Демони чи електродріт?

У селі Горохолине-Ліс, що на Франківщині, сталася справжня біда — згоріла дерев'яна церква. Вогнеборці не змогли врятувати сакральну споруду — вона згоріла дотла разом з усім начинням. Як розповіла «УМ» працівниця прес-служби Головного управління МінНС в Івано-Франківській області Богдана Засідко, винести вдалося із палаючої церкви лише два образи. Храм Пресвятої Богородиці, який побудували у 1943 році, можна було б врятувати.

Рішення є, грошей немає

Верховна Рада вчора внесла зміни в держбюджет на 2006 рік, пов'язані з соціальним захистом дітей війни. Як повідомляє «РroUA», закон передбачає, що діти війни будуть сплачувати житлово-комунальні послуги лише на 25 відсотків від загальної суми. Дана норма вводиться в дію з 1 січня.

Знову Дунай загуде...

На Дунаї знову почали днопоглиблювальні роботи. Як повідомили «УМ» у прес-службі Мінтрансу, на початку грудня було отримано необхідні для цього дозволи, і тепер на каналі «Дунай — Чорне море» знову гримить техніка. Розробники планують, що наприкінці грудня цього року — на початку січня 2006-го прохідна осадка на баровій частині суднового ходу буде доведена до рівня минулого року — 5 метрів. Підрядником, за результатами тендеру на виконання робіт за державні кошти, було визначено державне підприємство системи Мінтрансзв'язку «Устьдунайводшлях».

Пошук батьків відновлено...

Президент України Віктор Ющенко підписав закон, який вносить зміни до Сімейного кодексу України. Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави. Цим документом Віктор Ющенко вніс суттєві зміни в систему всиновлення українських дітей. По-перше, закон дозволив іноземцям усиновлювати маленьких українців (нагадаємо, Міносвіти ввело на це тимчасове «табу»). По-друге, тепер опікуватися всиновленням буде не Міністерство освіти та науки, як раніше, а Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту (що, вочевидь, видається більш логічним). Займатиметься відомство, як зазначає закон, соціальним захистом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, а також слідкуватиме за дотриманням законодавства про оформлення піклування і опіки над дітьми та усиновлення. Аби усунути неточності й суперечності у законодавстві, які виникли після створення Міністерства України у справах молоді і спорту, й був розроблений даний законопроект.

Життя як випробування

Життя як випробування

Цього дня, 3-го грудня, упродовж багатьох років світ відзначає Міжнародний день інвалідів. В Україні теж про нього згадають — така вже в нас традиція: згадувати про людей із фізичними вадами та особливими потребами «за протоколом» — у «призначений» день. А проте ці люди не потребують жалю чи промовистих акцій — вони, як і всі інші повноцінні громадяни, хочуть нормальних умов життя, гарну роботу, достойного ставлення з боку держави. Сьогодні, за даними Міністерства праці та соціальної політики, в Україні мешкає 2 мільйони 47 тисяч інвалідів, з них 153 тисячі — це діти віком до 18 років. І з кожним роком спостерігається тенденція до збільшення цієї цифри.

Фінка з хоботом

Днями в одному з найстаріших українських зоопарків, Миколаївському, зустрічали дорогу гостю — 30-річну африканську слониху Ванні. Тварина до цього часу мешкала у місті Ліето, в Фінляндії, але віднині тішитиме маленьких українців у Миколаївському зоопарку. Чекали на Ванні з нетерпінням: у нашому зоопарку африканська слониха Чанга вже 6 років поспіль жила самотою й дуже нудилася, адже слони — тварини сімейні. Тому український та фінський зоопарки, домовившись, вирішили врятувати своїх підопічних. Оскільки українські умови кращі, Ванні, яка теж була самітницею, вирушила у Миколаїв.

«Убивця» авіаносців на прилавку

Про продаж легендарного крейсера «Україна» говорять уже не один рік. От тільки далі розмов справа не просувається — вже 15 років цей «кораблик», найпотужніша зброя на воді, «убивця» авіаносців, сталевий велетень і головний біль влади за будь-яких часів, стоїть без роботи на рідному Миколаївському суднобудівному заводі імені 61 комунара. Однак новий уряд нині має серйозний намір продати крейсер: як повідомляє УНІАН, Кабінет Міністрів України доручив державній компанії «Укрспецекспорт» разом із Міністерством закордонних справ і Міністерством промислової політики провести до кінця року маркетингові дослідження з метою визначення потенційних покупців ракетного крейсера «Україна» та внести Міністерству оборони пропозиції щодо його реалізації.

Готуйте памперси!

Готуйте памперси!

Українці більше не бояться народжувати, і демографічна ситуація в країні покращується. Такий висновок робить нинішня влада, оперуючи статистикою щодо немовлят, які з'явилися на світ цього року, та оптимістичними прогнозами експертів. За словами міністра охорони здоров'я Миколи Поліщука, в Україні кількість вагітних, яких взято на облік у першому півріччі 2005 року, становить близько 206 тисяч осіб, а в другому півріччі їх уже зареєстровано більше 226 тисяч. За інформацією міністерства, у минулому році в Україні народилось 412 тисяч малюків, а у цьому році прогнозується, що буде народжено близько 440 тисяч.

Матусі, без паніки

Чергова інформаційна «качка» змусила чимало майбутніх мам замислитися. Днями інформаційні агентства начебто процитували віце-прем'єр-міністра України Миколу Томенка: мовляв, з наступного року виплата одноразової допомоги при народженні дитини тільки частково буде здійснюватися у грошовому еквіваленті. А решту суми видаватимуть одягом для дитини або продуктами харчування.

Море грошей

Чергову «порцію» соціальних змін видав днями «на-гора» віце-прем'єр-міністр Микола Томенко. Він повідомив, що з 1 січня розмір допомоги по догляду за дітьми до трьох років сягне 209 гривень (зараз же він складає, як повідомили «УМ» у Фонді соцстрахування з тимчасової втрати працездатності, 107,21 гривні). За словами головного гуманітарія країни, Кабінет Міністрів у проекті держбюджету наступного року ці кошти вже передбачив. Однак платитимуть «нові» гроші не всім: «декретні» будуть збільшені в залежності від доходів сім'ї. Відтак якщо родина малозабезпечена, то допомога становитиме 209 гривень, а якщо забезпечена — 107 гривень. Ще відтепер діти-сироти після закінчення школи отримуватимуть 761 гривню соціальної допомоги (раніше ця сума становила 85 гривень). До речі, збільшену майже удев'ятеро допомогу отримають і цьогорічні випускники сиротинцiв.