Привиди захвилювалися

Привиди захвилювалися

Тернопільське регіональне відділення Фонду держмайна України оприлюднило інформацію про можливість здачі в оренду чотирьох незвичайних споруд. Двох старовинних замків — у селах Сидорів Гусятинського та Висічка Борщівського районів, та двох релігійних споруд, збудованих ще у п’ятнадцятому столітті — єврейської синагоги в райцентрі Гусятин та католицького костелу в Залізцях Зборівського району.

Не їж. Відчуй. Молись

Річницю трагедії Голодомору, окрім загальних, у Тернополі відзначили ще й двома особливими акціями. Так, група членів молодіжної організації «Пласт» провела ніч у камері колишньої тюрми-катівні КДБ (зараз там відомий тернопільський Музей політв’язнів, тож усе збережено точно, як було колись).

День народження «буржуйки»

У Тернополі «поставили на конвеєр» ще одну річ, дуже потрібну нашим бійцям на сході України з настанням холодів, — мобільні горизонтальні пічки-«буржуйки», аналогів яким, можливо, немає ніде у світі ( зазвичай опалювальні пристрої такого роду є вертикальними).

Крізь терни до зірок

Крізь терни до зірок

Проект громадської організації «Українська мрія» так і називається — «Тернопільський планетарій». А базою для нього став нещодавно створений музей історії астрономії, де всі бажаючі можуть дізнатися про зародження і розвиток цієї цікавої науки, побачити глобуси зоряного неба та окремих планет, моделі космічних кораблів тощо.

Де півень на три держави піяв

В історії з географією — свої стосунки. Тож до ще вчора мало кому відомого містечка завтра може бути прикута увага всього світу, а ціла величезна могутня держава з часом взагалі безслідно зникає з карти. Або ось тисячі населених пунктів, які хоч нікуди за сотні років свого існування з географічної мапи не дівалися, але історична значимість їх змінилася кардинально.

НІЖне втручання

У Тернополі створено лабораторію з виготовлення унікальних апаратів для пересадки шкіри при опіках та наскрізних кульових пораненнях, гостро необхідних сьогодні в українських військових госпіталях. Придумав і створив пристрій під назвою «Дерматом» тернопільський лікар-хірург, кандидат медичних наук Андрій Ковальчук.

Вечори Мельпомени

Учора у Тернополі розпочався унікальний — саме такого немає більше ніде в Україні — і вже традиційний фестиваль «Тернопільські театральні вечори». Як відомо, саме так називався перший український стаціонарний театр у Тернополі, заснований славнозвісним Лесем Курбасом майже століття тому.

Оце так нахімічив

Незвичайного «майстра-самоучку» затримали у Тернополі співробітники відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків облуправління міліції. Прибутки від законного підприємництва 31-річного мешканця Тернопільського району, очевидно, не задовольняли, тож він налагодив незаконний, та ще й який.

Народнi месники

На Тернопільщині створено перший «офіційний» партизанський загін. І не випадково з’явився такий саме в Бережанському районі, де історично завжди були дуже сильні патріотичні настрої і є великий досвід визвольної боротьби в минулому.

Файне-«вайфайне»

Два роки тому міська рада файного міста Тернопiль разом iз комунальним підприємством «Тернопіль Інтеравіа» забезпечили бездротовим безкоштовним інтернетом усі парки обласного центру. Незабаром же Wi-Fi, схоже, охопить і всі вулиці мiста, якими ходять тролейбуси, оскiльки за «інтернетизацію» своїх машин узялося комунальне підприємство «Тернопільелектротранс».