Показники зростають. А добробут?

Сподівання тих, хто чекав від учорашнього засідання Кабміну якихось сенсацій, не виправдалися. Заяв на кшталт: «Уряд сам іде у відставку, бо секретаріат Президента заважає йому змінити економічну ситуацію в державі на краще» — з вуст Юлії Тимошенко не пролунало. Незважаючи на жорстке звернення парламентської фракції БЮТ до Віктора Ющенка із закликом визначитися, довіряє він уряду Кабміну леді Ю. чи ні, Прем’єр–міністр, відкриваючи засідання, із незворушним виразом обличчя повідомила, що економічні показники динамічно зростають. А отже, «ніхто нікуди не йде».

Чи зігріє «лояльне» тепло

Чи зігріє «лояльне» тепло

Незважаючи на те, що уряд Юлії Тимошенко обіцяв не піднімати ціни на «комуналку», вони таки зростуть. Щомісячне (рекомендовано з 1 травня) підняття вартості «блакитного палива» в газових плитах наших квартир і котлах приватного сектору до кінця року сягне 24—40 відсотків. Також із червня і до грудня на 23—27 відсотка зростуть ціни для «Теплокомуненерго», що, у свою чергу, призведе восени до росту на 15—20 відсотків тарифів на гарячу воду і опалення. Усе це закріплено постановою Кабінету Міністрів від 9 квітня поточного року, якою було затверджено фінансовий план НАК «Нафтогаз України».

Кому уряд винен — він прощає?

Кому уряд винен — він прощає?

Соціальний захист наших співвітчизників досі залишається лише однією з–привабливих тем для передвиборчої риторики політиків. З вулиці Грушевського з обох боків — і Кабміну, і Верховної Ради — лунають запевнення про бажання побудувати правову державу, а натомість відбувається тотальна політизація цього процесу, що виправдовує тільки неприхований популізм.

Вісім на дев’ять

Про причину позапланового зібрання уряду «УМ» уже повідомляла — Президент призупинив дію урядової постанови від 27 лютого про порядок проведення земельних аукціонів, чітко аргументуючи таке рішення тим, що ця процедура має бути затверджена відповідним законом. Глава держави не проти аукціонів і прозорості, але він проти створення у цій царині «Тендерної палати № 2» — Державного агентства земельних ресурсів як єдиного організатора аукціонів.

НС нерайонного масштабу

НС нерайонного масштабу

На вчорашньому засіданні уряду вирували емоції. Від попереднього зібрання керманичів виконавчої влади цей захід значно відрізнявся не лише колом питань, а, насамперед, загостренням протистояння Кабміну і секретаріату Президента.

Вирок Держкомстату для нашого гаманця

Вирок Держкомстату для нашого гаманця

За офіційними даними Держкомітету статистики, інфляція у березні збільшилась до 26,2 відсотка у порівнянні з березнем минулого року, а зростання споживчих цін із початку нового року становить 9,7 відсотка. Світовий банк погіршив прогнози інфляції в Україні з 13,8% до 17,2% у поточному році. «Україна перебуває навіть у гіршій інфляційній ситуації, ніж ми очікували в жовтні 2007 року», — стверджують експерти цієї фінансової установи.

Меморандум ручного управління

Меморандум ручного управління

До кінця року виробники пообіцяли Прем’єр–міністру не піднімати оптові ціни на основні продукти. Цей почин своїми підписами скріпили і власники найбільших супермаркетів України, але за єдиної умови, якщо це не буде обумовлено збільшенням собівартості первинної продукції, котре, насамперед, залежатиме від цін на пальне і рівня інфляції. У свою чергу торговельні структури зобов’язуються встановлювати націнку на основні продукти не більше десяти відсотків.

Хто в чергу на килим?

Хто в чергу на килим?

Виступ Прем’єр–міністра на вчорашньому засіданні тривав лише десять хвилин і був доволі конкретним. Насамперед Юлія Володимирівна повідомила, що треба ухвалити відповідне рішення Кабміну про систему звітів голів обласних державних адміністрацій про виконану роботу саме перед цим органом виконавчої влади. «Досить часу було — три місяці, щоб налагодити роботу і надати чіткий результат своєї діяльності. Я хочу попередити всіх керівників державних адміністрацій, передусім обласних, щоб вони готувалися до таких звітів», — сказала Прем’єрка. За словами Тимошенко, кожний показник їхньої роботи буде ретельно вивчено. «Ми проведемо двосторонню дискусію. З одного боку, уряд порушить питання за результатами діяльності, з другого — прислухатиметься до проблем кожної області», — наголосила очільниця Кабміну і відразу перейшла до інших питань порядку денного. Притому нічого не сказала про те, що голови обладміністрацій звітують Президенту держави.

Десять гривень у день сміху

Сталася «знакова» подія — уряд збільшив наші фінансові статки, піднявши мінімальну платню з 515 до 525 гривень. Віднині ми зможемо придбати додатково в магазині десяток яєць, доплативши 1,5 гривні, пляшку олії або купити за базарною ціною сім рулонів туалетного паперу марки «Обухівський». Підвищення передбачено в Законі України «Про Державний бюджет на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів держави».