Ранкова пробіжка — і легка вечеря

02.06.2016

 
Як добре починати ранок у гарному настрої, маючи достатньо енергії для нових звершень. Для цього, кажуть лікарі, важливо не тільки повноцінно відпочити вночі, а й правильно організувати розпорядок дня і харчування. Фахівці називають п’ять важливих моментів, які допоможуть бути бадьорими і сповненими сил. 

1. Фрукти й овочі

Харчування і якість сну взаємопов’язані. Збалансований раціон необхідний для повноцінного нічного відпочинку, тож у жодному разі не ігноруйте цього пункту. Повсякдення «підкидає» нам до столу широкий вибір напівфабрикатів, солодощів, штучних добавок і солі. На жаль, ці продукти перевантажують організм, погіршуючи якість сну. Аби добре відпочивати вночі, споживайте упродовж дня достатньо фруктів та овочів.

2. Легка вечеря

Пам’ятаєте відому приказку: «Сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові»? Однак у реальному житті, погодьтеся, навпаки: день починаємо з легкого сніданку, обід — «як вийде», зате вечеря — багата і калорійна. Дієтологи стверджують: кепський сон уночі може спричинити надмірна кількість їжі на ніч, перетравлювання якої займає тривалий час. Дослухайтеся до порад фа­хівців: зробіть фрукти й овочі головною стравою на вечірньому столі. Вони легко засвоюються і сприяють міцному сну.

3. Ранковий розпорядок

Деякі люди сприймають поняття «розпорядок» як синонім до слова «нудний». Але насправді все не так. Проста послідовність дій після пробудження визначає правильний напрямок і підвищує організованість. Розпорядок може охоплювати підйом, зарядку, душ і сніданок. Ті, хто звик починати ранок у спокійному темпі, можуть приділити час ранковому читанню або розгадуванню кросвордів. Головне — робити все, що допоможе позитивно налаштуватися на новий день.

4. Фізичні вправи

Вони можуть бути різноманітними. Ніхто не вимагає, аби вранці ви прямували у спортзал. Можна зробити пробіжку, попрацювати в саду або просто погуляти на свіжому повітрі. Неважливо, з яких вправ ви вирішили почати свій день. Головне — виконувати їх енергійно й активно. Зарядка покращує нічний сон і сприяє легкому пробудженню. Крім того, вона підвищує тонус організму впродовж дня.

5. Сон залежить від... утоми

Як часто ми вирушаємо в ліжко тільки тому, що вже пізно і час лягати спати? А це не зов­сім правильно. Відтак доводиться лежати, перевертатися, намагаючись заснути, але сон не йде. Слухайте своє тіло, радять лікарі. Якщо вже пізно, але спати не хочеться, займіться чимось, що допоможе розслабитися. Почитайте книгу, сплануйте наступний день, послухайте заспокійливу музику. Коли очі почнуть заплющуватися, лягайте в ліжко. Глибокий сон дуже важливий для легкого пробудження і позитивного настрою, що, у свою чергу, підвищує енергійність упродовж дня.