Насіємо конопель!

Насіємо конопель!

Занепад коноплярства спостерігався протягом усього періоду незалежності України. Оголошена ще за Союзу боротьба з наркоманією набула гротескного змісту: коноплі почали вирощувати саме любителі «канабісу». Тим часом культивування цієї культури для потреб легкої промисловості та медицини звелося нанівець.

«Молочка» змінює асортимент

«Молочка» змінює асортимент

Аналітична служба компанії Dykun дослідила динаміку змін на ринках збуту молочної продукції. Виявилося, що протягом восьми місяців поточного року зменшилося виробництво всіх молочних продуктів, окрім сичужних та плавлених сирів.

Пийте, діти, молоко!

Виконання такої програми позитивно вплине на стан здоров’я дітей та суттєво розширить можливості вітчизняного виробництва молока, вважає директор Департаменту продовольства МінАПК Дмитро Шульмейстер.

60 відсотків відкритості

Держгеокадастр у рамках реформування системи земельних відносин iз 6 жовтня відкрив в інтернет-мережі вільний доступ до реєстру власників земельних ділянок. Окрім того, запускається онлайн-послуга замовлення виписки про нормативно-грошову оцінку землі.

На перше — десерт

Азія стала основним експортним ринком для аграрної продукції українського виробництва: за сім місяців нинішнього року держави цього континенту закупили її на 3,7 млрд. доларів США. Одним з основних ринків збуту став Китай. За ті самі сім місяців українські аграрії до Китаю експортували товару більше, ніж за весь минулий рік: на 889,7 мільйона доларів США.

Ресурси майбутнього урожаю

Ресурси майбутнього урожаю

На полях удень і вночі не припиняється робота: підоспіли пізні зернові, достигла кукурудза, закладають нові посіви озимини на майбутній рік. За інформацією директора департаменту землеробства та технічної політики Мінагрополітики Володимира Топчія, під урожай 2016 року в усіх категоріях господарств озимі зернові прогнозується висіяти на 7,4 мільйона га. Минулого року мали 8,97 мільйона.

Агрохолдинги у цифрах

Агрохолдинги у цифрах

У 2014 році на тлі проблем економічного і геополітичного характеру тенденція до скорочення земельного банку, що перебуває під контролем великих аграрних компаній, тривала. Як констатують експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», частка агрохолдингів у загальному землекористуванні сільськогосподарських підприємств торік зменшилася на чверть мільйона гектарів — до 26,7 відсотка.

Добре управління — у доброго господаря

Добре управління — у доброго господаря

Проект «Ініціатива участі зацікавлених сторін на місцевому рівні у реформуванні земельних відносин та розвитку сільських територій» кілька пристоличних сільських общин реалізували за підтримки уряду Нідерландів. З Оленою Пашун, головою Томашівської сільради Фастівського району, учасницею проекту, говоримо про готовність громад брати на себе відповідальність за розвиток села, про найболючіші проблеми та висновки, зроблені після участі в проекті.

Елеватор — з кооперативних інвестицій

Про серйозність наміру заявили у Дніпропетровській облдержадміністрації, анонсуючи початок будівельних робіт ТОВ «Перший кооперативний елеватор» на цьому тижні. Очікується, що вже у жовтні запрацює перша черга елеватора.