Знову винна «невістка»...

Президент України Віктор Ющенко, як уже писала «УМ», наклав вето на ухвалений Верховною Радою Житловий кодекс. На думку глави держави, основна інструкція для поселення настільки не відповідає діючому законодавству (Конституції України, Цивільному кодексі тощо), що парламенту слід розробити новий законопроект. Однак автори Житлового кодексу так не вважають, тому й звернулися із відповідною заявою до громадськості та Президента. За словами голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства та зв'язку Валерія Пустовойтенка, робота над Житловим кодексом тривала понад рік, працювало над ним чимало фахівців «в інтересах народу України», і під час розгляду були враховані практично всі зауваження і пропозиції.

Інструкція для поселення. Забраковано

Президент України Віктор Ющенко, скориставшись своїм правом на вето, повернув у парламент прийнятий Верховною Радою Житловий кодекс на доопрацювання, повідомляють «Українські новини». При цьому глава держави визнає: новий кодекс потрібен з огляду на перехід до ринкової економіки і сучасні стандарти життя. Однак Житловий кодекс у нинішньому варіанті, на думку гаранта основного закону країни, не відповідає положенням Конституції і не зовсім узгоджується із Цивільним кодексом, а також низкою соціальних законів.Тому Президент України пропонує парламенту розробити новий законопроект, який би цілком відповідав Конституції та сучасним потребам українців.

Обездолені, але не забуті

У сиротинцях не надто часто бувають свята. Однак іноді до інтернатів таки приїздять поважні гості з гостинцями: тоді діточок вихователі вбирають у найкращий одяг, вивчають з ними пісні та таночки, печуть короваї абощо — так зустрічають меценатів мало не в кожному дитячому будинку. Аби тільки вони їхали. Сирітський дім «Світанок», що в Березані на Київщині, нещодавно отримав нагоду привітати у своїх стінах представників Всеукраїнського об’єднання «За Україну! За Ющенка!» — більше десятка спонсорів, серед яких були й народні депутати України, представники Міністерства освіти та науки.

Комунізм на колесах

Комунізм на колесах

Київська влада таки не втрачає надії зареєструвати в Мін'юсті рішення про підвищення тарифів на проїзд у міському транспорті. Хоча Київське міське управління юстиції вже вдруге відмовилося реєструвати відповідне розпорядження столичної міськдержадміністрації. Навіть після того, як із 1 гривні ціну вдалося збити до 80 копійок.

Рейд-ралі — подорож із задоволенням і не без моралі

Рейд-ралі — подорож із задоволенням і не без моралі

В автоспорті, як не парадоксально, поруч ідуть великий, багатомільйонний бізнес з його неодмінними атрибутами — рекламою, менеджментом, конкуренцією і монополіями — та постійне «вибивання» нещасної суми для сплати стартового внеску, хронічна нестача коштів, а тому й учасників, надто в Україні. І все ж автоспорт у нас є. Який-не- який, все ж існує, навіть власних чемпіонів маємо, спонсорів, і змагання проводимо. Так, нещодавно в Києві відбувався «зліт» автомобільно-спортивної еліти України: Федерація автоспорту нагороджувала переможців національних чемпіонатів та Кубків з автомобільного спорту 2003 року. За офіційними даними, в першості України брало участь майже 30 екіпажів (навіть приїздили іноземні учасники), 6 команд. Транспортних пригод, на щастя, не було.

У нас — свій грип

Американські медики днями налякали світову громадськість своїми висновками: цьогоріч епідемія грипу буде найважчою за останні 30 років. Почнеться вона, мовляв, істотно раніше, ніж звичайно, і буде викликана вірусом, який зазнав мутації і проти якого можуть виявитися неефективними всі існуючі вакцини. Офіційний представник Центру контролю за захворюваністю США Джулі Гербердінг прогнозує, що тільки в Штатах захворювання уразить близько 150 тисяч осіб, повідомляє «Форум», з яких до 70 тисяч можуть померти від ускладнень, пов’язаних з грипом. На минулому тижні від грипу в Штатах вже померли 4 дитини, ще 4 — у Великобританії.

Банківські шедеври тепер доступні народу

Національний художній музей у Києві незабаром поповниться ще однією цінною колекцією. Та ще й якою — славнозвісним зібранням картин «Градобанку». Верховна Рада України ухвалила закон про передачу в державну власність колекції образотворчого мистецтва, що перебуває у заставі Національного банку АТ «Градобанк», і визнала її національним культурним надбанням. За закон, внесений членом фракції КПУ Валерією Заклунною-Мироненко, проголосували 307 народних депутатів з 436, повідомляє «Інтерфакс-Україна». Зібрання належитиме державній частині музейного фонду України з постійно зберігатиметься в Національному художньому музеї у Києві. Щоправда, колекція настільки велика, що розмістити її на існуючих площах музею неможливо. Тому спеціально для експозиції створять новий корпус — пропонується передбачити в держбюджеті-2004 кошти на його будівництво. А для відшкодування збитків Нацбанку від заборгованості АТ «Градобанк», яка виникне внаслідок виконання цього законопроекту, планується розробити механізм відшкодування збитків із держбюджету на період до кінця 2005 року.

Здали нерви...

Здали нерви...

Знову з Іраку надходять трагічні новини: у вівторок серед білого дня покінчив iз життям український миротворець капітан Олексій Бондаренко. 34-річний мешканець Запоріжжя був перекладачем з арабської мови відділу взаємодії 5-ї окремої механізованої бригади, призваний до лав Збройних сил України із запасу в серпні цього року. Олексій вкоротив собі віку пострілом із табельної зброї — пістолета Макарова. Це сталося на місці розташування наших миротворців — у провінції Васіт. Покійний залишив передсмертну записку, в якій просить не звинувачувати нікого у своїй смерті. Інших деталей трагедії військові досі не повідомляють. Це третя жертва серед наших миротворців у Іраку.

У Багдаді не все спокійно

Знову в Іраку пролилася українська кров — загинув наш миротворець. За повідомленням прес-служби Міністерства оборони України, кулеметник бронетранспортера, молодший сержант Сергій Суслов смертельно поранив себе внаслідок необережного поводження зі зброєю. Трагедія сталася пізно ввечері 11 листопада в місті Ель-Азізія іракської провінції Васіт. Сергій виконував завдання: охороняв банк разом із військовослужбовцями 5-ї окремої механізованої бригади багатонаціональної дивізії «Південь-Центр». Військовий прокурор, прикомандирований до українського контингенту, порушив кримінальну справу за фактом загибелі Сергія Суслова, триває слідство. Керівництво Міноборони тим часом висловлює співчуття рідним і близьким загиблого.
Це вже друга втрата українського миротворчого складу в Іраку.

Паша Корчака і його команда

Про організацію «За Україну! За Ющенка!» Паша Корчака дізнався від свого батька тиждень тому й одразу загорівся бажанням до неї долучитися. Пізніше хлопець розповість про неї однокласникам — так з десяток учнів 9-Б столичної школи №316 організували свій «тимурівський» рух. «Я цікавлюся політикою, — каже Паша. – І ще хочу щось змінити у нашій країні».