Агрохолдинги у цифрах

Агрохолдинги у цифрах

У 2014 році на тлі проблем економічного і геополітичного характеру тенденція до скорочення земельного банку, що перебуває під контролем великих аграрних компаній, тривала. Як констатують експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», частка агрохолдингів у загальному землекористуванні сільськогосподарських підприємств торік зменшилася на чверть мільйона гектарів — до 26,7 відсотка.

Добре управління — у доброго господаря

Добре управління — у доброго господаря

Проект «Ініціатива участі зацікавлених сторін на місцевому рівні у реформуванні земельних відносин та розвитку сільських територій» кілька пристоличних сільських общин реалізували за підтримки уряду Нідерландів. З Оленою Пашун, головою Томашівської сільради Фастівського району, учасницею проекту, говоримо про готовність громад брати на себе відповідальність за розвиток села, про найболючіші проблеми та висновки, зроблені після участі в проекті.

Елеватор — з кооперативних інвестицій

Про серйозність наміру заявили у Дніпропетровській облдержадміністрації, анонсуючи початок будівельних робіт ТОВ «Перший кооперативний елеватор» на цьому тижні. Очікується, що вже у жовтні запрацює перша черга елеватора.

Оренду — до спільного знаменника

Оренду — до спільного знаменника

«Ринок оренди землі має працювати за світовими стандартами», — вважає міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко. Цю тезу він озвучив під час фокус-зустрічі з представниками бізнесу, яку організувала Американська торгова палата в Україні.

У корови на язиці

На заняттях на тему «Корми та кормовиробництво» провідний американський фахівець iз годівлі доктор Лоуренс Джонс з American Farm Produkts розповів слухачам про годівлю молочної худоби, нові можливості лабораторних аналізів кормів, значення трьох різних груп молочних бактерій для заготівлі корму та недопущення втрати сухої речовини в кормах. Дейл Морс, представник компанії Agronomics Ltd, поділився досвідом застосування інокулянтів для консервації кормів.

Зерно по осені рахуємо

Зернові та зернобобові культури на 17 жовтня обмолотили на площі — 12,7 млн. га (86%) при врожайності 39,7 ц/га (у 2013 р. — 35,9 ц/га). Намолочено 50,4 млн. тонн зерна, в тому числі: кукурудзи — 14,0 млн. тонн, гречки — 180 тис. тонн, проса — 182 тис. тонн.

Підтягнись, агрохолдинг!

Дослідження «Найбільші агрохолдинги України 2014», проведене агенцією AgriSurve, виявило, що урожайність зернових культур в агрохолдингах минулого року перевищила середньоукраїнський показник на 48%. У розрізі культур урожайність пшениці в агрохолдигах склала 41,8 ц/га, кукурудзи — 78,2 ц/га та ячменю — 30,6 ц/га.