого Всеукраїнським об’єднанням «За Помісну Україну!», яке очолює Петро Ющенко.

Морська безодня із секретом

Морська безодня із секретом

Україна — унікальна морська держава, яка має неймовірні можливості для розвитку підводного туризму. «Але цивілізованої форми дайвінгу, як у Єгипті, Кіпрі, Туреччині, в Україні, на жаль, немає», — констатує Сергій Воронов, директор Департаменту підводної спадщини Інститут археології НАН України.