Скупати... динозавра

«Оновлені» платіжки від комунального підприємства «Полтававодоканал» неабияк «потішили» ба­гатьох мешканців обласного центру, котрі вже за січень нинішнього року мусять сплачувати за послуги водопостачання та водовідведення більш ніж двадцятивідсотковий «доважок» у порівнянні з минулорічним груднем. Та ще й під акомпанемент запевнень урядовців і місцевих чиновників про те, нібито ні «водні», ні інші комунальні послуги в нас не подорожчали. То про що йдеться? Розрахункову вартість життєдайної рідини справді не збільшували. З нового року змінили тільки добову норму її споживання на одну особу в помешканнях, які не обладнані лічильниками води, — з попередніх 300 літрів до нинішніх 350. Тож якщо раніше одному мешканцеві такої «безоблікової» квартири за мі­сяць до сплати «капало» майже 45, то тепер — більше 56 гривень. Відчуйте, як кажуть, різницю. Разом з обіцяним «покращенням» життя...

«Ширка» від майора

Про затримання організованої злочинної групи (ОЗГ) iз тринадцяти наркоторговців, у тому числі й чотирьох міліціонерів, повідомив обласний прокурор Андрій Миронов. За його словами, квартет складався винятково зі співробітників відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Полтавського міськуправління міліції на чолі з начальником відділу, котрий і виконував роль організатора групи. Подільниками «перевертнів» стали дев’ятеро раніше засуджених переважно за «наркотичними» статтями полтавців.

Смачний інтернаціонал

Смачний інтернаціонал

Минулої суботи у Полтаві вже вшосте відбулося Свято сала. За таких умов бути в чомусь оригінальними, погодьтеся, важкувато. Тож організатори дійства з культурницьких структур мерії вирішили вдатися до своєрідного повторення «пройденого матеріалу» й нагадати про головні «фішки» минулих святкувань імпровізованим музеєм просто неба. Його «експонатами» стали сало в шоколаді, в шампанському, з родзинками та суші–сало. Зрозуміло, тепер уже в одиничних екземплярах, які не пропонували скуштувати навіть щасливчикам.

Сказитися можна

Сказитися можна

Дзвінки про масові звернення до травматологічного відділення першої міської лікарні громадян, які скаржилися, що їх покусав рудий собака, почали надходити на лінію «102» та рятувальників ще минулого четверга. Як з’ясувалося, того дня приблизно з 18–ї до 20–ї години згадана тварина несподівано нападала на людей ззаду, хапала за ноги, а потім, коли ті поверталися, намагалася вкусити ще й за руки.

А ти — не льотчик...

Днями мер Кременчука Олег Бабаєв особисто оглянув зразки форми для працівників місцевого тролейбусного управління. Йдеться про обмундирування для водіїв і кондукторів комунального електротранспорту. При цьому в прес–службі мерії наголошують: подібною робочою вдяганкою з відповідними «фірмовими» логотипами вже забезпечено працівників практично всіх тамтешніх комунальних підприємств. Тепер, мовляв, дійшла черга й до тролейбусників. Та одна справа — яскраві куртки й жилетки, скажімо, для шляховиків чи сантехніків, і зовсім інша — одяг для тих, хто перебуває «на передньому краї» безпосереднього спілкування з людьми, тобто з пасажирами.

Вишиваний урок

Незвичний урок громадянської освіти влаштували для старшокласників Решетилівської гімназії ім. І. Олійника. Юнаки і дівчата прийшли на нього не з підручниками та зошитами, а з родинними реліквіями — вишитими рушниками, серед яких були й ті, що зберігалися у прабабусиних скринях. Саме рушник як оберіг роду й народу став головним героєм небуденного дійства, організованого вчителькою історії, фундаторкою музею гімназії Валентиною Кошовою. Про рушник і вишиті на ньому долі борців за волю України, шанованих громадою земляків розповідали і педагоги, й учні. Останні ж бо відвідують гурток «Дивоцвіт», де знайомляться з технікою вишивки й водночас вивчають її історію, збирають старожитності, «докопуються» до першовитоків українського етносу.

Ділили житло і… хабарі

Минулої п’ятниці за клопотанням прокуратури області Октябрський районний суд Полтави обрав для депутата Кременчуцької міськради, тепер уже колишнього заступника начальника відділу обліку та розподілу житлової площі міськвиконкому Геннадія Алєксєєва, запобіжний захід у вигляді двомісячного утримання під вартою. Днем раніше прокурор області Андрій Миронов повідомив йому про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу, тобто «одержання хабара за попередньою змовою групою осіб, вчинене повторно, поєднане з вимаганням».

Золото з... «ногами»

Днями в нічний час невідомі зловмисники через вікно залізли у приміщення ломбарду, розташованого в самісінькому центрі Полтави, й винесли звідти сейф із ювелірними виробами iз золота на загальну суму понад 300 тисяч гривень. Грабіжників зараз активно розшукують правоохоронці. Як з’ясувалося, ломбард був обладнаний сигналізацією, що спрацьовувала на рух усередині приміщення. Тож, за інформацією прес–служби обласної міліції, приватні охоронці прибули туди через дві хвилини після надходження сигналу на їхній пульт, але зловмисники встигли накивати п’ятами разом із сейфом.

Двійка з «живої» історії

Двійка з «живої» історії

Наша газета повідомляла про вшанування пам’яті борця за волю України, воїна і письменника, автора знаменитого «Холодного Яру» Юрія Горліса–Горського на його малій батьківщині — у Решетилівському районі. До 115–річчя з дня його народження місцеві «свободівці» зініціювали науково–просвітницьку конференцію, яка відбувалася у приміщенні Решетилівської селищної ради за участю науковців і активістів, а також селищного голови, депутатів обох тамтешніх рад, учителів і старшокласників гімназії. Здавалося, крига забуття «нерадянського» героя нарешті скресла і для місцевої влади. Однак можновладці цього разу зганьбилися ще більше, ніж тоді, коли у вересні минулого року проігнорували перший приїзд у рідне село «холодноярця» — Демидівку — доньки відомого українця Лариси Лісовської.

«Тут вам, дядьку, не Париж»

Учора народним вічем біля пам’ятника Українським загиблим козакам полтавські «свободівці» разом із представниками небайдужої громадськості вшанували загиблих у бою під станцією Крути молодих героїв. Потім з нагоди 95–річчя їхнього подвигу влаштували концерт «Прометеї нації». А напередодні в обласному центрі відбувся тематичний «круглий стіл».