Не пройшло і півроку!

Не пройшло і півроку!

Амбасадори двох держав є (напевно скажемо — були) вагомими гравцями у внутрішньоукраїнській політиці — це посли Росії та США. З початку літа обидва ці крісла вакантні. Нарешті одне з них потеплішало — вчора до Києва прибув новопризначений посол США Джон Тефт. Його кандидатуру з–поміж майже десятка бажаючих було обрано ще у серпні, а 20 листопада Сенат затвердив саме цей вибір. Може, до нового року, прибуде й російський амбасадор, пан Зурабов?

От ми їм вріжемо! Тижнів через два...

«Чорнорубашечний» антиукраїнський виступ російського президента Дмитра Медведєва і досі стукає в серця наших справжніх політиків–патріотів. Можливо, серця їхні розташовані далеко, десь у районі п’ят, а може, звук погано доходить крізь товщі літнього відпочинку, але дехто з українських державників відгукнувся тільки вчора.

Дорогенький клаптик

Дорогенький клаптик

Візит, який президент Росії Дмитро Медведєв здійснив до Південної Осетії, є провокаційним. Так офіційний Тбілісі учора відгукнувся на поїздку російського президента до Цхінвалі — де–юре, за нормами міжнародного права, грузинської території. «Ця поїздка — радше символічний візит у день підписання «Набукко», який не робить честі Російській Федерації. Про який економічний розвиток може йтися в регіоні, де (після війни минулого серпня. — Ред.) лишилося 15 тисяч людей, де відбулися етнічні чистки? Це явно провокаційна дія», — процитувала РІА «Новості» держміністра Грузії з питань реінтеграції Темура Якобашвілі.

Семеро великих і п’яний «ведмідь»

Семеро великих і п’яний «ведмідь»

У Бориса Єльцина це виходило веселіше. Втім і у Дмитра Медведєва, нинішнього президента Росії, вийшло. Правда, він не говорив такими перлами, як нині вже покійний Борис Миколайович, на ложках не грав і не диригував симфонічним оркестром. Дмитро Медведєв позавчора надвечір просто вийшов на люди, адже пропустити запротокольовану колективну зйомку президентів «великої вісімки» було би більш непристойно, ніж просто напитися.

Гіганти біля самовара

Гіганти біля самовара

На другий день візиту Барака Обами до Москви ще складно зрозуміти, чи відбудеться повною мірою заанонсоване «перезавантаження» російсько–американських стосунків. Та й чи взагалі це ймовірно між давніми конкурентами? Втім атмосфера візиту, кількість та характер підписаних угод свідчать: Вашингтон і Москва готові до взаємних поступок, і планка компромісу, яку вже взято, була досить високою. За відлигою у відносинах титанів уважно стежать у пострадянських країнах, котрі раніше могли певною мірою спиратися на Вашингтон, захищаючись від імперської агресивності «російського ведмедя». Насамперед в Україні та Грузії.

Хочеш схуднути? Спитай у Міші, як

Хочеш схуднути? Спитай у Міші, як

Чого тільки не зробить людина за два мільйони доларів! Михайло Бродський, бізнесмен, голова партії «Яблуко», відомий країні своєю вагомістю, тобто вагою, схуд на 17 кілограмів. Про це сам Бродський написав у «Живому журналі». Читачам інтернет–павутини він зізнався, що худнув не просто так (хоч, звісно, і сам хотів полегшити свої 144 кг ваги тіла й набратися здоров’ям від того), а побився об заклад на гроші. Другий учасник парі, як виявилося, — олігарх Ігор Коломойський. Коломойський, за словами Бродського, заклався, що теж худнутиме: зі своїх 104 кіло обіцяв «перейти» на 90. Ціна дружньої суперечки — 2 млн. доларів.

Порятунок рядового Артем’єва

Порятунок рядового Артем’єва

У прес–службі Міністерства оборони Грузії та у штабі Північно–Кавказького військового округу (ПКВО) Росії учора підтвердили інформацію про те, що в ніч на 1 липня рядовий російської армії Дмитро Артем’єв утік зі своєї частини і попросив притулку у Грузії. Це вже другий випадок, коли російський солдат, рятуючись від умов строкової служби, переходить на бік Грузії.

«Чорний ящик» із морських глибин

«Чорний ящик» із морських глибин

Новини з місця падіння єменського «Аеробуса» — в Індійському океані неподалік Коморських Островів рятувальники виловили 14–річну дівчину. Вона плавала серед уламків літака та вже мертвих тіл. Їй кинули рятувальний круг, однак вона не змогла за нього вхопитися, адже занадто ослабла: дитина пробула у воді 14 годин. Про все це розповів журналістам офіційний представник уряду Коморських Островів Камаледдін Афретан. Він також спростував повідомлення, напередодні розповсюджені кількома інформагенціями, буцімто пощастило вижити в авіакатастрофі ще й капітану «Аеробуса» та п’ятирічному хлопчику. Ця дівчина є єдиною, хто вцілів після раптового падіння літака. Проте рятувальники продовжують обстежувати «поле морського бою» — вони не виключають, що комусь із 153 людей, які перебували на борту лайнера, вдалося також вижити.

«Чорнявий, симпатичний», але жорсткий

«Чорнявий, симпатичний», але жорсткий

Учора до Комітету Державної Думи РФ у справах СНД «надійшли документи для розгляду питання про призначення Михайла Зурабова послом Російської Федерації в Україні», інформувала агенція «Інтерфакс». «Комітет найближчим часом розгляне це питання, і я певен, його члени дадуть свою згоду на призначення пана Зурабова послом», — сказав «Інтерфаксу» голова цього комітету Олексій Островський. «Закритий та непублічний», за словами пана Островського, Зурабов «показав себе практичною людиною, жорстким керівником».

«Майн кампф» Кремля

«Майн кампф» Кремля

Указ президента Росії Дмитра Медведєва про створення Комісії з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду Росії, оприлюднений учора на офіційному сайті Медведєва, викликав гарячі дискусії і в самій країні, і в так званому близькому зарубіжжі.