Ціна на сало «підкачала»

Їжа для українців стає усе більш дорогим задоволенням — шалене подорожчання продуктів харчування «з’їдає» всі підвищення до заробітних плат і вимагає «добавки». Статистика зовсім не тішить: в Україні у вересні поточного року ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 33,5 відсотка у порівнянні з вереснем 2007 року. І продовжують зростати. Такі дані наводять у Державному комітеті статистики України. Найбільше за цей рік подорожчали м’ясо та м’ясні продукти, молоко, олія, фрукти, хліб, макаронні вироби, а найменше — овочі та алкоголь. Усе той же Держкомстат зазначає: 50 відсотків усіх витрат середньостатистичної української родини йде на харчування — це найбільш відчутна стаття затрат.

До Кия в гості

Статистика свідчить: до Києва все охочіше їдуть гості, зокрема й іноземні. За словами начальника Головного управління туризму, готельного господарства та курортів Київської міської держадміністрації Миколи Грицика, за рік столицю відвідало 950 тисяч туристів, з них 200 тисяч — iноземцi, а загалом, за останні п'ять років кількість бажаючих оглянути Дніпровські схили зросла утричі. Нині Київ готується зустріти свого мільйонного гостя: його, запевняє пан Микола, усіляко вшанують — от тільки як, поки що таємниця. Київ починають відвідувати туристи з екзотичних країн — таких, як Мадагаскар, Гренада, Руанда, Танзанія, Токелау. Тим часом столичні керманичі звітують: київські фахівці роблять усе для того, аби іноземець орієнтувався у столиці України без проблем — і путівники англійською виготовили, і розробили для них туристичні маршрути, і вказівники у найпопулярніших місцях огляду встановили. І показати туристам є що: у столиці сотні культурних та історичних пам'яток, 21 зона відпочинку, чимало музеїв. До речі, найбiльш відвідуваним є Водно-інформаційний центр, або Музей води.

Погодний «Армагеддон»

Погодний «Армагеддон»

Справжня стихія вирувала в Україні минулі два дні — довелося навіть оголосити штормове попередження. Дісталося від негоди і природі, і людям. Сильний дощ, шквалисті пориви вітру «перемкнули» світло в 14-ти областях України. Загалом при каганцях сиділи мешканці 153 населених пунктів. Про це повідомляє прес-служба МНС. Найбільше постраждали Крим, Херсонська, Миколаївська, Львівська, Запорізька, Тернопільська та Донецька області.
А в усьому винен циклон. Як пояснила «УМ» Людмила Савченко, начальник відділу метпрогнозів Укргідрометцентру, він ішов із півдня України через центральні області. І найбільше від негоди постраждав Крим. Вітер у Криму та на Херсонщині сягав 30—35 метрів за секунду, — каже пані Людмила. — Учора ж циклон відійшов на схід Білорусі. Україна перебувала у тиловій частині циклону — тому по всій території вчора так само пройшли дощі й був сильний вітер».

Благо «без блату»

Благо «без блату»

Благодійність в Україні ніколи особливо не цінувалася. Можливо, на це є свої причини: справжніх добродіїв, готових допомогти безкорисливо, не прикриваючись гарними намірами, не так уже й багато. А тим благодійникам, чию роботу можна реально побачити й оцінити, працювати ще важче — не надто переймається держава їхніми проблемами. Одна з найбільших благодійних організацій в Україні зовсім незабаром може опинитися на вулиці, і, цілком можливо, що 11 років роботи Міжнародної добродійної асоціації «Тріумф серця» зведуться нанівець. Так само без засобів до існування залишаться більш ніж 800 організацій, які отримують допомогу від гуманітарної асоціації, заморозяться унікальні проекти, осядуть у державних шухлядах листи «маленьких» українців із воланням про поміч, зупиниться багато соціальних програм реабілітації «дітей вулиці» та допомоги 25 обласним дитячим лікарням... «Тріумф серця» намагаються виселити з приміщень, якими благодійники користуються вже 11 років на території ВАТ «Поліграфкнига» у Києві. Щоправда, «Поліграфкнига» має також свої аргументи: вони, мовляв, безплатно надавати свою площу не зобов'язані. А державні мужі тим часом мовчать...

Якщо не весла, то кермо

Якщо не весла, то кермо

Не сидиться Теодору Рєзвою вдома — то тягне його у самотнє плавання океанами, то на екстрим-раллі. Сьогодні, у суботу, він вирушає разом із представниками одеського клубу екстремального автотуризму «Напрямок» у чергові мандри. На чотирьох джипах 10 відчайдухів попрямують в Архангельську область, аби проїхати там по Печерському тракту. «Він був побудований ще у 19 столітті, — розповідає «УМ» Теодор Рєзвой, — якийсь час ця дорога використовувалася як поштовий тракт, але її закинули ще в 40-х роках.

Суниця делікатесна

У червні традиційно око українських споживачів дедалі більше тішать ціни на овочі та фрукти - із кожним тижнем уся зелень стає дешевшою. «Зниження цін у червні є дуже різким практично на всі види овочів. При цьому найменше дешевшають ті овочі, що вже встигли подешевшати, - розповідає «УМ» Андрій Ярмак, заступник директора

Притулок для нас із мамою

Притулок для нас із мамою

Днями у Чернігові зроблено хорошу справу — відкрито обласний соціальний центр матері та дитини «Батьки й дитина разом». Тут зможуть жити зі своїми малюками молоді мами, які через побутові та матеріальні проблеми збиралися відмовитися від немовлят. У центрі жінок забезпечуватимуть усім необхідним — житимуть малюки та матусі в комфортних умовах, доки період кризи у їхньому житті не мине, — це щонайменше півтора року. Директор обласного центру Світлана Васильєва певна, що психологічні проблеми, відсутність житла та підтримки сім’ї стають головними причинами відмови матері від дитини. Тим більше, якщо вона надто молода. Статистика свідчить: із загальної кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (а це майже 100 тисяч, відповідно до статистичних даних в Україні), 12—15 тисяч дітей — це ті, чиї батьки відмовилися від них при народженні. Більшість батьків, які відмовляються від своїх дітей, — неповнолітні. Лише минулого року українки не забрали з пологових будинків додому 1 200 немовлят.

«Молоденький» борщик під суницю

«Молоденький» борщик під суницю

Традиційні свята — зірковий час для продавців різноманітних продуктів. Українці люблять смачно поїсти й завжди ретельно готуються до «мобілізації» святкових столів, запасаючись усім необхідним заздалегідь. Тим більше, коли йдеться про родинне свято — Великдень. Продавці, очікуючи на ажіотаж, звісно, піднімають ціни. «Традиційно через різке та нетривале збільшення попиту ціни на більшість «великодніх» продуктів піднімаються на 15—30 відсотків, — розповідає «УМ» Андрій Ярмак, головний спеціаліст із ринкової інформації Проекту аграрного маркетингу. — На хлібобулочні вироби, це, як правило, не впливає. На яйця та свинину ціни зростають найбільше, на молочні вироби — менше».

«Голоснули» — і забули

«Голоснули» — і забули

Вибори, нарешті, пройшли — попри численні й типові, хоч i незначнi, порушення, велику кількість незадоволених і рознервованих виборців. Стоячи у довжелезній черзі за омріяним бюлетенем, мало не кожен із нас думав про кілька речей: чому б не розвести в часі парламентські та вибори до місцевих рад, не збільшити прохідний бар'єр (може, тоді охочих стати депутатом поменшало б і виборчий бюлетень покоротшав) і чи не слід було приділити організації всенародного волевиявлення більше часу та сил? Тоді, можливо, не було б таких довжелезних черг і величезної напруги на дільницях. І все ж це були перші суто пропорційні парламентські вибори — висновки на майбутнє є з чого робити.