«Гонорар» за ключ від кімнати

Співробітники обласного Управління з боротьби з оргзлочинністю затримали двох міських посадовців, які опікувалися питаннями обліку та розподілу житла. Їх обґрунтовано підозрюють в отриманні хабарів за «сприяння» у приватизації кімнат у гуртожитках. Факт вимагання та отримання «гонорарів» одним із затриманих зафіксували записуючі пристрої. Чиновник ділився зі ще одним подільником. За неофіційною інформацією, одним із затриманих є депутат Кременчуцької міськради від провладної партії.

«Гальмівний шлях» із Росії

«Гальмівний шлях» із Росії

Вiдучора Кременчуцький сталеливарний завод, на якому працює понад 5 тисяч людей, призупиняє свою роботу. Причиною вимушеного «гальмування» виробництва стало призупинення дії сертифіката відповідності на його продукцію (зокрема, йдеться про бічні рами візків вантажних вагонів) російською державною установою «Реєстр сертифікації на федеральному залізничному транспорті». Оскільки саме ці вироби є однією з основних складових виробництва, то підприємство, яке зорієнтоване на забезпечення своїм литвом виробників вагонів (їх, у свою чергу, постачають, в основному, до Росії), змушене було відвантажувати їх на склад.

«Караван» у степах України

Інженери та конструктори публічного акціонерного товариства «АвтоКрАЗ» презентували ще одну новинку — автопоїзд–зерновоз КрАЗ–«Караван». До його складу увійшли автомобіль–самоскид КрАЗ–6230С4–330 і такий же причеп КрАЗ–А261С3 із загальним об’ємом самоскидних платформ 60 кубометрів.

«Лимони» з доважком

«Лимони» з доважком

Позавчора на зустрічі з членами громадської ради при Полтавському міськвиконкомі новообраний народний депутат по округу №144 Сергій Каплін, котрий балотувався від партії «УДАР», заявив, що за входження до владної більшості у новому парламенті йому пропонували 5 мільйонів доларів.

Холодний душ для мінералки

Холодний душ для мінералки

Майже двогодинне засідання колегії суддів Апеляційного суду Полтавської області за скаргою генерального директора ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод» Валерія Сенька, що завершилося позавчора ввечері, тривало під гучний акомпанемент близько півсотні його працівників — вони скандували «Руки геть від заводу!», торохтіли порожніми пластиковими пляшками з–під «рідної» води і вимагали «свободи» для свого керівника. Хоча сам він перебував у цей час у столиці Грузії, куди відбув у службове відрядження ще 26 листопада, фактично відразу після того, як по телефону дізнався про дату судового засідання в Полтаві. Як пояснив суду адвокат пана Сенька, акціонери компанії IDS Group Ukraine, до складу якої входять три потужні вітчизняні виробники мінвод: Миргородський, Моршинський і Трускавецький заводи, — викликали у Тбілісі, де розташований її «материнський» офіс, топ–менеджерів згаданих підприємств, щоб виробити стратегію захисту від «наїзду» на їхній холдинг.

«Привіт» із Тель–Авіва

«Вищий пілотаж» зі спустошування чужих банківських карток продемонстрували двоє мешканців Черкащини 35–36 років у кількох сусідніх областях і навіть за кордоном. «Вирахували» їх співробітники сектору боротьби з кіберзлочинністю обласної міліції. Але сталося це вже після того, як протягом 2011—2012 років згадані «специ» з комп’ютерного програмування встигли добряче «почистити» чужі банківські картки за найсучаснішими злодійськими технологіями.

«Зайва» школа

«Зайва» школа

Днями, поспішаючи на сесію Кременчуцької міської ради, депутати мимоволі згадували власні шкільні роки. Адже з динаміків біля входу в мерію лунали шкільні пісні, які зазвичай крутять на Першовересень. Однак атмосфера зовсім не налаштовувала на ностальгійні сентименти. Близько двохсот учасників «озвученого» в такий спосіб пікетування цитаделі міської влади зібралися там під гаслом «Залиште нашу школу дітям». Батьки учнів і небайдужі кременчужани тримали в руках і набагато дошкульніші гасла.. Що ж розбурхало емоції?

Повернення в отчий храм

У грудні виповнюється 290 років із дня наро­дження цього видатного духовного подвижника, а в листопаді 1794 року він відійшов у вічність. Тож на малій батьківщині Паїсія Величковського, у Полтаві, влаштували дводенні урочистості зі вшанування пам’яті святого, на які прибув Патріарх Київський і всієї України–Русi Філарет. Спершу він освятив виставкову залу Духовно–культурного центру ім. Паїсія Величковського у відновленому Свято–Успенському кафедральному соборі УПЦ Київського патріархату, оглянув експоновану там виставку «Православна ікона ХVІІІ–ХІХ століть», очолив вечірнє святкове богослужіння у згаданому храмі.

«Лимонка» на кухні

Днями у помешканні 49–річного слюсаря одного з полтавських підприємств правоохоронці виявили арсенал зброї, яким можна «упакувати» щонайменше армійський взвод. Один лише перелік знайденого під час санкціонованого обшуку вражає: 2 автомати, карабін, 22 пістолети різних модифікацій, 37 одиниць обрізів, рушниць і стволів до них, 3,5 кілограма вибухівки, електродетонатори, гранати, мінометні міни, кулеметна стрічка з набоями, а також понад тисячу набоїв різного калібру та кілька десятків запчастин до вогнепальної зброї. Цей грізний «букет» доповнювало ще й обладнання для ремонту та переобладнання зброї, зокрема й зі спортивної та травматичної на бойову.