Не все втонуло

Не все втонуло

«Установлено, що загинуло 30 людей: 23 — це потопельники, троє — смерть від атмосферного електроструму (простіше кажучи — від удару блискавки. — Ред.), троє — через технічний електрострум і одна людина — під зсувами грунту», — прозвітував учора на засіданні Верховної Ради міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра. Пізніше він повідомив агенції УНІАН, що за фактом загибелі ще двох українців триває судово–медична експертиза, тобто мартиролог втрат у шести областях Західної України може поповнитися.

Симпатія з доважком ЄС

Симпатія з доважком ЄС

Щось змінилося в умах європейських грандів. Ангела Меркель, канцлер Німеччини, побувавши вчора з робочим візитом у Києві, з прихильністю заговорила про асоційоване членство України в ЄС. «Особливо позитивно було відзначено (під час переговорів із Президентом Віктором Ющенком. — Ред.) роботу над підписанням поглибленої угоди. Восени відбудеться зустріч ЄС—Україна під головуванням Франції. Ми можемо уявити, що глибина цієї угоди означає не лише угоду про посилене співробітництво, але її можна класифікувати як угоду про асоційоване членство. І це суттєвий крок», — цитує «Українська правда» слова Меркель.

План дій для патріархів

План дій для патріархів

Оргкомітет зі святкування 1020річчя Хрещення Русі склав план заходів за участі запрошених до Києва владик різних православних церков. План цей ще не остаточний і може зазнавати коректив залежно від примх особливих гостей.

Війна транспарантів

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер 16—17 червня гостював у Києві. Перший день — так би мовити, політично (зустрічався з керівниками держави — Президентом Віктором Ющенком, Прем’єркою Юлією Тимошенко, Головою Верховної Ради Арсенієм Яценюком), другий день — з пропагандистсько–просвітницькою місією (виступав перед студентами Києво–Могилянської академії, зустрічався з представниками «профільних» неурядових організацій). Цікаво, що навіть коли пан Схеффер лишався у Києві і «сіяв натовське» серед студентської молоді, а його колеги з делегації подалися регіонами, їх «радо вітали» галасливими транспарантами противники вступу України в Альянс. Так, учора, за повідомленням УНІАН, натовським делегатам не дали можливості під’їхати до інституту, де було заплановано зустріч із громадськістю, — їх заблокували просто в автобусі. Антинатовські пікети виставили і львівські комуністи, і їхні колеги на майдані Незалежності у столиці.

Надірвана дружба

Надірвана дружба

Державна Дума, нижня палата російського парламенту, учора ухвалила звернення до уряду та президента Росії з пропозицією вийти з Договору про дружбу, партнерство та співробітництво з Україною. Це факт, який намагається випередити інший факт. Адже у зверненні міститься настанова до уряду — ухвалити рішення про розірвання «великого договору» «у випадку приєднання України до Плану дій про членство в НАТО або інших форсованих кроків України щодо вступу в НАТО». З цього випливає, що емоційні рішення думців адресовані не так власному уряду, як офіційному Києву — така собі погроза, постановка питання про вибір: або дружба з Росією, паперова, або Альянс.

Кров на тріснутій землі

Кров на тріснутій землі

Китай у жахові та траурі — землетрус, який із силою 7,8 бала почав свою руйнівну справу ще в понеділок, а вчора озвався ще кількома потужними поштовхами, вже спричинив загибель 11 тисяч 921 людини. Кількість жертв зростатиме, оскільки десятки тисяч людей надалі перебувають під руїнами будинків у південно–східній провінції Сичуань, де був епіцентр землетрусу. Зниклими безвісти вважаються приблизно 60 тисяч людей, з–поміж них — 2 тисячі іноземних туристів.

Абхазький клінч

Абхазький клінч

Російсько–грузинський кон­флікт навколо Абхазії невпинно гарячішає. Учора заступник міністра оборони самопроголошеної республіки Абхазія Гаррі Купалаба заявив пресі, що Тбілісі найближчими днями готує військову експансію до цієї республіки, причому «спільно з іноземними військовими спеціалістами». За даними Купалаби, які переказує ІТАР–ТАРС, на кордоні з Абхазією сконцентровано 7,5 тисячі грузинських вояків, танки, інша важка техніка. «Якщо вони вторгнуться, у нас знайдеться доволі сил і техніки не тільки дати відсіч, а й дійти до Кутаїсі (це Західна Грузія. — Ред.)», — заявляє Купалаба. При цьому Абхазія уникає дискусій на тему недоторканності кордонів країни, визначених ООН, а ця республіка є територією Грузії.

«Персони нон-грата» на Євро-2012

«Аби забезпечити більшу безпеку глядачів на стадіонах під час Євро­2012, ми плануємо не впускати в країну іноземних футбольних фанатів, які «прославилися» в бійках на матчах», — про такі наміри Польщі заявив днями під час зустрічі у Варшаві з групою українських журналістів заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі Пьотр Стаханчик.

Росіяни підбили грузинський літак «з рогатки»

Росіяни підбили грузинський літак «з рогатки»

Сьогодні Рада Безпеки ООН збереться на термінове засідання, щоб обговорити конфлікт між Грузією та Росією щодо знищення 20 квітня грузинського літака–розвідника над територією Абхазії. Радбез збирається на прохання Тбілісі, який наполягає на тому, що літак, який курсував над Абхазією — себто над територією Грузії, збив саме російський винищувач.

Путін — двомільйонний член

Путін — двомільйонний член

15 квітня, у другий день з’їзду «Єдиної Росії», Володимира Путіна урочисто приймуть до лав цієї правлячої партії. Планується, що з’їзд обере його головою партії, а нинішній очільник «єдиноросів» Борис Гризлов змушений буде задовольнитися посадою спікера Держдуми.