Заспівував Параджанов

Заспівував Параджанов

«Дні вірменського кіно», що розпочалися вчора в кінотеатрі «Кінопанорама» фільмом Сергія Параджанова «Колір гранату», не обмежаться лише Києвом. В полі зору організаторів проекту — міста Львів, Одеса, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк та Сімферополь, мешканці яких також зможуть переглянути стрічки вірменських кінематографістів.

Смакота від Ані Лорак

Смакота від Ані Лорак

Перші дві книжки, що їх Ані Лорак адресує дівчаткам від 6 до 12 років, називаються «Як стати зіркою» та «Як стати принцесою». Цього разу співачка вирішила розкрити значно приземленішу тему — приготування смачних та корисних страв, секретами яких дівчата мають озброюватися ще з дитинства. Ані Лорак, як відомо, — не лише співачка, а й рестораторка, власниця ресторану Angel, де можна замовити страви французької, італійської, іспанської та турецької кухонь.

Документальне «Соло для медіа»

Урочиста церемонія з нагоди відкриття фестивалю відбудеться сьогодні в Будинку кіно. За тиждень — фестиваль триватиме до 6 квітня — всі бажаючі зможуть переглянути понад сто фільмів із сорока країн світу. Більшість із них уже мають солідну фестивальну історію, деякі навіть були номіновані на «Оскар». Покази відбуватимуться як у Будинку кіно, так і в кіноклубі Києво-Могилянської академії, залах Гете-Інституту та Британської Ради.

Сердючка «нон грата»

Сердючка «нон грата»

Про таке категоричне і дещо несподіване рішення оголосили імами Махачкали. Разом з Вєркою Сердючкою до «чорного списку» потрапили Борис Моїсеєв, Сергій Пєнкін, Шура, ВІА Гра, Філіпп Кіркоров, Валерій Леонтьєв та інші представники жанру «попса».

Друге пришестя «Ярослава Мудрого»

Друге пришестя «Ярослава Мудрого»

За своєю значимістю в історії нашої країни Ярослав Мудрий може дати фору будь-якому іншому князеві, який правив Україною. Він об'єднав під своєю владою все Лівобережжя, ставши єдиним володарем Київської держави. З його іменем пов'язують створення першої писемної збірки законів і впровадження в життя ще на початку ХІ століття писаного права. При Ярославі Мудрому споруджено Софіївський собор, створено перші бібліотеки, засновано нові міста. Але історія, як відомо, оперує датами і фактами, намагаючись не дуже вникати в психологію подій. Натомість мистецтво завжди прагнуло копнути якомога глибше і знайти «між рядками» якщо не сенсацію, то принаймні тему для обговорення. Наприклад, про що думав Ярослав Мудрий, об'єднуючи два береги Дніпра, які плани будував, і що про все це, власне, говорили його сучасники? Відповіді на ці та інші питання «зашифровані» в опері Георгія Майбороди «Ярослав Мудрий» (за поемою Івана Кочерги) , прем'єра якої відбулася у Національній опері 25 березня.

Перевірка вогнем

Перевірка вогнем

«Здобиччю» «червоного півня» в суботу стала одноповерхова будівля за адресою Січневого повстання, 28/30, що розмістилася на території майбутнього «Мистецького арсеналу». Займання сталося на горищі споруди по обіді. Гасити полум'я прибули шістнадцять відділень пожежників. За півтори години вогонь «з’їв і понадкушував» 600 квадратних метрів покрівлі. Жертв та постраждалих немає, хоча на момент виникнення пожежі в будівлі були працівники «Укрреконструкції». Причину пожежі зараз встановлює Головне управління МНС у місті Києві.

Двадцять п'ять копійок для кіно

Двадцять п'ять копійок для кіно

Сумнозвісна історія розтринькування території Національної кіностудії імені Довженка, про яку «УМ» писала в матеріалі «Рейдерська атака на Довженка» у номері від 14 лютого, виходить на свій новий виток розвитку. На жаль, оптимістичним його не назвеш: конфлікт кінематографістів та ВАТ «Київміськбуд-1», який планував будувати на території студії будинки, Апеляційний суд розсудив на користь забудовників. Тепер кіностудія винна своїм так званим опонентам 9, 5 мільйона гривень. Довженківці, для яких така сума просто непідйомна, оскаржать це рішення у Верховному Суді, а це означає, що хепі-енду в цьому «фільмі жахів» ще чекати і чекати.

Рекордний літератор

Рекордний літератор

Сумну звістку про смерть одного з найпопулярніших письменників сучасності інформагентства розповсюдили вчора. Причина смерті — ускладнення після пневмонії. В останні хвилини поряд із Сідні Шелдоном були його дружина Олександра Костофф і донька Мері, які, мабуть, дуже сподівалися на те, що незабаром зберуться родиною з нагоди ювілею батька і чоловіка, письменнику 11 лютого мало б виповнитися 90 років.

Лауреати iменi Сковороди

Церемонію нагородження лауреатів, що відбулася у п'ятницю, пошанував своєю присутністю Олександр Мороз. Причому не лише як Голова Верховної Ради, а і як лауреат премії імені Сковороди, якої Мороз був удостоєний за книгу «Жива стерня», — збірку його публіцистики відзначили минулого року.

«Аврора» до «Оскара» не дострелила

«Аврора» до «Оскара» не дострелила

Учора Американська кіноакадемія оприлюднила попередній список фіналістів у номінації «Кращий іноземний фільм» премії «Оскар». Переглянувши його, стало зрозуміло, що українська присутність у компанії світової кіноеліти знову відкладається — фільм Оксани Байрак «Аврора» до цього списку не ввійшов.