Чиновнику, ставай у загальну чергу

Чиновнику, ставай у загальну чергу

Учора у Києві за участі Віктора Ющенка відбулися загальні збори Будівельної палати України. Одне із головних питань — реалізація програми «Доступне житло».

Президент сказав, що в жодній країні такий проект не може бути здійснений без участі держави. «Держава має зробити перший внесок для того, щоб запустити цей проект. Третина всіх витрат з будівництва житла має покриватися з бюджету. Для цього треба внести відповідні зміни до нинішнього бюджету і передбачити в ньому більш ніж 2 млрд. гривень для доступного житла.

Не жартуйте з пенсіонерами

Урядовий комітет із питань гуманітарної та соціальної політики під головуванням віце–прем’єр–міністра Івана Васюника схвалив проект постанови, якою рекомендує встановити мінімальні виплати інвалідам у розмірі не менше 481 грн. До цієї категорії також потрапили українці, які втратили годувальника: на одного непрацездатного буде припадати 481 грн., на двох — 577,2 грн., на трьох і більше — 721,5 грн. Наразі пенсія осіб зазначеної категорії становить лише 284 гривні (з урахуванням індексації).

Велике кільце

Учора міністр транспорту та зв’язку Йосип Вінський разом із головою Київської обласної державної адміністрації Вірою Ульянченко та проектними організаціями у своєму відомстві провів презентацію будівництва Великої кільцевої дороги навколо Києва.

А потім буде легше?

Учора в клубі Кабміну за участі Прем’єр–міністра і майже всього складу уряду відбулося засідання ради інвесторів при Кабінеті Міністрів. Відкриваючи зібрання, Прем’єр відразу сказала, що її команда має достатньо чіткі наміри навести лад в Україні у системі здійснення прозорих і рівноправних правил гри в бізнесовому середовищі, але, констатує Юлія Володимирівна, якщо хтось думає, що це легко робити й уряду достатньо лише бажання — це не так. Кожен крок, спрямований на прозорість процедур, викликає «божевільний опір».

Віктор Ющенко: Бо, як у Біблії, вам набагато більше дано, ніж мені, моєму поколінню, але і з вас більше спитають

Як уже відомо, ми нарешті підписали довгоочікуваний протокол про вступ України до СОТ. У Женеві за присутності нашого Президента відбулася офіційна ратифікація. Повернувшись позавчора пізно вночі, Віктор Ющенко вже наступного ранку звітував про здійснений факт не перед політиками, а перед майбутніми фахівцями, котрі вже найближчим часом реально реалізовуватимуть ці надбання, — студентами Київського економічного університету ім. Вадима Гетьмана, і ця подія знакова. Понад 700 студентів цього вузу слухали лекцію глави держави на тему вступу України до СОТ, а потім ставили конкретні запитання.

Бізнес скаржиться на тиск, влада обіцяє ліки

Бізнес скаржиться на тиск, влада обіцяє ліки

Українські можновладці позавчора знову зустрілися з бізнесменами: в «Українському домі» відбувся черговий всеукраїнський форум «Влада і бізнес — партнери», ініціатором і господарем якого вже традиційно є Віктор Ющенко. Якщо на попередньому форумі влада спілкувалася з представниками великого бізнесу, то на нинішньому прерогатива була надана малому та середньому підприємництву.

Долар у євровій обгортці

На думку експертів фінансового і фондового ринків, світові метаморфози і прогнози, зокрема відомого філантропа Сороса, щодо скорої кончини долара США наших співвітчизників мало цікавлять. Вони продовжують довіряти «зеленому». Фахівці констатують, що передумов зростання курсу долара по відношенню до гривні немає, не видно й об’єктивних економічних причин для цього процесу, лише суб’єктивні, а саме — виплата компенсацій по знецінених вкладах.

Симбіоз науки і влади

Симбіоз науки і влади

Учорашнє засідання Кабінету Міністрів мало кілька інтриг. Насамперед — чи буде присутня Юлія Тимошенко, яка пропустила кілька попередніх заходів за участі Президента через хворобу; як вирішуватимуть спірні питання щодо приватизації, котрі виникли між секретаріатом Президента та Кабміном; як уряд відреагує на пікантну історію за участю глави МВС та мера Києва.

Платіть, росіяни

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Олег Дубина вчора вилетів до Москви на переговори з керівництвом ВАТ «Газпром» щодо умов підписання прямого договору з постачання газу і збільшення транзитного тарифу блакитного палива нашою територією.