Роман Орєхов: Справа Бандери — це «покер» між юристами

Роман Орєхов: Справа Бандери — це «покер» між юристами

«Феномен» Романа Орєхова, адвоката онука провідника ОУН Степана Бандери, викликає щирий подив, захоплення і... так, підозру. Чи не агент якогось ФСБ? Судіть самі, як таке може бути: громадянин Російської Федерації, юрист, приїхавши в Україну у справах, вивчив українську мову (і тепер принципово нею спілкується!), перевіз сюди дружину. Роман представляє в суді інтереси Степана Бандери, виступає третьою стороною в судовому процесі на захист учасників визвольних змагань XX століття. Він чудово орієнтується в українській історії, цитує повстанські пісні й Максима Рильського. І відтепер не знімає із лацкана піджака тризуб (навіть коли їде до Росії). А найголовніше — не бачить у цьому нічого дивного.

Навіщо все це здалося росіянинові Роману Орєхову — намагалася з’ясувати «Україна молода».

Зебра не рятує...

Зебра не рятує...

Щодня на українських дорогах точиться справжня громадянська війна — працівники ДАІ щороку фіксують в Україні 40–45 тисяч ДТП, у яких гине близько 7 тисяч і травмується 50 тисяч осіб. Завтра про безпеку руху на дорозі та наслідки поводження за кермом говоритимуть в усьому світі — у неділю відзначатимуть День пам’яті жертв дорожніх аварій.

Від подібних трагедій, на жаль, не застрахований ніхто. І в одну мить ми можемо перетворитися як і на вбивцю за кермом, так і на бездиханну жертву. І навіть перетинаючи пішохідний перехід, не варто втрачати пильність. Бо не факт, що водій зустрічної машини не зламає вам життя. Киянка Наталя Тарасова відчула це на собі...

Ескулапи у підгузках

Ескулапи у підгузках

Російський серіал про лікарів «Інтерни», який транслюють у будні на каналі «1+1», уже встиг зібрати в Україні чималу когорту шанувальників. Комедія про початківців–лікарів, які повсякчас потрапляють у кумедні ситуації, викликає жваве обговорення і серед самих медиків. Причому герої, запевняють лікарі–практики, багато в чому — наче списані «з натури». Не обійшлося, звісно, і без художнього вимислу. У тому, де в серіалі про лікарів є правда життя, а де — фантазія кіношників, з’ясовувала «УМ».

Бандерівському роду нема переводу!

Бандерівському роду нема переводу!

Майже рік тому 40–річний Степан Бандера–молодший зізнався в інтерв’ю «УМ», що нарешті вирішив «зав’язати» із парубкуванням і збирається одружитися. Свого часу пліткували, що Степан приїхав до України з Канади, де народився і виріс, ще й для того, аби на історичній батьківщині знайти наречену. «Я довго шукав, — відверто зізнався Степан Бандера. — І знайшов дівчину зі свого «села» — Вінніпега. Вона — канадська українка, ми минулого літа познайомилися. І вирішили решту свого життя провести разом». Степан тоді ще й жартома пообіцяв «УМ» «працювати» над нащадками. Багато хто зі свідомих українців уже почав перейматися: Степан по лінії діда — нині останній чоловік, що носить прізвище Бандера. Але дітей досі не мав. То, мовляв, слід рятувати ситуацію!

Справа честі

Справа честі

Учора в залі №17 Окружного адміністративного суду Києва було гаряче: тут розглядалася принципова для українського суспільства справа — доля Указу Президента України Віктора Ющенка «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті». (Як уже писала «УМ», скасувати цей указ у судовому порядку вимагає незмінна очільниця Прогресивної соціалістичної партії України Наталія Вітренко).

Бебі–гроші

У президентській команді згадали про перед­виборчу обіцянку Віктора Януковича підвищити розмір допомоги при народженні дитини і з догляду за нею. Перший заступник глави адміністрації Президента Ірина Акімова відзвітувала: Янукович підписав і направив до Верховної Ради два соціальні законопроекти, які «матимуть важливе значення для покращення матеріального забезпечення сімей із дітьми». За задумом, допомога при народженні першої дитини збільшиться до 25 050 гривень (зараз, нагадаємо 12 240), на другу даватимуть уже до 50 100 гривень (замість 25 000), за третього малюка та всіх наступних — до 100 200 грн. (зараз виплачують 50 000).

Рулетки — у гру!

Ще вісім місяців тому нинішній уряд вирішив частково відновити гральний бізнес і дозволити легально крутити рулетку. І ось нареш­ті розроблено новий закон та правила «гри» в азартному бізнесі. Як пояснює глава Держкомпідприємництва Михайло Бродський, планується, що відтепер казино відкриватимуть у готелях (і пріоритет надаватиметься п’ятизірковим).

Вишкіл для

Вишкіл для

Міністерство освіти підготувало нові правила вступу до ВНЗ: тепер у 2011 році абітурієнти зможуть надсилати свої документи «електронкою», не стоятимуть у чергах і матимуть три хвилі зарахування. Також абітурієнти, які відвідували курси довузівської підготовки, отримають привілеї. А призери олімпіад втратять право на позаконкурсний студентський квиток. Остаточні правила вступу до кожного конкретного вишу навчальні заклади мають затвердити до 15 листопада. Після цього приймальні комісії університетів вивісять їх на спеціальних стендах та сайтах ВНЗ. Про вступні нововведення «УМ» розповів директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти та науки України Ярослав Болюбаш.

Стереозвучання «Монополії»

Стереозвучання «Монополії»

Це зараз українських підлітків не відтягнеш за вуха від комп’ютерних ігор. А ще років 25 тому вони фанатіли від банальних настільних ігор. І справжньою сенсацією стала, звісно, вона — «Монополія», символ далекого і чужого Заходу для радянських підлітків. Вони створювали саморобні «Монополії», активно грали в її радянські варіанти. А сьогодні згадують цю гру, як славний шмат свого дитинства, як свої перші зароблені, хай і не справжні, гроші. На «Монополії» виросли цілі покоління в усьому світі, в неї грають і досі — вже цілих 75 років.

«Виборець піднімає політикам «жовту» картку»

Лідер партії «Наша Україна» Віктор Ющенко переконаний, що на виборах у місцеві органи влади провідні політичні сили не досягли бажаних результатів. «Це жовта картка, яку піднімає виборець українському політикуму», — переконаний Віктор Ющенко.