Тиловий бунт

Тиловий бунт

«УМ» уже писала про проблеми мобілізації на Тернопільщині, в результаті яких план її шостої хвилі не виконано навіть на 10 відсотків, а майже 30 тисяч потенційних призовників навіть не можуть знайти, щоб вручити повістки. Відтак з’явилися і нові специфічні труднощi — в районах почалися... «бабські бунти».

Ганьба патріотів

Дещо парадоксально, але факт — на Тернопільщині, яка вважається одним iз найпатріотичніших регіонів, тривають проблеми з мобілізацією. От і план шостої черги, як повідомив журналістам військовий комісар Тернопільського обласного військкомату Володимир Катинський, виконано лише на...

Розваги в храмі

В одному з найбільших і найшанованіших храмів Тернополя — Архiкафедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці — розпочалися... веселі канікули. Точніше — «Веселі канікули з Богом», саме так називаються дитячо-юнацькі християнські літні табори, що їх організовує при своїх парафіях Українська греко-католицька церква.

«Бандерівський» камуфляж

На тернопільському ВАТ «Текстерно» ( колишньому бавовняному комбінаті) налагоджено випуск особливої камуфляжної тканини для пошиття військової форми. Стовідсотково натуральна і дуже міцна, її обробляють таким чином, що і воду вона відштовхує, і до загорання стійка — якраз те, що потрібно сьогодні бійцям у складних польових умовах АТО.

Молитва матерів

Молитва матерів

Майже тисяча матерів із різних областей України пройшли пішки понад півсотні кілометрів із Тернополя до славнозвісного Марійського духовного центру у Зарваниці. Вони подолали цей шлях, аби долучитися до особливої безперервної молитви за мир і спокій на нашій землі, а також добру долю для своїх та всіх українських дітей.

Чи буде Барна керувати гарно?

Аж чотири з половиною місяця шукали гідного кандидата на посаду голови Тернопільської облдержадміністрації після того, як подав у відставку (внаслідок програшу його партії на парламентських виборах) «свободівець» Олег Сиротюк. І ось нарешті наприкінці минулого тижня Президент Петро Порошенко представив у Тернополі нового очільника ОДА — нардепа-списочника від власної партії Степана Барну.

Нас б’ють — ми літаєм!

Нас б’ють — ми літаєм!

Цікавий проект для любителів політати започатковано на базі Національного природного парку «Кременецькі гори» в однойменному Кременецькому районі Тернопільщини. Тут планують облаштувати офіційний всеукраїнський парадром (наразі такого в державі немає) і повноцінний кластер для парапланеристів, де, за словами голови Кременецької райдержадміністрації Віталія Ткачука, в радіусі кількох кілометрів було б облаштовано кілька впорядкованих стартів під різні напрямки вітру та школу для всіх любителів «пташиних польотів».

Сотня достойників

Певний час тернополян інтригували розміщені на вулицях міста «анонімні» білборди з пропозицією називати свої прізвища замість тих, хто не подобається у владі. І от днями на засіданні Тернопільського прес-клубу інтригу було розкрито — тут презентували проект під назвою «Народний праймеріз «100 кращих тернополян».

Мама-сутенерка

Більше року тривали розслідування та судовий процес по кримінальній справі, яка шокувала навіть бувалих експертів-криміналістів. Адже події, що розгорталися в одній із сільських родин у Збаразькому районі Тернопільщини, потягнуть на сценарій психологічного фільму жахів. Головні герої — психічно неврівноважена мати-садистка, батько-пияк, їхня 19-річна донька зі своїм «нареченим»-рецидивістом та молодша, 12-річна дівчинка, якій довелося в рідному домі пережити справжні тортури.

Ставка на став

Ставка на став

Одна з головних «родзинок» Тернополя — це його став у самому центрі площею понад 300 гектарів. Безперечно, що це найкрасивіша частина обласного центру і цікавий туристичний об’єкт. Але потенціал самого водного плеса досі ніколи не був задіяний належним чином. Схоже, що місцева влада вирішила виправити таку ситуацію, взявшись за реалізацію проекту «Водна арена «Тернопіль».