Прогноз на завтра: кохання, романтичні пригоди, опади у вигляді снігу...

Прогноз на завтра: кохання, романтичні пригоди, опади у вигляді снігу...

Колись, ще на початку 90–х, студент ВДІКу Мгер Мкртчян придумав романтичну історію про кохання і оформив її у вигляді своєї курсової роботи. А через п’ятнадцять років, уже працюючи над комедією «Троє та Сніжинка», знайшов ті записи і був вражений, настільки в унісон звучать ці два сюжети. Ні, події та герої там, звісно, різні, але за настроєм, енергетикою, романтичною сентиментальністю ці дві історії дуже схожі.

Нас не зLAMAєш

Нас не зLAMAєш

Співачку, яка перемогла в одному із найпрестижніших музичних рейтингів світу, в аеропорту «Бориспіль» друзі та журналісти зустрічали у п’ятницю ввечері. Колег Lamи по музичному цеху у компанії людей з мікрофонами та квітами в руках не було. Не привітали її й інші номінанти на українську перемогу в MTV Europe Music Awards — «Воплі Відоплясова», Esthetic Education, «Океан Ельзи» та Гайтана, які, за підсумками глядацького голосування, поступилися Lamі.

Краща Lama України

Церемонія нагородження MTV Europe Music Awards 2007, до якої відтепер ми маємо безпосередній, а не лише споглядальний стосунок, відбулася у четвер у Мюнхені. Чому безпосередній? Бо у нас нарешті запрацював телеканал «MTV Україна», а отже, ми можемо висувати своїх претендентів на перемогу в цьому престижному рейтингу. Серед номінованих кандидатів на EMA — 2007 Best Ukrainian Act були Гайтана, Lama, а також гурти «Воплі Відоплясова», Esthetic Education та «Океан Ельзи». Зваживши всі «за» і «проти», кращою українською співачкою глядачі каналу «MTV Україна» назвали Lamу, яка першою серед українських музикантів виборола одну з регіональних нагород MTV Europe Music Awards.

Детектив із морським пейзажем

Детектив із морським пейзажем

«У нашому житті багато незвичайного — зимова Ялта, пальми в снігу», — стверджував Бананан, екстравагантний персонаж із фільму «АССА». Відчути флюїди цього афоризму здатні хіба що люди, налаштовані на ту ж саму хвилю, що й герой Сергія Бугайова. Для всіх інших Ялта так і залишиться суцільним святом, мрією, гімном розкоші та безтурботності. Утім в Ялті, як і в будь–якому місті, трапляються випадки значно резонансніші, ніж «пальми в снігу». Скажімо, вбивство молодої бухгалтерки Катерини Баскакової — саме так розпочинається психологічний детектив Олександра Муратова «Вбивство у зимовій Ялті».

Недоспівали до перемоги — готуйтеся у півфінал

Досить несподіване рішення прийняв днями Телевізійний комітет Європейської мовної спілки: згідно з новим форматом «Євробачення», на автоматичну участь у наступному конкурсі можуть розраховувати лише його засновники — Великобританія, Німеччина, Іспанія й Франція, а також країна–переможець (у даному разі — Сербія). Причому британці, німці, іспанці та французи цим привілеєм користуватимуться і в майбутньому, оскільки саме вони роблять найбільші внески у загальний бюджет «Євробачення». Раніше до фіналу наступного конкурсу потрапляли країни, чиї артисти увійшли до першої десятки цьогорічних змагань.

Так ніхто не співав. І вже не заспіває

Так ніхто не співав. І вже не заспіває

«Це хто помер? Я?! Ну ви даєте! Між іншим, я не тільки живісінький, а саме в цю мить мрію про чудову вечерю: ми цього вечора збираємося покуштувати смачненької рибки». Два місяці тому, на початку липня, саме так прокоментував чутки про свою смерть один із найкращих тенорів в історії світової музики Лучано Паваротті. 71–річний співак хоч і сидів в інвалідному візку, не маючи сил пересуватися самостійно, але запевняв, що почувається значно краще. Але 6 вересня менеджер Паваротті Тері Робсон повідомив сумну звістку: великий співак і прекрасний чоловік відійшов у кращий світ. І, на жаль, цього разу непереборний оптиміст Лучано вже не зможе віджартуватися мріями про смачну вечерю...

Чотири дні літературного тріумфу

Цьогорічний Львівський форум видавців має порядковий номер 14. І серйозність цієї цифри — а для події мистецької вона навіть надсерйозна — має намір виправдати як кількісно, так і якісно. Кількість зареєстрованих учасників зростає з кожним днем, на сьогодні їх уже понад півтисячі. Традиційно вже в сотнях вимірюється й кількість подій та презентацій, що плануються на форумі. Серед гостей та учасників — десятки авторів сучасної української і зарубіжної літератури та більшість видавництв, що функціонують в Україні. На жаль, не вийшло цього року долучитися до свята книги «по–львівськи» у Софії Андрухович, Анджея Стасюка та Павела Гіле... Почесним гостем «Форуму–2007» буде головний редактор російської служби радіо «Свобода», відомий журналіст, письменник, культуролог Пьотр Вайль, який до Львова приїздить на запрошення видавництва «Махаон Україна».

Протидія в масках

Протидія в масках

Не вірте, коли вам скажуть, що художники, письменники, актори — люди не від світу цього, які не страждають зайвою пунктуальністю та переймаються лише власними амбіціями. Звичайно, так чи інакше ці «іздєржкі» творчих професій присутні, але коли йдеться про речі життєво важливі, першочергові, то тут митці здатні об’єднатися і дати відкоша будь-кому, хто надумає їх скривдити. Днями вони знову нагадали міській владі, що незаконні розпорядження та нахабні спроби повикидати на вулицю людей мистецтва у Києві не пройдуть. Черговий перформенс із циклу «Культура проти вандалізму» пройшов у форматі театральної ходи. Протестувати проти апетитів чиновників митці та всі небайдужi прийшли у відповідному вбранні — чорному або сірому одязі, білих масках та чорних окулярах. Запаслися транспарантами відповідного змісту: «Даёшь вместо картинных галерей публичные дома!», «Геть культуру!», «Знищимо історичні пам'ятки Києва!», «Продається ВСЕ!», «Панове чиновники, не піддавайтеся на провокації совісті!», «Перетворимо Київ на Лас-Вегас!», «Знищимо мистецький Узвіз РАЗОМ!», «МИ — нове обличчя Києва»... І рушили центральними вулицями Києва.