Пересолене Солотвине стало джерелом потенційної екологічної катастрофи

Пересолене Солотвине стало джерелом потенційної екологічної катастрофи

У липні в селищі Солотвине почала працювати експертна місія Євросоюзу, яка оцінює загрози і ризики, що склалися на території зупиненого держпідприємства.

Зернові рекорди

Як і прогнозувалося, зерновий експорт з України таки перевершив усі попередні рекорди. З 1 липня розпочався новий маркетинговий рік 2016/2017, за попередніми підсумками завершеного періоду обсяги експорту зернових культур становлять 39 мільйонів 415 тисяч тонн.

«Застовпити» цікаві ринки

Готовність України збільшувати обсяги продовольчого експорту до Ірану і співпрацювати у галузі сільського господарства, тваринництва та органічного виробництва озвучив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий на зустрічі з делегацією Ісламської Республіки Іран.

Наша риба впіймала шхуну

Наша риба впіймала шхуну

Апеляційний суд Одеси минулого тижня виніс остаточне рішення про конфіскацію на користь нашої держави турецької рибопромислової шхуни ZOR та близько п’ятнадцяти кілометрів сіток — знаряддя лову. Шхуна назавжди залишається в Україні.

Соняшникове лідерство

У майбутньому 2016-2017 маркетинговому році наша країна збереже за собою лідерські позиції у світовій торгівлі соняшниковою олією. Частку України міністерство сільського господарства США (USDA) прогнозує на цей період на рівні 56 відсотків.

Рибка ловиться, закони пишуться

З січня по березень поточного року виловлено 11,9 тисячі тонн водних біоресурсів у водоймах України. Це на 49,4 відсотка більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року, повідомив голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Лісову «посівну» завершено

Окрім оновлення існуючих, лісництва зайняли молоденькими саджанцями й 2,1 тис. га нових площ. Як повідомила перший заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич під час робочого візиту на Чернігівщину, за умов належного фінансування загалом цього року передбачено садіння і висівання лісу на 32 тисячах гектарів. З них 4 тисячі — нові ліси.

Чому повернулася сибірка

Раніше за це відповідали державні ветлікарі. Тепер же відповідальність, так само як і за щеплення тварин, повністю покладена на їх власників. Однак хвороби, які останнім часом почали поширюватися Україною — африканська чума свиней (АЧС), сибірка, підозри на сальмонелу в яйцях — результат легковажності до заходів, які зобов’язана проводити держава.

Рахуємо по весні

Рахуємо по весні

Посівна кампанія в розпалі. Засіяти сільськогосподарськими культурами в усіх категоріях господарств під урожай 2016 року планують 26,7 мільйона гектарів, як і торік. 55 відсотків у структурі посівних площ складуть зернові. Посуха минулої осені спровокувала недосів мільйона гектарів озимини, який аграрії спробують компенсувати ярими.