Ех, яблучко, куди котишся?

Ех, яблучко, куди  котишся?

У ситуації, коли Росія грюкнула перед українськими виробниками сільськогосподарської продукції дверима, гострої актуальності набуло освоєння альтернативних ринків. Передусім — євросоюзівського, облаштування на якому є частиною інтеграції України в європейське співтовариство.

Закодована пам’ять

Винайдена японцями і давно апробована в Європі та США технологія QR-кодів нарешті дісталася й до «файного міста». Як повідомив журналістам начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека, для початку такі коди незабаром будуть нанесені на 20 найвизначніших історичних та архітектурних пам’яток обласного центру (зокрема, будівлю Тернопільського замку, Архiкатедральний собор, пам’ятник зірці світової опери Соломії Крушельницькій тощо), відтак з’являться і на всіх більш-менш цінних для ознайомлення об’єктах.

Не сиди під кабінетом

Не так давно «УМ» повідомляла про встановлення в лікувальних закладах Тернополя банкоматів для забезпечення прозорості сплати так званих благодійних внесків. І ось — чергова новація в тернопільській медицині, спроби введення якої, проте, вже робилися кілька років тому.

Їх залишалось лише троє

Наступний, 2015-й, рік у Тернопільській області оголошено Роком повстанської звитяги. Таке рішення ухвалили депутати Тернопільської обласної ради на честь 55-річниці неабиякої історичної події. А саме — бою вояків Української повстанської армії під селом Шумляни Підгаєцького району, який відбувся 14 квітня...1960 року!

Привиди захвилювалися

Привиди захвилювалися

Тернопільське регіональне відділення Фонду держмайна України оприлюднило інформацію про можливість здачі в оренду чотирьох незвичайних споруд. Двох старовинних замків — у селах Сидорів Гусятинського та Висічка Борщівського районів, та двох релігійних споруд, збудованих ще у п’ятнадцятому столітті — єврейської синагоги в райцентрі Гусятин та католицького костелу в Залізцях Зборівського району.

Не їж. Відчуй. Молись

Річницю трагедії Голодомору, окрім загальних, у Тернополі відзначили ще й двома особливими акціями. Так, група членів молодіжної організації «Пласт» провела ніч у камері колишньої тюрми-катівні КДБ (зараз там відомий тернопільський Музей політв’язнів, тож усе збережено точно, як було колись).

День народження «буржуйки»

У Тернополі «поставили на конвеєр» ще одну річ, дуже потрібну нашим бійцям на сході України з настанням холодів, — мобільні горизонтальні пічки-«буржуйки», аналогів яким, можливо, немає ніде у світі ( зазвичай опалювальні пристрої такого роду є вертикальними).

Крізь терни до зірок

Крізь терни до зірок

Проект громадської організації «Українська мрія» так і називається — «Тернопільський планетарій». А базою для нього став нещодавно створений музей історії астрономії, де всі бажаючі можуть дізнатися про зародження і розвиток цієї цікавої науки, побачити глобуси зоряного неба та окремих планет, моделі космічних кораблів тощо.

Де півень на три держави піяв

В історії з географією — свої стосунки. Тож до ще вчора мало кому відомого містечка завтра може бути прикута увага всього світу, а ціла величезна могутня держава з часом взагалі безслідно зникає з карти. Або ось тисячі населених пунктів, які хоч нікуди за сотні років свого існування з географічної мапи не дівалися, але історична значимість їх змінилася кардинально.

НІЖне втручання

У Тернополі створено лабораторію з виготовлення унікальних апаратів для пересадки шкіри при опіках та наскрізних кульових пораненнях, гостро необхідних сьогодні в українських військових госпіталях. Придумав і створив пристрій під назвою «Дерматом» тернопільський лікар-хірург, кандидат медичних наук Андрій Ковальчук.