Крізь терни до зірок

Крізь терни до зірок

Проект громадської організації «Українська мрія» так і називається — «Тернопільський планетарій». А базою для нього став нещодавно створений музей історії астрономії, де всі бажаючі можуть дізнатися про зародження і розвиток цієї цікавої науки, побачити глобуси зоряного неба та окремих планет, моделі космічних кораблів тощо.

Де півень на три держави піяв

В історії з географією — свої стосунки. Тож до ще вчора мало кому відомого містечка завтра може бути прикута увага всього світу, а ціла величезна могутня держава з часом взагалі безслідно зникає з карти. Або ось тисячі населених пунктів, які хоч нікуди за сотні років свого існування з географічної мапи не дівалися, але історична значимість їх змінилася кардинально.

НІЖне втручання

У Тернополі створено лабораторію з виготовлення унікальних апаратів для пересадки шкіри при опіках та наскрізних кульових пораненнях, гостро необхідних сьогодні в українських військових госпіталях. Придумав і створив пристрій під назвою «Дерматом» тернопільський лікар-хірург, кандидат медичних наук Андрій Ковальчук.

Вечори Мельпомени

Учора у Тернополі розпочався унікальний — саме такого немає більше ніде в Україні — і вже традиційний фестиваль «Тернопільські театральні вечори». Як відомо, саме так називався перший український стаціонарний театр у Тернополі, заснований славнозвісним Лесем Курбасом майже століття тому.

Оце так нахімічив

Незвичайного «майстра-самоучку» затримали у Тернополі співробітники відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків облуправління міліції. Прибутки від законного підприємництва 31-річного мешканця Тернопільського району, очевидно, не задовольняли, тож він налагодив незаконний, та ще й який.

Народнi месники

На Тернопільщині створено перший «офіційний» партизанський загін. І не випадково з’явився такий саме в Бережанському районі, де історично завжди були дуже сильні патріотичні настрої і є великий досвід визвольної боротьби в минулому.

Файне-«вайфайне»

Два роки тому міська рада файного міста Тернопiль разом iз комунальним підприємством «Тернопіль Інтеравіа» забезпечили бездротовим безкоштовним інтернетом усі парки обласного центру. Незабаром же Wi-Fi, схоже, охопить і всі вулиці мiста, якими ходять тролейбуси, оскiльки за «інтернетизацію» своїх машин узялося комунальне підприємство «Тернопільелектротранс».

Бронзове дерево лемків

Бронзове дерево лемків

Із нагоди 70-річчя з часу примусового виселення українців із їхніх історичних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя у Тернополі відбулося урочисте відкриття пам’ятника жертвам депортації в сорокові роки минулого століття. Таке рішення було прийнято з ініціативи Всеукраїнського товариства «Лемківщина» ще десять років тому, стільки ж часу простояв у сквері біля вулиці Січових Стрільців у центрі міста і відповідний пам’ятний знак.

Щастя за гривню п’ятдесят

Сьогодні, коли суспільству як ніколи потрібні позитивні емоції, в Тернополі запустили оригінальний проект — містом почав курсувати «Тролейбус щастя». У його салоні звучать веселі пісні й приємна музика в живому виконанні, а сам він прикрашений різноманітними виробами ручної роботи, дитячими малюнками та аркушами з цитатами про щастя.

«Ядро», породжене Майданом

У Тернополі створено небувалу досі структуру — Об’єднання заради громади «Ядро». Серед її засновників, зокрема, такі громадські організації, як «Самооборона Майдану Тернопільщини», «Автомайдан Тернопіль», «Рада бізнесу Тернопілля», «Тернопільська правозахисна група», «Громадський люстраційний комітет».