Ранкова пробіжка — і легка вечеря

Як добре починати ранок у гарному настрої, маючи достатньо енергії для нових звершень. Для цього, кажуть лікарі, важливо не тільки повноцінно відпочити вночі, а й правильно організувати розпорядок дня і харчування.

Аби хребет не «хандрив»...

Аби хребет не «хандрив»...

Якби складали «рейтинг» недуг, що нині дошкуляють фактично кожній дорослій людині, то остеохондроз, певне, мав би всі шанси очолити список. Сьогодні це найпоширеніше захворювання хребта, якому складно запобiгти і не так просто лікувати, оскільки недуга має багато причин і може проявлятися по-різному, часто маскуючись під інші діагнози.

Бережіть «мотор»!

Бережіть «мотор»!

В уявленні багатьох діагноз «інфаркт міокарда» звучить, як вирок. Однак лікарі стверджують: у більшості випадків хворого з гострим серцевим нападом можна врятувати від фатальних наслідків, якщо вчасно надати необхідну медичну допомогу.

Ідіть ви в баню!

Ідіть ви в баню!

Традиція відвідувати баню і сауну має давню історію, і багатьом вона припала до душі. Окрім того, що перебування в таких закладах — приємний елемент дозвілля, це ще й добрий оздоровчий, лікувальний засіб.

Мов пух на голову...

Мов пух на голову...

Пух, і знову пух... Як сніг на голову (хоча ні, бо таки очікуваний) кожному, хто знемагає від алергії на «тополині подарунки». Лікарі кажуть, що з кожним роком зростає кількість тих, кому важко пережити період цвітіння тополі та інших рослин, що викликають алергійні реакції. Виною тому — екологія, нераціональне харчування, слабкий імунітет, а також вроджені особливості організму. Алергія — складна недуга, яка потребує уваги до свого здоров’я самого хворого і підтримки фахівця, особливо під час сезонних ускладнень.

Життя після посту

Життя після посту

Великий піст завершився, і ті, хто тривалий час суворо обмежував себе в їжі, нині повертаються до звичного режиму харчування. Однак це не означає, що має спрацьовувати принцип «відтепер їм усе». Дієтологи нагадують: за час суворого посту в організмі відбуваються суттєві зміни.

Їжте на здоров’я!

Їжте на здоров’я!

Коли спожита їжа перетравлюється повільно, у шлунку і кишечнику можуть початися процеси гниття, відкладатися калові камені в кишечнику, порушитися робота нирок, печінки, підшлункової залози, виникнуть проблеми зі шкірою. Перетравлювання їжі може уповільнюватися під впливом багатьох факторів. Яких саме?

…А ранок починайте з гречки

…А ранок починайте з гречки

Про те, що брак гемоглобіну викликає анемію, відомо, напевне, багатьом. Але не всі знають, що спричиняє таку прикрість недостатня кількість заліза в організмі. Цей мікроелемент бере активну участь у багатьох хімічних процесах, зокрема в кровотворенні, уповільнення якого якраз і пояснюється залізодефіцитом.

Жахливий лікар Айболить?

Жахливий лікар Айболить?

Ятрофобія — страх перед лікарями. З’ясовується, ця проблема досить поширена. Існує навіть такий термін, як «гіпертонія білого халата», коли під час медичного огляду у цілком здорової людини може раптом піднятися артеріальний тиск. Чому так відбувається і як зарадити проблемі?