Сотня достойників

Певний час тернополян інтригували розміщені на вулицях міста «анонімні» білборди з пропозицією називати свої прізвища замість тих, хто не подобається у владі. І от днями на засіданні Тернопільського прес-клубу інтригу було розкрито — тут презентували проект під назвою «Народний праймеріз «100 кращих тернополян».

Мама-сутенерка

Більше року тривали розслідування та судовий процес по кримінальній справі, яка шокувала навіть бувалих експертів-криміналістів. Адже події, що розгорталися в одній із сільських родин у Збаразькому районі Тернопільщини, потягнуть на сценарій психологічного фільму жахів. Головні герої — психічно неврівноважена мати-садистка, батько-пияк, їхня 19-річна донька зі своїм «нареченим»-рецидивістом та молодша, 12-річна дівчинка, якій довелося в рідному домі пережити справжні тортури.

Ставка на став

Ставка на став

Одна з головних «родзинок» Тернополя — це його став у самому центрі площею понад 300 гектарів. Безперечно, що це найкрасивіша частина обласного центру і цікавий туристичний об’єкт. Але потенціал самого водного плеса досі ніколи не був задіяний належним чином. Схоже, що місцева влада вирішила виправити таку ситуацію, взявшись за реалізацію проекту «Водна арена «Тернопіль».

Ех, яблучко, куди котишся?

Ех, яблучко, куди  котишся?

У ситуації, коли Росія грюкнула перед українськими виробниками сільськогосподарської продукції дверима, гострої актуальності набуло освоєння альтернативних ринків. Передусім — євросоюзівського, облаштування на якому є частиною інтеграції України в європейське співтовариство.

Закодована пам’ять

Винайдена японцями і давно апробована в Європі та США технологія QR-кодів нарешті дісталася й до «файного міста». Як повідомив журналістам начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека, для початку такі коди незабаром будуть нанесені на 20 найвизначніших історичних та архітектурних пам’яток обласного центру (зокрема, будівлю Тернопільського замку, Архiкатедральний собор, пам’ятник зірці світової опери Соломії Крушельницькій тощо), відтак з’являться і на всіх більш-менш цінних для ознайомлення об’єктах.

Не сиди під кабінетом

Не так давно «УМ» повідомляла про встановлення в лікувальних закладах Тернополя банкоматів для забезпечення прозорості сплати так званих благодійних внесків. І ось — чергова новація в тернопільській медицині, спроби введення якої, проте, вже робилися кілька років тому.

Їх залишалось лише троє

Наступний, 2015-й, рік у Тернопільській області оголошено Роком повстанської звитяги. Таке рішення ухвалили депутати Тернопільської обласної ради на честь 55-річниці неабиякої історичної події. А саме — бою вояків Української повстанської армії під селом Шумляни Підгаєцького району, який відбувся 14 квітня...1960 року!

Привиди захвилювалися

Привиди захвилювалися

Тернопільське регіональне відділення Фонду держмайна України оприлюднило інформацію про можливість здачі в оренду чотирьох незвичайних споруд. Двох старовинних замків — у селах Сидорів Гусятинського та Висічка Борщівського районів, та двох релігійних споруд, збудованих ще у п’ятнадцятому столітті — єврейської синагоги в райцентрі Гусятин та католицького костелу в Залізцях Зборівського району.

Не їж. Відчуй. Молись

Річницю трагедії Голодомору, окрім загальних, у Тернополі відзначили ще й двома особливими акціями. Так, група членів молодіжної організації «Пласт» провела ніч у камері колишньої тюрми-катівні КДБ (зараз там відомий тернопільський Музей політв’язнів, тож усе збережено точно, як було колись).

День народження «буржуйки»

У Тернополі «поставили на конвеєр» ще одну річ, дуже потрібну нашим бійцям на сході України з настанням холодів, — мобільні горизонтальні пічки-«буржуйки», аналогів яким, можливо, немає ніде у світі ( зазвичай опалювальні пристрої такого роду є вертикальними).