«Підвішений» літак

«Підвішений» літак

Поки в столиці, відповідно до квітневого закону про декомунізацію, лише збираються ліквідувати понад сотню пам’ятників і пам’ятних знаків, у Тернополі в цій справі вже планують поставити жирну крапку. Леніна тут знесли ще на початку 90-х, iз танками, гарматами і таким іншим теж давно «розправилися».

Європа нас зігріє?

Острах перед наближенням зими, коли знову невідомо, що буде з газом, дещо розсіявся в тернополян після інформації, що в теплопостачанні міста нарешті-таки розпочнуться реальні реформи. Ще у 2011-му Тернопільська міська рада виграла грант Європейського банку реконструкції та розвитку, спрямований на реконструкцію теплопостачання та вдосконалення роботи житлово-комунального господарства.

Дитині-воїну

Дитині-воїну

Одним із заходів, приурочених до Дня міста, стало відкриття в тернопільському гідропарку «Топільче» незвичайного пам’ятника. Його встановили на честь вбитого у військово-політичних «розборках» 1943 року тернополянина Мирослава Луцишина. Народженому в 1908-му, на час загибелі йому було лише 35, однак на постаменті зазначено зовсім не дати народження й смерті.

Тиловий бунт

Тиловий бунт

«УМ» уже писала про проблеми мобілізації на Тернопільщині, в результаті яких план її шостої хвилі не виконано навіть на 10 відсотків, а майже 30 тисяч потенційних призовників навіть не можуть знайти, щоб вручити повістки. Відтак з’явилися і нові специфічні труднощi — в районах почалися... «бабські бунти».

Ганьба патріотів

Дещо парадоксально, але факт — на Тернопільщині, яка вважається одним iз найпатріотичніших регіонів, тривають проблеми з мобілізацією. От і план шостої черги, як повідомив журналістам військовий комісар Тернопільського обласного військкомату Володимир Катинський, виконано лише на...

Розваги в храмі

В одному з найбільших і найшанованіших храмів Тернополя — Архiкафедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці — розпочалися... веселі канікули. Точніше — «Веселі канікули з Богом», саме так називаються дитячо-юнацькі християнські літні табори, що їх організовує при своїх парафіях Українська греко-католицька церква.

«Бандерівський» камуфляж

На тернопільському ВАТ «Текстерно» ( колишньому бавовняному комбінаті) налагоджено випуск особливої камуфляжної тканини для пошиття військової форми. Стовідсотково натуральна і дуже міцна, її обробляють таким чином, що і воду вона відштовхує, і до загорання стійка — якраз те, що потрібно сьогодні бійцям у складних польових умовах АТО.

Молитва матерів

Молитва матерів

Майже тисяча матерів із різних областей України пройшли пішки понад півсотні кілометрів із Тернополя до славнозвісного Марійського духовного центру у Зарваниці. Вони подолали цей шлях, аби долучитися до особливої безперервної молитви за мир і спокій на нашій землі, а також добру долю для своїх та всіх українських дітей.

Чи буде Барна керувати гарно?

Аж чотири з половиною місяця шукали гідного кандидата на посаду голови Тернопільської облдержадміністрації після того, як подав у відставку (внаслідок програшу його партії на парламентських виборах) «свободівець» Олег Сиротюк. І ось нарешті наприкінці минулого тижня Президент Петро Порошенко представив у Тернополі нового очільника ОДА — нардепа-списочника від власної партії Степана Барну.

Нас б’ють — ми літаєм!

Нас б’ють — ми літаєм!

Цікавий проект для любителів політати започатковано на базі Національного природного парку «Кременецькі гори» в однойменному Кременецькому районі Тернопільщини. Тут планують облаштувати офіційний всеукраїнський парадром (наразі такого в державі немає) і повноцінний кластер для парапланеристів, де, за словами голови Кременецької райдержадміністрації Віталія Ткачука, в радіусі кількох кілометрів було б облаштовано кілька впорядкованих стартів під різні напрямки вітру та школу для всіх любителів «пташиних польотів».